Lieldienās pirmais saskaņotais vilciena un mazbānīša brauciens 1

Pirmajās Lieldienās, 24. aprīlī, AS „Pasažieru vilciens" sadarbībā ar šaursliežu dzelzceļa uzņēmumu „Gulbenes - Alūksnes bānītis" rīkos pirmo saskaņoto vilciena un mazbānīša tūri.

Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa informē, ka plānots, ka dīzeļvilciens no Rīgas uz Gulbeni aties svētdien ap pulksten 8:00. Pēc ierašanās Gulbenē ap pulksten 13:00 pasažierus savā gādībā ņems Gulbenes - Alūksnes bānītis un izklaidēs savā ierastajā maršrutā līdz Alūksnei un atpakaļ. Savukārt vakarā - ap pulksten 17:00 -  „Pasažieru vilciens" Gulbenes stacijā sagaidīs viesus un nogādās atpakaļ Rīgā.  

"Šādas tūres regulāri notiks ik sestdienu, sākot no 14. maija līdz pat šā gada beigām. Gulbenes - Alūksnes bānītis ir iecerējis katru nedēļu rīkot tematiskos izbraucienus, piemēram, stāstot par Stāmerienas muižu, Ates muzeju vai citiem reģiona tūrisma objektiem," stāsta I.Svikliņa.

 

„Šāds brauciena komplekts veicinās tūrisma attīstību reģionā, kā arī būs ērts pasažieriem un sniegs lieliskas atpūtas iespējas visai ģimenei. Tas ļautu iedzīvināt arī velotūrismu Latvijā - apkārtnē ir interesanti velomaršruti, turklāt vilcienos ir ērti pārvadāt velosipēdus, arī Gulbenes - Alūksnes bānīša vagoni ir speciāli piemēroti šim nolūkam," atzinīgi vērtē satiksmes ministrs Uldis Augulis, kas šā gada janvārī apmeklēja Gulbeni un iepazinās ar šaursliežu dzelzceļa „Gulbenes - Alūksnes bānītis" darbību un nākotnes iecerēm, par tā izmantošanu tūrisma attīstībā, saglabājot pasažieru pārvadājumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Normāla izklaide, visu dienu nokratīties vilcienos :D Cerams vismaz restorāma vagons no Rīgas darbosies :)

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 14:02

Vietējās ziņas