Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liela daļa izvēlas arodskolas

Apmēram 40 procenti skolēnu, kuri pagājušajā mācību gadā pabeidza 9.klasi, turpina mācības nevis vidusskolā, bet gan ir izvēlējušies mācīties kādā no arodizglītības mācību iestādēm. Par to informē Gulbenes novada Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls.

A.Šķēls stāsta, ka skolēni ir izvēlējušies mācīties gan mūsu novada arodvidusskolās, gan arī Balvu amatniecības vidusskolā, Valmieras mākslas vidusskolā un citur.


Samērā liela daļa skolēnu izvēlas turpināt izglītību arodizglītības iestādēs, līdz ar to ir straujš kritums vidusskolas posmā. A.Šķēls pieļauj domu, ka šī tendence saglabāsies arī nākotnē.

 

"Iespējams, skolēni izvēlas arodvidusskolas, jo vidusskolās tiek paaugstinātas prasības," norāda A.Šķēls.

 

Pagaidām gan projekta līmenī izstrādātie noteikumi paredz diezgan drakoniskas prasības pret vidusskolēniem.

 

"Viņi nevarēs, piemēram, palikt uz otru gadu, kā arī nedrīkstēs būt nepietiekams vērtējums, lai tiktu pārcelts uz nākamo klasi, līdz ar to pēc 9.klases izvēle varētu būt par labu arodvidusskolām. Protams, šo izvēli ietekmē arī stipendijas un un tas arī nav mazsvarīgs faktors, ņemot vērā šībrīža sociālo situāciju," skaidro A.Šķēls.


Apmēram 55 procenti 9.klašu audzēkņu turpina mācības Gulbenes novada valsts ģimnāzijā, kādā no vidusskolām vai vakara maiņu vidusskolā.


Savukārt 12.klašu absolventi vairāk ir izvēlējušies studēt Latvijas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē, koledžās, kā arī izvēlējušies arodizglītību, 17 devušies strādāt uz ārzemēm, 28 strādā tepat, Latvijā, 4 ir izvēlējušies dienēt Bruņotajos Spēkos.

 

"Droši vien šie cilvēki dienestu saista ar militāro karjeru," saka A.Šķēls.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas