Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielākā daļa zobārstu Gulbenē nestrādā 13

“Vai jums ir kaut kāda informācija par to, vai vismaz kāds zobārsts Gulbenē vismaz reizi nedēļā pieņem akūtos pacientus? Gāju pie savas zobārstes dakteres Veigules uz akūto stundu. Par to, ka tiks slēgts, nekur netika informēts. Katru dienu arī neeju gar tām durvīm, lai to zinātu,” “Dzirkstelei” raksta Irita Labzova.
Ar M.Veiguli “Dzirkstelei” neizdevās sazināties. Pie durvīm gan uzraksts liecina, ka sakarā ar
COVID-19 izraisīto ārkārtas situāciju valstī uz laiku pacientu pieņemšanu zobārste pārtrauc.
Laikraksts noskaidroja, ka patiešām daļa zobārstu pacientus nepieņem. Piemēram, Aija Poliņa un Viola Medniece nepieņem kopš 23.marta. “Cik ilgi vēl nepieņemsim? Par konkrētu datumu nevar zināt,” saka V.Medniece.
Ko darīt, ja ir akūtas zobu sāpes? Viņa kā vienu no risinājumiem redz došanos uz Rīgu, bet tajā pašā laikā norāda, ka pacients var pakonsultēties šādos gadījumos ar savu ārstējošo zobārstu un mēģināt rast risinājumu. “Katrs jau mēs savus cilvēkus zinām,” saka V.Medniece.
Zobārstes Zentas Brices pacienti galvenokārt ir sociālā dienesta redzeslokā. “Lai zvana man, ja kādam ir akūtas zobu sāpes, ceru, ka varēšu paņemt. Ko tad lai cilvēks dara, ja viņam sāp? Es nevaru atteikt. Jāpalīdz! Protams, ja cilvēks nav inficējies ar COVID-19. Bet tas jau arī ir atkarīgs no cilvēka godaprāta. Tagad mēs visi esam vienā maisā. Diemžēl,” saka Z.Brice.
Savukārt SIA “Gulbenes zobārstniecība” otrdien “Dzirkstelei” ziņoja, ka pacienti vēl tiek pieņemti. “Zobārstniecībā ir augsts slimības pārneses risks un šobrīd tiek ievērotas papildu prasības atbilstoši Latvijas Zobārstu asociācijas rekomendācijām: pēc katra pacienta tiek dezinficētas visas virsmas kabinetā, kabinets vēdināts 30 minūtes; administrācija strādā tikai telefoniski, klātienē pierakstīties nav iespējams; pacientus klīnikā ielaiž tikai pēc pieraksta pa vienam, invalīdiem, bērniem līdz 18 gadiem ir atļauts pavadonis. Par akūtām situācijām arī jāzvana reģistratūrai,” “Dzirkstelei” atbildēja “Gulbenes zobārstniecība”.
Savukārt trešdien “Gulbenes zobārstniecība” informēja, ka jebkurā gadījumā darbība tiks turpināta, ja spēs izpildīt izvirzītās prasības, ko noteiks turpmākie Ministru kabineta izdotie noteikumi un Latvijas Zobārstu asociācijas izdotās rekomendācijas. “Veselības ministrija vēlā pēcpusdienā (trešdien-red.) ir izziņojusi, ka no 27.marta tiks sniegta tikai akūtā un neatliekamā zobārstnieciskā palīdzība,” vēsta “Gulbenes zobārstniecība”.
Veselības ministrijas preses sekretāre Anna Strapcāne norāda, ka ar 27.martu pacientu un ārstu drošībai saistībā ar COVID-19 uz laiku tiek ierobežoti plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, piemēram, zobārstniecības pakalpojumi būs pieejami tikai akūtos un neatliekamos gadījumos.
Zobu higiēniste Iveta Zvirgzdiņa “Dzirkstelei” arī apstiprina, ka ar 27.martu zobu higiēnas kabinets ir slēgts uz nenoteiktu laiku.
Lai saņemtu precīzāku informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, var sazināties ar Nacionālo veselības dienestu pa telefonu 80001234.  

Pievieno komentāru

Komentāri 13

C

Labi ir lai nestrada lai sez majas ,nevajag nekadu zobarstu.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.28 08:01

Jautri

Gulbenē zobārstu pilna p. kaļa bet kad vajag tad neviens nevar pieņemt vai nestrādā. Nesaproti kāda jēga ka viņu pilna Gulbene....

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.28 14:19

PP

Lasi un brīnies - kur tik daudz idiotu Gulbenē! Tas ir tikai labi, ka pie mums vairāk zobārstu ne kā blakus nov.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.29 11:38

.

Vislielāka idiote esi vien pati, ja centies slavēt to, kurš to nav pelnijis

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.29 11:55

Veigule un Poliņa jau nu vispār ir... Labāk paklusēt un neizteikties. Tad labāk aizbraukt uz kādu blakus novadu.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.28 14:22

Nē...

...nu tad labāk tiešām paklusē. Par Poliņu nezinu teikt, nav bijusi pieredze, bet Veigule ir vislabākā un iejūtīgākā dakterīte, kādu nācies sastapt.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.28 16:36

Janka

Te nu viss ir galīgi otrādi - Poliņa ir labāka. Par Mārīti neizteikšos!

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.28 17:29

..ppp

Nopietni..... Veigule var bez sirdsapziņas pārmetumiem izmest mazu bērnu, ar strutojosu zobu aiz durvim. Tiešām cepuri nost tik labam zobārstam :)

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.29 12:00

Ome

Vaitad Gulbenĕ ir tik daudz zobārstu? Kad vajag tad jāstāsts vai viss dzìves stāsts lai tiktu kaut pie viena.ABSURDS!!!!!!

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.28 14:41

Nn

Es Gulbene saskaitīju kādus 7....varbūt ir pat vairāk, bet lai pie kāda tiktu javelk pēdējās bikses nost :)

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.29 12:04

Gulbeniete

Patreiz labāk, ka zobàrsti nestràdà. Cilvèki visi nesaka patiesību un var inficèties paši àrsti.
Protams , ar sàpèm ir grūti, nezinu kà to lai pareizi atrisina.
Lai domà speciàlisti, kas to saprot .
Grūti visiem patreiz, bet varbūt būsim apdomīgi , iecietīgi, saprotoši un visi kopà tiksim galà ar šo nelaimi.
Visiem veselību un izturību.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.28 14:42

Pele

Kurš zobārsts tad sazvanoties pieņem ar sāpošu zobu?Apzvanīti visi un visur atteikums. Ko tad lai dara?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.29 15:37

Diāna

Žēl, ka šāda situācija ir izveidojusies, jo akūtā gadījumā zobārstam būtu jāpalīdz. :( Tomēr pie šīs situācijas neviens cits nav vainīgs, kā paši iedzīvotāji. Ja ir tik grūti slimam nestaigāt apkārt, tad neko citu nemaz nevarēja gaidīt.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.30 11:23

Vietējās ziņas