Lieldienas “svin” ar alkoholu un lielu ātrumu

Lieldienu brīvdienās atkal lietots alkohols, kas izraisījis dažādas problēmas, savukārt ceļu satiksmes jomā – 31 autovadītājam sastādīts protokols par ātruma pārsniegšanu.

Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards stāsta, ka šīs brīvdienas nav atšķīrušās no citām. Ir tādi, kas pārmērīgi lietojuši alkoholu un nav spējuši tikt līdz mājām, tāpēc nogādāti Balvu atskurbtuvē. Tādas ir bijušas trīs personas.

“Bija arī četri “kritušie”, kas gulējuši gan zālītē, gan arī kāpņu telpās. Tie bija gan vīrieši gan sievietes. Visi vidēja vecuma,” stāsta M.Didrihsons-Linards.

Pašvaldības policija saņēmusi izsaukumus arī uz vairākiem ģimenes konfliktiem. Tie notikuši gan pilsētā, gan pagastos. Konflikti galvenokārt tika atrisināti pārrunu ceļā.

“Kāds ir par ilgu aizsēdējies ciemos un negrib iet prom, ar mūsu palīdzību dabūjām viņus prom no dzīvokļa. Pamatā jau vainojams alkohols. Ar ģimenes konfliktu mēs saistām ne tikai konfliktu starp radiniekiem, bet arī draugiem, piemēram, draugs, kurš atnācis ciemos, bet negrib iet prom,” skaidro M.Didrihsons-Linards.

Savukārt Lieldienu rotājumi neesot postīti. Vienīgais incidents – Jaunatnes parkā apgāzta ola. Tur pie vainas bijuši 11 gadus veci puikas. “To redzējām video, un veicām pārrunas,” saka pašvaldības policijas priekšnieks.

Satiksmes uzraudzības rotas vecākā inspektore Valda Gibala-Lesiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka Lieldienu brīvdienās strādājuši pastiprinātā režīmā. Kopā sastādīti 59 protokoli, no kuriem viens - braukšana reibumā bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, divi – velosipēda braucējiem reibumā, viens - traktora vadītājam bez tiesībām, vēl divi vadīja automašīnu bez tiesībām. Visvairāk protokolu – 31 sastādīts tiem autovadītājiem, kuri pārsnieguši ātrumu. Lielākais bijis 170 kilometri stundā. Tādā ātrumā kāds autovadītājs traucies pa autoceļu Smiltene-Gulbene, Galgauskas pagastā. “Kopumā ceļu satiksmes jomā brīvdienas aizvadītas mierīgi. Bija viens ceļu satiksmes negadījums, bet bez cietušajiem,” stāsta V.Gibala-Lesiņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas