Lielākā daļa vecāku ir apmierināti ar Gulbenes novada pašvaldības pārtikas paku saturu audzēkņiem 34

Gulbenes novada pašvaldība, lai noskaidrotu vecāku apmierinātību ar izsniegtajām pārtikas pakām, februārī organizēja aptauju. Par to informē Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane. Atbildes uz jautājumiem sniedza 601 vecāks, no tiem 64.4% atbildējuši, ka pārtikas paku saturs viņus apmierina, savukārt 3.3% ir pretējs viedoklis, bet 31.6% ir daļēji apmierināti. Kopumā februārī ēdināšanas atbalstu pārtikas paku veidā saņēma 1852 izglītojamie.

Jautājot, vai vecāki ir apmierināti ar pārtikas paku saņemšanas vietu un laiku, lielākā daļa – 93.2% - atbildēja ar “jā”, 4.5% ir daļēji apmierināti, bet neapmierinātību pauda tikai 1.2%.

“Vecākiem bija iespēja izteikt domas par to, kādi pārtikas produkti, kuri nav iekļauti pārtikas pakas saturā, būtu jāiekļauj. Uz šo jautājumu kopumā tika saņemtas 423 atbildes. Vecāki uzskata, ka pārtikas pakā būtu jāiekļauj, piemēram, gaļas produkti, makaroni, augļi, dažādāki dārzeņi, tēja, jogurts, siers, griķi, marinēti gurķi, cīsiņi, grūbas, putraimi, tomāti, pankūku, kēksu un pīrāgu maisījumi u.c. Savukārt pie pārtikas produktiem, kurus nevajadzētu iekļaut pārtikas pakas saturā, tika nosaukti, piemēram, piena produkti, jo tie ir jau sabojājušies līdz nokļūst ģimenē, auzu pārslas, kaltēti banāni, svaiga kukurūza, maize, produkti ar termiņiem, kuri drīz beigsies, putras, balto cukuru, skābi kāposti, pupiņas un citi,” skaidro G.Kalmane.

Viņa piebilst, lai gan kopumā ar pārtikas pakām vecāki ir apmierināti, tomēr bija viedokļi, ka pērn pavasarī rastais risinājumus ar piešķirtajām pārtikas kartēm dažiem šķiet ērtāks.

Gulbenes novada pašvaldība ēdināšanas atbalstu pārtikas paku veidā sniedz 1.‑12.klašu izglītojamajiem, kuri mācās Gulbenes novada skolās, kā arī obligātās izglītības vecumā esošajiem izglītojamajiem pirmsskolas izglītības iestādēs, ja pirmsskolas izglītības iestāde vai tās grupiņas ir slēgtas un mācību process jānodrošina attālināti, kā arī izglītojamajiem no daudzbērnu ģimenēm, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Gulbenes novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, un kuri apgūst profesionālās izglītības programmas profesionālās izglītības iestādēs.

Pievieno komentāru

Komentāri 34

Tētis

Tad kad veica aptauju, tad vēl pakas bija daudz maz. Šonedēļ pēdējā bija vispār nekāda!

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.03 22:19

viedoklis

Piekrītu. Vispār jau ja pakas dod uz divām nedēļām tad tajās esošo pārtikas produktu realizācijas termiņam arī ir jābūt derīgam vismaz šīs divas nedēļas. Ja nē, lai liek klāt kalkulācijas kā mīnētie produkti paredzēti izmantot bērnu ēdināšanai. Pirmajās nedēļas dienās 60% no pakas satura un pārējās dienas jāēd pliki griķi ar zirņiem vai rīsiem.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 13:44

!

Ļoti laba ideja par ēdienu izmantošanas kalkulācijas kartes pievienošanu pakām. Tas ļautu vecākiem izprast paku veidotāju domu gaitu un arī pašiem paku veidotājiem būtu jāsāk loģiski domāt. Saprotot ka nevar plānot bērnu "pierīšanos" ar maizi vai piena produktiem tikai tādēļ vien lai tiem nebeigtos drošas izmantošanas laiks.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 14:11

N

Man labāk patika kā bija pavasarī, varēja sapirkt produktus ko mūsu ģimenē iecienījuši. Tagad, ne visu kas ir pakā bērni ēd. Un kāpēc vispār nauda ir jāizmet produktos, ko nevisai. Vai tā tiek lobēti konkrēti uzņēmumi?

