Lems par Rankas Lutera skolas pircēja apstiprināšanu

Šonedēļ vietējie deputāti konceptuāli jau ir atbalstījuši Rankas Lutera skolas pārdošanu. Galīgais balsojums par to notiks Gulbenes novada domes 29.oktobra sēdē.

Šā nekustamā īpašuma nosaukums ir “Rankas pamatskola”. Piedaloties izsolē, tajā uzvarējusi biedrība “Svētā Jāņa palīdzība” ar piedāvāto maksu par nekustamo īpašumu 54 600 eiro.

Kā tiks izmantots turpmāk šis īpašums? To, piedaloties 21.oktobra tautsaimniecības komitejas sēdē, jautāja deputāte Guna Pūcīte.

Rankas pagasta pārvaldes vadītājs Māris Jansons atbildēja, ka viņam ir bijusi saruna ar biedrības pārstāvjiem, kuri sacījuši – izmantos Lutera skolu savas raksturīgās darbības mērķim.

Īpašums “Rankas pamatskola” sastāv no 9,62 hektāriem zemes un piecām ēkām uz tās, ieskaitot Lutera skolu, kā arī mežaudzes 3,9 hektāru platībā.

Jau vēstīts, ka Rankas pamatskola kopš 2018.gada 1.septembra ir pārcēlusies uz Rankas arodskolas telpām. Vecā mājvieta – Lutera skola – ir pašvaldības īpašums, kuru tika nolemts pārdot. Lutera skola Rankā uzcelta un iesvētīta 1887.gadā. Ēka ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis.

Saskaņā ar “Lursoft” datiem biedrība “Svētā Jāņa palīdzība” Rīgā ir dibināta 1993.gadā un tai ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Biedrības darbības veids ir veco ļaužu un invalīdu sociālā aprūpe bez izmitināšanas. Biedrībā kopš 2006.gada ir viena izpildinstitūcijas pārstāve – 52 gadus vecā Melānija Grundšteina-Gruzdiņa ar tiesībām pārstāvēt biedrību atsevišķi. Viņa ir arī biedrības “Latvijas Supervizoru asociācija” izpildinstitūcijā ar tiesībām pārstāvēt atsevišķi un SIA “INVSERVISS” amatpersona ar tiesībām pārstāvēt atsevišķi. Biedrībai “Svētā Jāņa palīdzība” ir sava mājaslapa “Svjp.lv”. Tajā norādīts, ka biedrība “Svētā Jāņa Palīdzība” ir viena no 16 “Johanniter International” (protestantu Svētā Jāņa četru ordeņu un viņu nacionālo labdarības organizāciju partnerība) dalīborganizācijām Eiropā un Tuvajos Austrumos, kuru mērķis ir nodrošināt starptautisku palīdzību tiem, kuriem tā ir nepieciešama, un sniedz atbalstu vairāk nekā 50 valstīs visā pasaulē. Biedrība “Svētā Jāņa Palīdzība” aktīvi sadarbojas ar Rīgas sociālo dienestu, pašvaldībām, valsts un citām nevalstiskajām organizācijām.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas