Lielāks siltums – aprīļa beigās 3

Laika vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas savā mājas lapā raksta, ka aprīlis rādās būt mērens un pārsvarā sauss.

Gājputni, kas Rietumlatvijā pamazām sāka atgriezties februāra otrajā pusē, šobrīd vienmērīgi un nesteidzoties turpina virzīties uz ziemeļaustrumiem. Tāpat kā pagājušā gada martā, tā arī šogad māju strazdi un lauku cīruļi ar strauju masveidīgu atgriešanos nesteidzas. Tas norāda, ka pavasaris, lai arī agri sācies, lēni un vienmērīgi turpināsies arī aprīlī. Cīruļi Austrumlatvijā atgriezās vecā mēnesī, zemu lidojot, un tas norāda uz garu pavasari. Lai gan ticējums saka, ja cīrulis iedzied vecā mēnesī, tad būs silts pavasaris. “Bet te, Latvijas austrumu pusē, lai arī cīruļi atgriezušies, bet vēl nedzied, tikai iečurkstas,” raksta V.Bukšs.

Laikā ap Lieldienām (5.aprīlis) lielākoties būs sauss, viegli mākoņains un mēreni silts. Vēlāk mainīgi laika apstākļi - saulainas dienas mīsies ar mākoņainām, kas atnesīs nelielus, īslaicīgus nokrišņus, tostarp arī sniegu. Mēneša vidū kļūs vēsāks. Laikā līdz Jurģim (23.aprīlis) skaidrās bezvēja naktīs varētu būt nelielas salnas, bet saulainās dienās daždien līdz plus 15 grādiem. Mēneša beigās solās būt silts un dažviet līdz plus 18, 20 grādiem, kā arī vairāk saules, nelieli nokrišņi un iespējams pirmais pērkona negaiss.

Kopumā aprīlis - tuvu vidējiem rādītājiem temperatūru un nokrišņu ziņā. Vietām varētu būt siltāks un ar nokrišņiem bagātāks nekā parasti.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

to

To jau katram ir zinams ka aprili bus pavasaris , bez apolo .

pirms 6 gadiem, 2015.03.29 14:56

viszinis

bet maija kadu dienu bus pat plus 18 gradi pec celsija skalas , ludzu pierakstiet un pecak nesakiet , ka es jus nebridinaju

pirms 6 gadiem, 2015.03.29 15:49

Zina visu zina

Dažviet būs salna,dažviet līs lietus,dažviet būs mākoņains,dāžviet var pat uzspīdēt saule. Un jūs pat neticēsiet - pēc pavasara būs vasara. Vēl 1.jūnijā būs tik daudz saules,ka varēs paspēt pārsviest loku pār zirga kaklu un tas nozīmē vienīgi to,ka būs labs sienalaiks. Lūdzu ierakstiet arī mani laika pareģos.Ja ko gribat uzzināt,lūdzu rakstiet.Jo es pat zinu kāds gadalaiks sekos vasarai.

pirms 6 gadiem, 2015.03.30 13:59

Vietējās ziņas