Lielāks bieds – ērces 2

Ārste Ērika Balode: "Infekcijas slimības klasiski norit tikai grāmatās."
Jūnijs Gulbenes slimnīcas infekciju nodaļā vienmēr ir karsts gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Nodaļa ir pilna ar pacientiem. Pati galvenā šajā nodaļā ir ārste Ērika Balode, kuru pacienti mīl un kuras psiholoģiskais atbalsts viņiem ir tikpat svarīgs kā noteiktais ārstēšanās režīms. Pie nodaļas ieejas durvīm ir bērza meija - kā lieciniece tam, ka nodaļa un tās iemītnieki dzīvo šajā skaistajā laikā starp Vasarsvētkiem un Jāņiem.

- Nodaļa pilna ar ērču upuriem?

 

- Pie mums un visā Latvijā tagad galvenā aktualitāte ir ērces, ar kurām tikšanās cilvēkam var beigties ar saslimšanu. Mums šosezon ir ir jau divi laboratoriski apstiprināti saslimšanas gadījumi ar ērču encefalītu un divi ar Laimas slimību. Taču vēl ir daudz slimnieku, kuri ārstējas un gaida analīžu rezultātus. Mūsu nodaļas pacienti ir ne tikai no Gulbenes novada, bet arī no Alūksnes un Balviem. Nodaļā ārstējas arī pacienti, kuriem konstatēta salmoneloze. Šo slimību pašdarbnieki uz Gulbeni atveduši no Lietuvas. Ir nodaļā arī slimnieki, kuriem smagā formā izpaužas rotavīruss. Tie ir vecāki cilvēki, kuri slimību saņēmuši ģimenē no bērniem un mazbērniem. Vecam cilvēkam šis vīruss var izraisīt strauju organisma atūdeņošanos, pat līdz ģīboņiem.

 

- Vācijā konstatētā smagā zarnu infekcija ne Gulbenē, ne Latvijā kopumā nav aktuāla?

- Nē. Taču šī slimība - enterohemorāģiskā E. coli (EHEC) infekcija - nav nekas jauns. Tā ir sena infekcija, kas ir reģistrēta. Taču jāņem vērā, ka laika gaitā var notikt mutācijas.

 

(Vairāk sarunu lasiet 18.jūnija "Dzirkstelē")

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Būtu laiks doties pensijā un atbrīvot vietu jaunajiem !

pirms 10 gadiem, 2011.06.20 10:09

Ārste, kuru pacienti mīl... kā nu kurš, ja meičai var pateikt "nu tad raudi, varbūt man tev palagu lieku atnest"

pirms 10 gadiem, 2011.06.19 21:51

Vietējās ziņas