Lielākā daļa iedzīvotāju ir “par” māju siltināšanu 8

Ar jautājumu, kāpēc nepieciešams siltināt māju, ja no tā nav nekāda labuma, "Dzirkstelē" vērsās kāds daudzdzīvokļu nama Gulbenē Skolas ielā 1a iedzīvotājs Imants.

Zemē nomesta nauda Viņš stāsta, ka esot piekritis tam, ka tiks siltināta māja. Pēc siltināšanas darbiem, nonācis pie secinājuma, ka mājas siltināšana tā ir līdzekļu nomešana zemē. Lai arī dzīvoklim ir pakešu logi, mājai veikti siltināšanas darbi, ziemā dzīvoklī esot bijis auksti. "Katru dienu ieslēdzu uz vairākām stundām sildītāju, dzīvoklī ir ļoti mitrs. Dzirdēju, ka kaimiņiem esot sasprēgājis pakešu logs," stāsta šīs mājas iedzīvotājs.


"Dzirkstele" sazinājās ar mājas pilnvaroto personu Vladimiru Bleidelu, kurš skaidro, ka jumts mājai bijis bēdīgā stāvoklī, pēc renovācijas darbiem ar to viss esot kārtībā, kā arī nosiltināti bēniņi, nomainīti logi, bet sienas mājai nav siltinātas. No iedzīvotājiem esot saņēmis sūdzības par sasprēgājušiem pakešu logiem.

 

"Divos dzīvokļos patiešām sasprēgāja logi. Varbūt tā bija likšanas vaina, vai stiklam kāda problēma, vai nav rāmis labi ielikts. Nezinu. Tā firma, kas lika, arī nomainīs par garantiju. Iesniegums jau ir uzrakstīts," norāda V.Bleidels.


Viņš stāsta, ka tā kā ir nosiltināts pagrabs, tad grīda 1.stāva dzīvokļos ir siltāka. Pats par to ir pārliecinājies, jo arī viņam dzīvoklis ir 1.stāvā. Pie tā, ka dzīvokļos ziemā esot bijis auksti, neesot vainojama ne siltināšana, ne logi.

 

"Kad bija uznācis lielais sals, dzīvokļos kļuvis vēsāks. "Aukstums jau gāja caur sienām un sienas mums nav siltinātas," norāda V.Bleidels.


Mājas pilnvarotais piekrīt, ka konkrēti šī iedzīvotāja, kura sūdzību saņēma laikraksts, dzīvoklī esot bijis liels mitrums, bet arī šī problēma nu jau esot novērsta, jo ir izbūvēta ventilācija. V.Bleidels norāda, ka izmaksu ietaupījums pēc mājas renovācijas esot apmēram 30 procenti.

 

Maksāšana pa vecam neapmierina

"Dzirkstele" sazinājās arī ar citu siltināto daudzdzīvokļu māju pilnvarotajām personām, lai noskaidrotu, kā klājas viņiem. Piemēram, Nākotnes ielā namam 2/3 ir siltinātas ārsienas, nomainīti logi, siltinātas un noblīvētas durvis, kā arī modernizēta apkures sistēmas. Šo māju apsaimnieko dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība „Frēzija-2004", kuras priekšgalā ir Jānis Lapsa. Viņš stāsta, ka lielākā daļa mājas iedzīvotāju siltināšanu vērtē pozitīvi. Mājas iedzīvotāji gan vēlas atteikties no šobrīd pielietotās prakses, kad patērētā siltuma daļa tiek noteikta pēc dzīvojamās platības un norēķināties pa jaunam - pārejot uz individuālu patērētā siltuma uzskaiti dzīvokļos. Tā kā tas nav noticis, tad iedzīvotāji ar to esot nemierā.

 

"Līdz nākamajai apkures sezonai mums kaut vai caur uguni un ūdeni ir jātiek galā ar šo lietu. Šoziem vēlāk pieslēdzām apkuri un ātrāk atslēdzām. Katrā ziņā uz to ietaupījām. Kad viss būs sakārtots, tad būs pavisam labi," saka J.Lapsa.

 

Darbi jau notiek

Savukārt daudzdzīvokļu namam Skolas ielā 5/1 pašlaik norit renovācijas darbi. Mājas pilnvarotā persona Evita Lode stāsta, ka divas personas bija kategoriski noskaņotas pret mājas siltināšanu, bet pirmajā balsojumā 86 procenti mājas iedzīvotāju bijuši "par". Renovācijas gaitā tiks siltināti pamati, māja, bēniņi, nomainīts jumts, renovēti balkoni un nomainīti bēniņu durvju bloki.

 

"Jāmaksā būs dubultlielāka īres maksa, bet domāju būs arī ieguvums, maksāsim mazāk par apkuri," saka E.Lode. Lai realizētu projektu, ir piesaistīts ir Eiropas finansējums. "To gan saņemsim tad, kad darbi būs noslēgušies. Māja jānodod ekspluatācijā līdz 15.augustam," norāda E.Lode.


Kopumā pilsētā vēl ir renovētas daudzdzīvokļu mājas Rīgas ielā 39, Gaitnieku ielā 1a un Nākotnes ielā 2/5.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

nezinu ja 7 lati vairak par ieliktiem logiem nomainitiem radiatoriem un nosiltinasanu tas ir daudz .tad cilveki ir galigi slimi. tad labak maksat lielus rekinus un salt.un siltuma dzivokli nau. kur logika nedaudz padomajat. tas nau dargi. es esmu apmierinata un pat loti.dzivoklis silts.un paradu nau.

pirms 8 gadiem, 2012.06.02 10:05

dzīvokļa īpašnieks

...ja tagad būtu jāsiltina māja , nemūžam nepiekristu...siltāks ir, bet vergs uz vairākiem gadiem, jau tagad jūtu , ka nevelku, tad vasarā bija atslodze no maksāšanas, bet tagad jādomā, kā tīties prom un pārdot dzīvokli....

pirms 8 gadiem, 2012.06.01 12:05

man arī nesiltinātā mājā ir ļoti silts dzīvoklis - nedod dievs, ka kādam izliksies par aukstu un izlems māju siltināt, tad gan nāksies pasvīst un vēl par to arī piemaksāt!

pirms 8 gadiem, 2012.05.31 15:30

ligumus gribslegt,bet dzīk frezija nesamaksa parādu. bet tikunta dz''ivoklis ir silts.un ziema nau auksts gaiss dzīvokli,bet ir silts un mājīgs.es esmu apmierināta.labāk tā nevis,ka bij jāsalst.

pirms 8 gadiem, 2012.05.31 12:39

OOO

Problēma gan tikai tāda, ka mūsu monopolists negrib slēgt individuālos līgumus ar katru dzīvokļa īpašnieku!!Līdz ar to,jēga no tiem individuālajiem skaitītājiem praktiski nav nekāda!

pirms 8 gadiem, 2012.05.31 12:31

divains cilveks tu esi es neuskatu,ka mums ir dargi.labak maksat un ir augsts.divaina logika. tur jau runa depresija nevis vesels saprats. ieteiktu sim rakstitajam uzreiz iet uz darzu majinu.tur nebus karsts.un kartupeli nevis sapus,bet nosals.

pirms 8 gadiem, 2012.05.31 10:59

pagrabi

Bet tur kartupeļus vairs nevar turēt? Ko lai ēd, ja kartupeļu nav? Cilvēki grimst nabadzībā un parādos. Agri vai vēlu būs jāaiziet no siltajiem dzīvokļiem uz dārza mājiņām. Spārītes dārzos jau daži dzīvo pat ziemā.

pirms 8 gadiem, 2012.05.31 10:14

nezinu mums maju nakotnes iela2/3 siltinaja .ir loti silts un jauki tagat pec siltinasanas .mes dzivojam malas dzivokli. tagat ir loti silts.cilveki vienkarši vēlās visu pavelti un pieīres lai nepieliek.

pirms 8 gadiem, 2012.05.31 09:25

Vietējās ziņas