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.03 22:25

Vecāks

Jā, labāk būtu, ja ieskaita naudu, jo ir produkti, ko bērni vai ģimene neēd.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.03 22:54

Mamma

Interesanti,kas ir atbildīgs par to,vai bērni ir iemācīti ēst visus pārtikas produktus??? Šie visi ir pārtikas produkti,ko drīkst pēc"" papīra"" ar valdības zīmogu dot bērniem brokastīs un pusdienās. Pirmkārt,pakas ir jāizņem tajā dienā kad ir noteikts. Jo skolēniem pārtika ir ar mazāku realizācijas datumu,jo ir bez konservantiem. Tā ir bijis visu laiku,jo citāda pārtika nemaz nedrīkst būt. Kurš gan vecāks nezin,kā piena produkti ir jālieto,jo kur citur dabūsat kalciju.? It īpaši bērniem!!! Kas var būt veselīgāks ziemā par skābiem kāpostiem!!! Mācaties,vecāki gatavot,tad nebūs jāčīkst. Lai nesanāk tā, kā vienā bērnudārzā . Tas teikums jau izskanējis tik tālu novadā. Kā anekdote. Sarunājas divas mammas( audzinātājas ar izglītību). Mēs tak tādus s___ s neēdam ( domāts kukurūza un rīsi). Otrā atbild--- tu tagad ēd tos s.....,sataisītus salātos. Vajag gatavot,mīļā,tad tā nevajadzēs runāt. Lai jums visiem veselība !!! Un Dievs nedod,piedzīvot badu. Ja jūs arī turpmāk tā uzvedīsaties,tad būs jānovēl!!! Tā jau ir,nekam nav vērtības,ko dod par velti. Tāpēc arī mēs,tāda saujiņa cilvēku,vairs nenodarbojamies ar labdarību. Ir slikta pieredze.!!!!!
Tā kā esmu pavāre un strādāju skolā,tad zinu,cik un ko drīkst likt katlā. Piekrītu, reizēm to gramu svēršana krīt uz nerviem. Bet pie mums ir tik daudz visādu pārbaužu!!!!!! Un kā kas,tā naudas sods.......

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 07:53

Tētis

Nu gan samurgoji!
1.)kā var neizņemt laikā paku ja dala tikai 2 dienas?
2.)nedomāju, ka bērniem būtu jādzer saldais krējums.
3.)skābie kāposti noteikti ir jāpaslavē (it īpaši ja tie ir Dimdiņa) :)
4.)pēdējo reiz tā 1/4 mini kāpostgalviņa bija vienkārši smieklīga.
5.) utt.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 10:53

Tētis

Kas attiecas uz visu pasākumu kopumā, tad tas ir mākslīgi veidots, lai pavāri nesaņemtu algu par pilnīgu mājā sēdēšanu.
Tagad divreiz mēnesī dažas dienas jāaiziet uz darbu un mēneša alga ir "nopelnīta"! :)

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 10:58

Tam tētim.

Kas vainas tai 1/4 kāpostgalvai?! Es piemēram bērniem pagatavoju sautējumu, ļoti labi!Un nekā tur smieklīga nav, sautējums divām dienàm sanāca! Produkti jākombinē ar citiem dārzeņiem, tad pat ļoti garšīgi var pagatavot ēdienu no dotajiem produktiem!:D

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 18:59

Urbītos

Nu nemāk tās jaunās mammad gatavot.Paši ēd čipsus un Colu un bērniem dod.A,kas tie kāposti un ko ar tiem dara nezin.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 08:17

Oj,oj,oj

Neesmu jaunā mamma.Arī neapmierina paku saturs.Dzīvoju laukos,tāpēc sīpolus,burkānus,kāpostus izaudzējam paši un kāpostus arī paši saskābējam.Puspuvusi salātu paka arī nekādu prieku nesagādāja.Sīpoli bija dabūjuši salu-visi mīksti un glumi.Maizi arī cepam paši,tāpēc maize ar izbeigušos termiņu nebija nepieciešama.Tiešām labāk tad pārtikas kartes kā bija pagājušajā pavasarī.

pirms 6 mēnešiem, 2021.03.07 22:25

Atbilde tētim

Ir cilvēki kas pakas vēl neuzņem trešajā dienā. Bet, piemēram maizei ir tikai 3 dienu termiņš.
Izskatās ka tētis neko nesaprot no ēst gatavošanas,ja jau domā,kā svaigais krējums ir jādzer. Tu esi no tās sugas,kas atnāk mājā, iekrīt gultā un kas tālāk notiek,ir vienalga??? Ja vispār strādā.
Runājot par sk kāpostiem? Nav Dimdiņi vienīgie, bet tu jau neko nezini,vai ne?
Lūdzu paziņojat domei ,lai izaudzina un atved vienāda lielumā kāpostgalvas. Bet diemžēl nāk uz svara.
Un pēdējais,katrreiz ir savādāk pakas,gan vienai,gan divām nedēļām. Bet tev jau to nesaprast. Jo tu tāpat nezini,ko ar produktiem darīt.
Piebilde, visiem neapmierinātajiem. No pakas var oficiāli atteikties. Būs kārtīgas ģimenes,kas būs pateicīgas un pratīs novērtēt.
Par skolas darbiem nevajag uztraukties,skaties vai pats nedzīvo sievai vai mātei uz kakla.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 13:02

Tētis

Taisnība acīs kož? :)

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 14:04

!!!

