Liecības sagatavo “e – klasē”

Gulbenes Valsts ģimnāzijas skolotāji ļoti atzinīgi novērtē elektroniskās iespējas
Skolu audzēkņi jau saņēmuši liecības un sāk izbaudīt pirmās vasaras brīvlaika dienas, izņemot 9. un 12.klašu skolēnus. Gulbenes valsts ģimnāzijas skolēnu liecības tika sagatavotas "e - klasē". Gulbenes rajona Izglītības pārvaldē "Dzirkstele" noskaidroja, ka pilnā apmērā skolvadības sistēmā "e - klase" darbojas tikai Gulbenes Valsts ģimnāzija, bet ir arī citas skolas mūsu rajonā, kuras izmēģina šo sistēmu.

Ģimnāzijas skolotāji laikrakstam stāsta, ka skolvadības sistēma "e - klase" taupa skolotāju laiku un regulāri informē vecākus par viņu bērnu skolas gaitām. Skolotāja Ilunda Reihlere, no vecāku pozīcijām vērtējot "e - klasi, stāsta: "Ir reizes, kad mans bērns pats vēl nezina, kādu viņš ir saņēmis vērtējumu kontroldarbā, kad jau telefonā ir ienākusi īsziņa, kura mammai pirmajai pavēsta par kontroldarba atzīmi."


Ģimnāzijas 7.a klases skolniece Kate Annija Ročāne atzīst, ka viņai ļoti patīk šī elektroniskā sistēma. "Es varu nosaukt tikai un vienīgi "e - klases" plusus, piemēram, ja neesmu bijusi skolā, elektroniskajā dienasgrāmatā varu sekot līdzi, kas ir uzdots, ja ir bijis kontroldarbs, tad vakarā es jau varu uzzināt vērtējumu, negaidot otru dienu. Esmu ļoti apmierināta," saka ģimnāziste.

Vairs neizmanto papīra žurnālus

Ģimnāzijas direktores vietniece metodiskajā darbā Maija Skopāne stāsta, ka pagājušajā mācību gadā " e- klase" tika izmēģināta četrās klasēs.

"Izlēmām, ka mums tas patīk, jo šādi strādāt ir viegli un ērti, tāpēc šajā mācību gadā visa skola strādā ar "e - klasi". Šajā mācību gadā ģimnāzijā nav neviena papīra žurnāla. Ir tikai elektroniskais," skaidro M.Skopāne.


Skolotāji labprāt strādā ar šo programmu.

"No sākuma bija grūtāk, un, iespējams, daži skolotāji to nelabprāt darīja, bet mēs viens otram palīdzam, ja vajag, un tagad, strādājot ar "e - klasi", viss ir kārtībā," saka M.Skopāne.


Skolotāja I.Reihlere norāda, ka, salīdzinot šī mācību gada beigas ar pagājušo, darbs, izliekot atzīmes, ir kļuvis vieglāks.

"Pagājušajā gadā skolotāji stāvēja rindā, lai tiktu pie žurnāliem, aizpildītu tos un saliktu atzīmes. Tagad es mierīgi varu sēdēt mājās. Neviens mani netraucē, un es jebkurā laikā varu izdarīt savu darbu," stāsta skolotāja.

Vecāku uzskati ir dažādi

Ģimnāzistu vecāki internetā, ievadot paroli, var aplūkot ne tikai sava bērna sekmes, bet arī dienasgrāmatu, kurā skolotājs ir ierakstījis, kādi mājas darbi ir jāveic. Ģimnāzijā nolēma, ka dienasgrāmatu aizpildīs 7. līdz 9.klašu skolēniem.

"Vecāki var aplūkot tikai sava bērna sekmes, viņiem nav iespējams redzēt citu bērnu atzīmes," skaidro M.Skopāne.

Ja nav pieejams internets, tad šo informāciju var saņemt īsziņas veidā pa telefonu, par ko mēnesī ir jāmaksā apmēram divi lati. Protams, vecāki var arī atteikties saņemt informāciju telefonā un, ja nav pieejams internets, par bērna sekmēm interesēties pie skolotāja. Kāda ģimnāzista māmiņa saka, ka gan viņa, gan daudzi citi viņas bērna klasesbiedru vecāki ir atteikušies saņemt atskaites par bērna sekmēm īsziņu veidā.

"Uzskatu, ka divi lati plus vēl pievienotās vērtības nodoklis ir diezgan liela summa. Reizēm es izmantoju internetu, lai apskatītu bērna sekmes, bet man tomēr labāk patika tā sistēma, kas bija agrāk. Šķiet, ka "e - klase" tomēr vairāk atvieglo skolotāju darbu," spriež mamma.

Latvijā "e- klase" pieejama jau četrus gadus. Interesenti informāciju var gūt internetā www.deac.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas