Letēs komunikācijas pieder “Gulbenes zvērsaimniecībai” 1

Kārlis Liše: "Problēmas Letēs jārisina sarunu ceļā."
Beļavas pagasta Letēs tikai vienu dienu pavadījuši bez elektrības, otrdien tās padeve ciematam ir atjaunota. Beļavas pagasta padomes priekšsēdētājs Kārlis Liše "Dzirksteli" informē, ka līdz ar to SIA "Gulbenes zvērsaimniecība" darbs vairs nav traucēts, nav vairs šķēršu, lai aptuveni 2000 lapsas tiktu paēdinātas. Elektrība atkal ir arī visās ciemata mājsaimniecībās. 

K.Liše otrdien devies uz "Latvenergo" biroju Gulbenē un noskaidrojis problēmas būtību. "Gulbenes zvērsaimniecība" Letēs ir visu komunikāciju īpašniece vēl kopš padomju laikiem, kad šis ciemats izveidojās kā zvērsaimniecības ražotnes vieta un strādnieku dzīvesvieta.


"Letēs ir privātais elektrotīkls, kas pieder "Gulbenes zvērsaimniecībai". Tā maksu par patērēto elektrību iekasē no iedzīvotājiem, taču "Gulbenes zvērsaimniecība" ir palikusi parādā "Latvenergo" par elektrību," saka K.Liše.

Viņš klāsta, ka arī citas komunikācijas pagastā, piemēram, ūdensvads, pieder "Gulbenes zvērsaimniecībai".


"Atvainojos, Beļavas pašvaldība vecu ūdensvadu no "Gulbenes zvērsaimniecības" nepirks. Normāli būtu šo ūdensvadu vienkārši nodot pašvaldībai. Tad pagasta padome tālāk risinātu komunālās saimniecības apsaimniekošanu un sakārtošanu Letēs," saka K.Liše.
Viņš pauž, ka "Gulbenes zvērsaimniecības" vadībai ir jāsēžas pie sarunu galda ar "Latvenergo" un Beļavas pašvaldību, lai atrisinātu problēmu.


Jau vēstīts, ka pirmdien pulksten 11.00 "Latvenergo" nenomaksātu rēķinu dēļ atslēdza elektrības padevi visam ciematam Beļavas pagasta Letēs. Rezultātā neēdušas palika zvērsaimniecības aptuveni 2000 lapsu, jo bez elektrības nevarēja samalt barību un to mehanizēti izbarot dzīvniekiem. Turklāt draudēja sabojāties šo zvēru ēdināšanai saldētavās turētie subprodukti - 180 tonnas, kā arī varēja sākt bojāties 600 polārlapsu ādas, kas atradās žāvētavā. Turklāt iedzīvotāji vairāk nekā 60 mājokļos palika bez elektrības, ūdensapgādes, jo ūdensvadu darbina elektrosūknis. 

"Gulbenes zvērsaimniecības" vadība par šādu rīcību sūdzējās Pārtikas un veterinārajam dienestam, kā arī solīja rakstīt vēstuli Eiropas Komisijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

leteniece

Bet no kaa tad radaas tas paraads???? Laudis maksaa katru meenesi saimnieciibai.Un taalaak?Kaapeec nauda nenonaaca Latvenergo?Par saimnieciibas dalu Laudis nevar nest atbildiibu!

pirms 11 gadiem, 2009.01.14 10:49

Vietējās ziņas