Vai kā mamaša - pavariha sacepās! Laikam jau izdevīgs pasākums ir tā paku dalīšana.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 14:34

paliku dusmīgs

Pirmajā komentārā ir viedoklis, pielikt pakām produktu ieteicamo izmantošanas grafiku. Lai ko pēc tam darītu vecāki vai bērni, bet tas jums pašiem liks padomāt kā lapu salātu paku, kas jau tagad ir ar bojāšanās pazīmēm, varēs izmantot divu nedēļu garumā.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 14:43

Aija

Kurš nemāk izlasīt derīguma termiņu uz precēm? Akli esat vai kā? Loģiski domājošs cilvēks salātus neturēs divas nedēļas. Te ar taisnību nekāda sakara. Un vispār kāpēc tiem cilvēkiem būtu jācieš no jums???

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 15:56

4 bērni

Bērni un vecāki tieši māk tos derīguma termiņus izlasīt. Tie kas saņem pakas rīt, jau saņems 300 g "Sēklu maizi" ar 05.03.201 derīguma termiņu. Kā jūs iedomājieties, bērnam tā maize visa ir jāapēd rītdien, vai parīt atlikušais jāizmet? Lūdzu izsakiet savu redzējumu.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 16:05

Aijas kolēģe

Neviens vēl no vecas maizes ēšanas nav nomiris. Un skolā arī neviens nesūdzās.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 16:12

!!!

Tāpēc, ka cilvēki māk izlasīt termiņus, viņiem var dod preces ar pēdējās dienas derīgumu?

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 16:23

Tai Aijai un viņas kolēģei

Ja jau tā, tad lūdzu, kādi PVD normatīvie akti atļauj bērnu ēdināšanai izmantot pārtiku ar iztecējušu derīguma termiņu? Ja esat tik gudras tad dodiet šurp tos dokumentus kas atļauj vecākiem barot bērnus ar pakas saturu kam beidzies termiņš? Vai ari publicējiet tās receptes ko pašas būtu skolā gatavojušas no šiem produktiem divu nedēļu laikā.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 16:26

Aijas kolēģei

Paldies par atklātību!Tagad vismaz zinu,ka manus bērnus skolā ēdināja ar veciem produktiem.Nav brīnums,ka bērni atteicās skolā pusdienot.

pirms 6 mēnešiem, 2021.03.07 22:28

...

Pārtikas paku dalīšanu aizstāv skolas darbinieki. Palasot komentārus, tagad saprotu, kāpēc bērns negrib skolā ēst pusdienas.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 17:34

Mamma

Nepiekritīšu. Manam bērnam pusdienas skolā vienmēr garšo.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 18:47

Māmiņa

Palasot komentārus, prātā nāk doma, ka bērnus jābaro tikai ar to pārtiku, kas pakās. Ja godīgi, tad es pasaku lielu paldies par šo atbalstu, jo neuzskatu, ka manus bērnus vajadzētu barot valstij. Es pati bērnus pasaulē laižot domāju līdzi. Ja zinātu, ka nevarēšu izbarot, izskolot un palaist dzīvē, tad droši vien man būtu tikai viens bērns, vai nebūtu nemaz. Katram vecākam jāuzņemas atbildība pašam un par palīdzību jāpasakās, nevis jāzākājas.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 19:08

>

Ar demagoģiju šeit nodarboties nav nepieciešams. Valsts (lasi pašvaldības) atbalsts ir paredzēts lai ģimenes kurās rūpējās par valsts nākotni, saņemtu atbalstu. Bet tev protams ir tiesības atteikties no šī atbalsta un arī citiem atbalstiem.
Jautāsi, kāds sakars ar rūpēm par valsti? Atbilde, bez cilvēkiem valsts pastāvēt nevar! Tādēļ valsts ir ieinteresēta bērnos kā valsts pamatvērtībā.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 19:50

>

Par pārtikas pakām. To saturs ir paredzētas 10 ēdienreizēm. Pieņemu neviens neiedomājās ka bērnam jāpietiek tikai ar šiem produktiem.
Man šķiet, strīds šeit ir par izvelēto produktu lietderību, kvalitāti un pielietojumu bērna ēdienkartē. Piemērām kilograms sīpolu kas ir šajās pakās. Godīgi teikšu, nevaru iedomāties kā lai mans bērns šos sīpolus apēd saprātīgā laika periodā.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 20:01

Atbilde>

Komentārs bija labs, tikai pēdējais teikums lika aizdomāties. Gandrīz jums sanāca ka tētim ar pusīti kāpostgalvas un svaigo krējumu.
Nav burtiski domāts apēst sīpolus visus uzreiz. Bet patiesībā,ja gatavo kārtīgi ēst lielai ģimenei,tad sīpoli aiziet daudz,ja draudzējaties ar garšvielām. Daudzas ģimenes ir teikušas,tas ir tāds atbalsts.!!!! Reiz man gadījās pastāvēt rindā pēc pakām. Teikšu godīgi, negribētu būt to cilvēku vietā. Šodienas vecākiem ļoti klibo kultūra. Taisni vajadzētu būt klāt direktoram un aizstāvēt savus darbiniekus,jo viņi ir tikai situācijas ķīlnieki. Skumji.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 21:25

>

Ja pašvaldība domā ka ar šīm pakām ir jāpabaro arī vecāki, tad protams maizes klaips ar vienas dienas termiņu nav problēma, apēdīs vienā reizē, arī sīpoli tiks apēsti. Vispār jau tā var visu apēst, visu kas domāts bērniem.
Tomēr, vai nebūtu loģiskāk ja pirms paku veidošanas, atbildīgais par kalkulācijām sastādītu kaut vai provizorisku ēdienkarti ar tiem produktiem ko dos bērniem. Iespējams tad izzustu daudzi pārpratumi.
Cik zināms skolām ir strikti noteikts cik un kas ir jāiekļauj bērnu ēdienkartē. Iespējams tieši tādēļ vienā pakā mēdz parādīties visam gadam paredzētais sīpolu daudzums ))

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.04 21:47

Aija

Gribas teikt,rimstaties,grēka gabali.!!!!

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.05 11:23

Tu labāk saņemies un dari tā kā vajag

Pašvaldības, izvērtējot tirgū pieejamos pārtikas produktus, to piegādes iespējas, izmaksas un
citus faktorus, var brīvi izvēlēties pārtikas produktus ieteiktajās pārtikas produktu grupās, tomēr primāri ieteicams izvēlēties vietējas izcelsmes, tostarp nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas
vai bioloģiskās lauksaimniecības shēmas prasībām atbilstošus pārtikas produktus. Vienlaikus
pašvaldības var plānot pārtikas produktu piegādi vienu reizi nedēļā, vienu reizi divās nedēļās
vai retāk, ņemot vērā pārtikas produktu derīguma termiņu, piegādes iespējas, produktu pieejamību, kā arī citus pārtikas produktu piegādi ietekmējošos faktorus.
Ja vajadzēs publiskošu visu dokumentāciju kas tev ir jāievēro! www.vm.gov.lv/lv/veseligs-uzturs

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.05 11:44

!!!

Tādas aijas ar kakainu koku izdzīt no mūsu bērnu virtuvēm!

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.05 16:59

Dace

Priecājieties, ka mūsu pašvaldība par pārtikas atbalstu ģimenēm ar bērniem domā un neprasa naudu. Zinu ka blakus Apes novadā vecākiem jāpiesakās pārtikas pakām un par to jāsamaksā pašvaldībai. Tas nozīmē, ka visi bērni tur nesaņem atbalstu.

pirms 7 mēnešiem, 2021.03.05 17:13

Vecāks

Mūsu novada pakas ir vienkārši smieklīgas, it sevišķi pēdējā. Ceturtdaļa kāposta, kur pārsvarā ir kacens un ārpusē apvītušas lapas vnk.fascinēja. Redzēju kādas pakas saņem Rēzeknē... 2x lielākas, vienmēr ir olas, gaļas produkti(svaiga gaļa, pastēte (normala izmēra iepakojumā,) sardeles, augļi, kuri nav savītuši utt. Tiešām nesaprotu, kā ar šādām pakām ko saņemam, var pagatavot bērnam pusdienas divas nedēļas. Nu vienīgi barojot ar sausiem rīsiem.

pirms 6 mēnešiem, 2021.03.08 10:42

Vietējās ziņas