Lietavu dēļ jaunie celiņi Spārītes parkā grimst ūdenī, pašvaldība mierina: viss vēl ir procesā 12

Trešdien, 6.novembrī, “Dzirksteles” lasītāji aicināja doties uz Spārītes parku Gulbenē un pārliecināties, kādā purvā grimst topošie jaunie gājēju celiņi. Fiksējām situāciju un pavēstījām par to “Dzirksteles” profilā “Facebook.com”.

Divu dienu laikā “Dzirksteles” tiešraidei no Spārītes parka bija 1200 skatījumu. Cilvēki arī izteicās par šo situāciju un tās iemesliem. Kāds atgādināja, ka lietusūdeņu novadīšana Spārītes parkā šajā vietā vienmēr ir bijusi aktuāla. Cits pauda, ka kaut kur nav ieliktas zemē caurules ūdeņu novadīšanai. Bija arī izteikumi, ka gan visu vēl paspēs izdarīt, kā arī bažas par jaunajiem celiņiem, kurus var izskalot lietusūdens.

Vakar no iedzīvotājiem saņēmām ziņu – esot novērojuši rosību parkā, strādājusi tehnika un cilvēki. Izskatījies, ka liekot zemē caurteku.

Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis “Dzirkstelei” saka – ir jāsaprot, ka pagaidām Spārītes parka teritorijā, kur notiek rekonstrukcija, ir sava veida būvlaukums. Tas nozīmē, ka visi darbi vēl ir procesā, nekas vēl nav gatavs. Paredzams arī, ka šogad darbus vēl nepabeigs. Laika apstākļi ienes savas korekcijas. Tātad objekts pārlaidīs ziemu un pēc tam darbi turpināsies. A.Caunītis salīdzina: “Mums visiem pagājušajā gadā nepatika Brīvības ielas posms ziemas periodā. Tas bija būvlaukums! Mēs visu laiku ar automašīnām braucām pāri šim būvlaukumam. Šķīdonī visi, kas kājām gāja gar ielas malu, bija līdz potītēm dubļos.” Tāpēc viņš aicina pieņemt arī šo pagaidu situāciju Spārītes parkā. A.Caunītis atgādina, ka ne jau velti pašvaldība bija aicinājusi iedzīvotājus dāvināt šim projektam sarkanos ķieģeļus. Tie vajadzīgi gan caurteku malu veidošanai, gan citur, jo ir plānots maksimāli atjaunot sākotnējo, senatnīgo parka veidolu.

Jau vēstīts, ka pašvaldības izsludinātajā publiskajā iepirkumā Spārītes parka labiekārtošanas darbu veikšanai uzvarēja Smiltenes SIA “Ceļinieks 2010” ar 159 830,13 eiro līgumcenu bez PVN. Parka labiekārtošana Gulbenē paredzēta Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības projektā “Parki bez robežām”, saņemot finansējumu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Sākotnēji bija paredzēts, ka pašvaldības līdzfinansējuma daļa būs 10 procenti, bet 90 procenti – fonda nauda, taču tagad esot skaidrs, ka šīs attiecības būs puse uz pusi. Paredzēts sakārtot Spārītes parku posmā no Blaumaņa ielas līdz Brāļu kapiem. Runa ir par gājēju celiņu seguma un gājēju tiltiņa atjaunošanu, apgaismojuma ierīkošanu, Asaru ezera tīrīšanu, apkārtnes sakopšanu, stādījumu un atpūtas vietu izveidošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Pēteris.

Es būtu sācis ar dīķu iztīrīšanu,tad uzreiz būtu redzamas drenāžas kļūdas Spārītes mežā.

pirms gada, 2019.11.07 18:37

48

tas viss izskatās pēc ātras halturas ar parkam postošām sekām

pirms gada, 2019.11.07 22:50

!!!

Un naudas sadalīšanas pa kabatām!

pirms gada, 2019.11.08 07:43

Vilnis

Mūžīgā Gulbeniešu neapmierinātība ar visu, tak nevajag šeit naudu grūzt un pilsētā kaut ko darīt, labāk pagastos cilvēkiem ielas salabot.

pirms gada, 2019.11.08 08:24

Nika

Tur kur ir starptautiskie pr9jekti,nekad nekas labs nevar būt! Tā ir tīrākā naudas atmazgāšana!!!

pirms gada, 2019.11.09 18:17

tūrists.

skatoties bildes secinājums ka vispirms rok grāvju liek caurtekas ,tad veido celiņus. Tagad tas pasākums būs stipri dārgāks.

pirms gada, 2019.11.08 09:41

!

Tas,kā tie celiņi tiek taisīti,iir kauns Gulbenei !

pirms gada, 2019.11.09 07:56

!!!

Gulbenē viss tiek taisīts caur pakaļu!

pirms gada, 2019.11.09 13:48

Verdins

intersanti , ka sadalijas otkats no si ''projekta'', cik dabuja krauklis, cik mazurs un cik stasiks, varburt ari ciglim,kas atleca

pirms gada, 2019.11.09 14:04

Nika

Visi dabūja labu daļu!!!

pirms gada, 2019.11.09 18:22

Vietējās ziņas