Lielākā daļa ģimnāzistu uzsāk studijas augstskolā

Gulbenes novada valsts ģimnāzija var lepoties, jo lielākā daļa pērnā mācību gada absolventu ir uzsākuši mācības augstskolās.

Kopumā ģimnāziju pērn absolvēja 69 skolēni, no tiem 54 pašlaik jau studē un 33 no viņiem ir iekļuvuši budžeta grupās, 5 devušies strādāt uz ārzemēm un pārējie mācās vidējās speciālās vai pirmās pakāpes augstākajās mācību iestādēs, tā saucamajā koledžās. Skolas lepnums ir Baiba Trifane, jo viņa studē Latvijas Universitātes komercdiplomātiju. "Šajā novirzienā bija tikai divas budžeta vietas, un viena tika viņai," stāsta ģimnāzijas direktore Lidija Ķeķere. Galvenokārt ģimnāzisti izvēlējušies studēt Latvijas Universitātē, Rīgas Tehniskajā Universitātē, kā arī Rīgas Stradiņa universitātē.


L.Ķeķere stāsta, ka 85 procenti ģimnāzistu ir nokārtojuši centralizētos eksāmenus A,B,C līmenī. Angļu valodu A,B,C līmenī nokārtoja 93 procenti ģimnāzistu (novadā 51 procents, valstī - 78 procenti), attiecīgi vācu valodu - simtprocentīgi (novadā - 70 procenti, valstī - 86 procenti), krievu valodu - 91 procents (novadā - 71 procents, valstī - 89 procenti), latviešu valodu - 98 procenti (novadā 62 procenti, valstī - 74 procenti), matemātiku - 79 procenti (novadā 36 procenti, valstī - 56 procenti). Arī pārējos priekšmetos - fizikā, ķīmijā, bioloģijā - dinamika ar katru gadu iet uz augšu. "Valsts ģimnāzijām ir nosacījums, ka A,B,C līmenis eksāmenos nedrīkst būt zemāks par 75 procentiem," norāda ģimnāzijas direktore.


37 procenti nu jau bijušo ģimnāzistu pagājušajā mācību gadā ir mācījušies augstā līmenī un saņēmuši apbalvojumus. Ar šo mācību gadu skolā ir izveidota arī jauna nominācija - goda lenti un skolas atzinības rakstu par centīgu darbu mācībās skolēns saņems tad, ja gada vidējais vērtējums būs par 0,9 un vairāk ballēm augstāks nekā iepriekšējā mācību gadā. Tāpat kā līdz šim, skolas medaļa un atzinības raksti tiks pasniegti skolēniem, kuriem ir augsti un labi mācību sasniegumi. Savukārt apbalvojumu par iniciatīvu rīcību, radošu pieeju un nesavtību pagājušajā mācību gadā saņēma 30 skolēni, par skolas goda un prestiža veicināšanu G.Mezīša skolotāja balva tiek pasniegta vienam skolēnam un bezmaksas brauciens uz Itāliju diviem skolēniem, skolēni saņem arī apbalvojumus par personīgiem sasniegumiem ārpus mācību darba - skolas labā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas