Liela interese par darbu ārzemēs

Šobrīd ir vairākas brīvas vakances medicīnas darbiniekiem, kā arī augļu un dārzeņu novācējiem ārvalstīs
Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiālē šogad salīdzinājumā ar pērno gadu nāk ļoti daudzi darba meklētāji, kuri interesējas par darbu ārzemēs.

"Pērnajā gadā bija 176 konsultācijas par darbu ārzemēs, savukārt šogad nepilnu četru mēnešu laikā - jau 180 konsultācijas. Vairāk nāk un konsultējas cilvēki vecumā no 25 līdz 45 gadiem," "Dzirkstelei" norāda aģentūras Gulbenes filiāles Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) konsultanta asistente M.Kalniņa. Interesē vienkārši darbi

M.Kalniņa stāsta, ka konsultēties par darba piedāvājumiem ārzemēs var nākt uz aģentūras Gulbenes filiāli ikviens darba meklētājs, ne tikai bezdarbnieki. Ja cilvēku ieinteresē kāds darba piedāvājums ārzemēs, tad, skatoties pēc pieteikšanās noteikumiem, prasībām, darba apraksta, darba meklētāji paši veido savu CV un sūta uz norādīto adresi, kas ir uzrādīta vakances piedāvājumā," skaidro M.Kalniņa.


Viņa piebilst, ka darba meklētāji vairāk interesējas par darbu lauksaimniecībā, celtniecībā, saistītu ar transportu, aktuāli ir sezonas darbi. Šobrīd diemžēl piedāvājums nav tāds, kāds viņus interesē. Ļoti daudzi interesējas par darbu tieši Lielbritānijā un Skandināvijas valstīs.
"Liels mīnuss, ar ko saskaras mūsu darba meklētāji, ir angļu valodas nezināšana, jo visos darba piedāvājumos ir nepieciešamas šīs valodas zināšanas," saka M.Kalniņa.

Vairākums brīvo vakanču - Somijā

Šobrīd ārvalstīs pieprasīti ir medicīnas darbinieki - zobārsts, praktizējošs ārsts - terapeits, ķirurgs, ortopēds, gastroenterologs, praktizējoši ārsti un medicīnas speciālisti, okulists, ortopēds Somijā, traktora vadītājs Lielbritānijā, ekskursiju gids Norvēģijā, okulists - oftamologs Slovēnijā, veterinārārsts Somijā, mārketinga speciālists nekustamo īpašumu jomā, kuram darba vieta Latvijā, bet darba devējs - Somijā, kā arī zobārsts Lielbritānijā.

"Tikko saņemts labs piedāvājums sezonas darbiem, par tādu daudzi interesējas. Tie ir augļu un dārzeņu novācēji Lielbritānijā. Vakance aktuāla līdz 31.maijam," norāda M.Kalniņa.

Augļu un dārzeņu novācēju darbs galvenokārt saistīts ar ogu lasīšanu no aprīļa līdz novembrim, augļu vākšanu no augusta līdz oktobra beigām un dārzeņu vākšanu un saiņošanu visu gadu. Darbs ir fiziski smags, pretendentiem jābūt veseliem un labā fiziskā formā. Darbs pieejams Anglijas, Skotijas, Velsas un Ziemeļīrijas apgabalos.
Vairāk informācijas par darba piedāvājumiem ārzemēs var uzzināt aģentūras Gulbenes filiālē, kā arī apmeklējot mājas lapu "www.nva.lv". Savukārt visas šobrīd pieejamās vakances Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstīs var aplūkot Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla portālā www.eures.europa.eu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas