Lielā mitruma dēļ daudzviet kartupeļu tīrumi izslīkst

Gan zemnieki, gan arī visi citi steidz izmantot katru brīdi, kamēr nelīst lietus, lai novāktu kartupeļus. Tie, kas jau ir kartupeļu tīrumus novākuši, atzīst, ka raža šogad ir slikta.

Galgauskas kooperatīvās sabiedrības "Kopdarbs" vadītājs Kārlis Matīss saka, ka šis gads kartupeļu audzētājiem nav sevišķi veiksmīgs.

 

"Pavasarī bija diezgan sauss, tādēļ kartupeļi ilgi nelīda ārā no zemes, savukārt tagad vasaras beigās bija ļoti lietains. Augustā bija tikai piecas tādas dienas, kad nelija lietus. Kartupeļi vienkārši sapuva," stāsta K.Matīss.

 

"Mums šogad bija sastādīti 20 hektāri kartupeļu. Vienu septiņus hektārus lielu tīrumu novācām, tajā raža ir puslīdz normāla - no hektāra novācām apmēram 25 tonnas. Taču citos laukos būs sliktāk. Viens 3,4 hektārus liels lauks vispār ir izslīcis, tur pat nav vērts braukt virsū ar traktoru, pārējos domāju, ka arī diez cik laba raža nebūs. Diez vai tos kartupeļus varēs izmantot pārtikā, drīzāk tie derēs lopbarībai."

 

K.Matīss uzskata, ka nav jēgas audzēt milzīgas platības, labāk labi aprūpēt tās platības, kas ir. Tiesa, šogad varēja darīt, ko gribēt, laika apstākļi parūpējās par to, lai raža neizdotos.

 

"Pērn, piemēram, no 16 hektāriem novācām apmēram 300 tonnas. Tā jau ir laba raža," saka K.Matīss.

 

Kartupeļus kooperatīvā sabiedrība "Kopdarbs" šogad piegādās dažām rajona skolām, kā arī saimniekiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas