Lielākais sals – pēc Ziemassvētkiem 3

Kopumā šī ziema būs par grādu aukstāka un vismaz par centimetru sniega dziļāka nekā pagājušā, bet maigāka un tīkamāka nekā ziema pirms diviem un trīs gadiem. Tā prognozē dabas vērotājs Vilis Bukšs.

V.Bukšs savā mājas lapā raksta, ka vairākas pazīmes dabā liecina, ka ziema sāksies lēni. Tikai ap Ziemassvētkiem termometra stabiņš vietām nokritīs līdz mīnus 10, 15 grādu atzīmei. Decembra sākumā, vismaz Austrumlatvijā, izveidosies arī neliela sniega sega, kas līdz Ziemassvētkiem gan saruks, gan pieaugs. Laikā ap 19.decembri var būt vējainas un nokrišņiem bagātas dienas, vietām var izveidoties bieza sniega sega.

 

Līdz Zvaigznes dienai (6.janvārim) laiks būtiski nemainīsies un būs dienas ar atkusni. Janvāra vidū, pieaugs dažādu nokrišņu iespējamība, un kopumā janvāris paies ar mērenu salu un sniegu.

 

Ap 21.janvāri sals var pastiprināties. Lielāka sala dienas sagaidāmas februārī, kad termometra stabiņš var nokrist līdz mīnus 27, 30 grādu atzīmei. Sals neatkāpsies arī marta sākumā, un tikai mēneša vidū sajutīsim pavasara elpu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

urbis

Nav ko cepties svētku dienā! Kā būs tā būs! Kā ir, tā jādzīvo!

pirms 8 gadiem, 2012.11.18 10:44

fufelis

Šitos prognozētājus vajag apcietināt,kā Itālijā,kad nepareizas un aplamas prognozes sniedza.Citādi šitā tukšā vāvuļošana pieļāvuma formā nekad nebeigsies un jau apnikusi-varētu būt,bet varētu arī nebūt.Sniegs uzsnigs un arī pakusīs.Ak tad šogad lielais sals pēc Ziemassvētkiem?Nu gan brīnumi-es jau domāju ,ka pēc Vasarsvētkiem!

pirms 8 gadiem, 2012.11.17 17:10

Vietējās ziņas