Līdz 4.jūnijam Gulbenes novadā nobalsojuši 10,26 procenti vēlētāju

Gulbenes novadā šodien, 4.jūnijā, ir nobalsojuši 970 vēlētāji, no tiem Gulbenes pilsētas abos iecirkņos kopā 439, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

Visās trīs iepriekšējās balsošanas dienās – 31. maijā, 3. un 4.jūnijā - kopumā nobalsojuši 1693 jeb 10,26 procenti vēlētāju. Pavisam Gulbenes novadā ir 16 509 balsstiesīgie iedzīvotāji.

Pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā, 31.maijā, Gulbenes novadā bija zemākā vēlētāju aktivitāte Latvijā - iespēju nobalsot iepriekš izmantoja tikai 1,02 procenti vēlētāju. 3.jūnijā nobalsoja 554 vēlētāji, no tiem Gulbenes pilsētas abos iecirkņos kopā 277.

Līdz 4.jūnijam Latvijā vislielākā vēlētāju aktivitāte bijusi Saulkrastu novadā, kur jau nobalsojuši 19,68 procenti vēlētāju. 

Ar informāciju par vēlēšanu aktivitāti var iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) tīmekļvietnē - https://pv2021.cvk.lv. Šajā vietnē vēlētāji var iepazīties arī ar iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem, kā arī vēlēšanu naktī šajā vietnē tiks apkopoti un publiskoti vēlēšanu rezultāti.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks vēlēšanu dienā - sestdien, 5.jūnijā - būs no pulksten 7.00 līdz 20.00.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās, kas notika 2017.gadā, Gulbenes novadā no 17 744 balsstiesīgajiem iedzīvotājiem vēlēšanās nobalsoja 6747 jeb 38,02 procenti.


Kur ziņot par pārkāpumiem

·         Par vēlētāju gribas prettiesisku ietekmēšanu, tajā skaitā balsu pirkšanu, kā arī apzināti nepareizu balsu skaitīšanu jāziņo Valsts Drošības dienestam - tālrunis 67208964, e-pasts dd@vdd.gov.lv. Ja iespējams, pārkāpums jādokumentē, to ierakstot, nofotografējot vai nofilmējot.

·         Par neatļautu priekšvēlēšanu aģitāciju vēlēšanu dienā un dienu pirms vēlēšanām pilsētvidē (pie iecirkņa, aģitācijas plakāti, skrejlapu dalīšana utml.), kā arī par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem jāziņo Valsts policijai pa tālruni 110 vai pašvaldības policijai

·         Par pamanītajiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, tai skaitā, iespējamo slēpto aģitāciju (maksas aģitāciju, kurai nav norādīts tās apmaksātājs), vai administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijā jāinformē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, sūtot e-pastu knab@knab.gov.lv, zvanot uz tālruni 80002070, kā arī mobilajā lietotnē “Ziņo KNAB”, kas bez maksas lejupielādējama elektronisko ierīču lietotņu veikalos App Store un Google Play.

·         Par aģitācijas pārkāpumu vēlēšanu iecirknī vai 50 m no ieejas iecirknī jāinformē attiecīgās vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs.

·         Par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos jāziņo Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei, zvanot pa tālruni 67221848, rakstot uz e-pasta adresi neplpadome@neplpadome.lv vai izmantojot sūdzību iesniegšanas platformu mājaslapā – www.neplpadome.lv.

·         Par personas datu aizsardzības pārkāpumiem jāziņo Datu valsts inspekcijai, zvanot uz tālruni 67686031 vai rakstot Agita.Silniece@dvi.gov.lv.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas