Lielu plūdu varētu nebūt

Mūsu puses upēs situācija vēl ir mierīga
Samērā aukstā laika dēļ situācija Latvijas un arī mūsu novada upēs ir mierīga. Izmaiņas gaidāmas, kad gaisa temperatūra paaugstināsies un ledus sāks kustēties.

"Dzirkstele" sazinājās ar kādreizējā Velēnas hidrometeoroloģiskā posteņa darbinieci Ingrīdu Bisenieci. Viņa atklāja, ka Gaujā šobrīd nekas nav mainījies.

 

"Man šķiet, ka kaut kāda kustība varētu notikt uz aprīļa vidu. Pavasaris šogad ir krietni aizkavējies - taisnība ir laika vērotājiem, kas teica, ka šogad pavasaris tik ātri neatnāks. Naktis vēl ir ļoti aukstas - kas pa dienu pakūst, tas pa nakti sasalst, varbūt pat plūdu nemaz arī nebūs, jo zeme nav sasalusi un peļķes arī nemaz neveidojas. Kādreiz uz tīrumiem veidojās riktīgi ezeri, tagad nekā tāda nav. Ar salu naktī mitrums tiek izsaldēts. Ja, protams, uznāks siltums, tad gan viss notiks ļoti ātri, pāris dienās situācija var krietni mainīties," spriež I.Biseniece.

 

Ūdens līmenis vēl paaugstināsies

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidroloģe Irēna Nikoluškina stāsta, ka Vidzemes upēs ūdens līmeņi šobrīd pat ir pazeminājušies, jo laiks ir auksts.

 

"Šī nedēļa varētu būt līdzīga, bet aprīļa sākumā situācija varētu sākt mainīties. Domāju, ka aprīļa pirmās dekādes vidū varētu sākties ledus iešana un maksimumu tā varētu sasniegt aprīļa vidū," saka hidroloģe.

 

"Šķiet, ka tik mierīgi, kā tas bija Kurzemes un Zemgales upēs, Vidzemē gan nebūs. Sniega šajā pusē vēl ir daudz un ūdens līmenis vēl krietni paaugstināsies, taču izskatās, ka milzīgi ledus sastrēgumi upēs un plūdi, kādi tie ir bijuši citus gadus, varētu arī neveidoties, jo ledus saulē kusa un daudzviet tas jau ir palicis trausls, tādējādi, kur ūdens būs straujāks, tas varētu sairt un izkust turpat uz vietas."

 

Siltāks kļūs nedēļas beigās

Sinoptiķi prognozē, ka pēdējās marta dienās saglabāsies vēss un nepastāvīgs laiks, brīžiem arī ar nokrišņiem un tikai šīs nedēļas beigās kļūs siltāks. Šīs nedēļas laikā naktīs gaisa temperatūra pazemināsies līdz mīnus 5, mīnus 8 grādiem, dienās gaisa temperatūra pieturēsies plus 2, plus 4 grādu robežās. Ievērojami laika apstākļi mainīsies nedēļas nogalē. Tad naktī gaisa temperatūra vairs nebūs zemāka par 0, plus 1 grādu un sestdien gaiss iesils līdz plus 5, plus 6 grādiem, svētdien - līdz plus 9, plus 10 grādiem. Nedēļas nogalē nokrišņi mūsu pusē arī netiek prognozēti.

 

Arī vējš šonedēļ būs mainīgs. Pūtīs mērens līdz stiprs rietumu puses vējš, bet turpmākajās dienās tas iegriezīsies no austrumiem un būs lēns, savukārt nedēļas beigās vējš atkal mainīs virzienu uz dienvidrietumu vēju. Tieši ar šiem vējiem Latvijas teritorijā ieplūdīs siltāks gaiss.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas