Lietuviešu strādnieks gūst traumu Gulbenē

Šogad novadā - divi letāli negadījumi darbā
Gulbenē 13.novembrī vieglu darba traumu guvis strādnieks, santehniķis no Lietuvas - 39 gadus vecais Raimonds -, kas pēc SIA "Vidzemes enerģija" pasūtījuma strādāja katlumājas rekonstrukcijā kā SIA "RCI Gulbene" apakšuzņēmuma pārstāvis. Strādniekam no jumta konstrukcijas uz galvas uzkrita dēļa gabals. Tā kā vīrietim galvā bija ķivere, kā to paredz darba drošības noteikumi, gūta viegla trauma.

Vidzemes reģionālajā Valsts darba inspekcijā "Dzirkstele" uzzināja, ka negadījumu, kā to paredz normatīvie akti, izmeklē pašā uzņēmumā SIA "Vidzemes enerģija". Taču inspekcijai šā negadījuma apstākļi liekoties neskaidri, jo neesot saprotams, kur radies dēļa gals, kas uzkrita cilvēkam.  

Gulbenes novadā šogad kopumā nav bijis vairāk par desmit negadījumiem darbā. Divi beigušies letāli. Vienā gadījumā SIA "Gulbenes autobuss" 48 gadus vecais šoferis miris autobusā, otrā gadījumā Tirzā strādniekam, 23 gadus vecajam Madonas iedzīvotājam, strādājot SIA "RC līnija" uzdevumā, mežā uzkrita koks, nodarot nāvējošus miesas bojājumus.

 

Vairums negadījumi ir bijuši viegli vai vidēji smagi. SIA "Rio" celtnieks, 47 gadus vecs vīrietis, Gulbenē tranšejas rakšanas darbu laikā tika apbērts ar grunti. SIA „Avoti SWF" strādnieks, 49 gadus vecs vīrietis, pie zāģripas traumēja rokas pirkstu. SIA "Gulbenes autobuss" 47 gadus vecs šoferis ceļu satiksmes negadījumā guva rokas traumu. Gulbenes slimnīcā 42 gadus veca medmāsa sadūrusies ar medicīnisko adatu. Ceļu satiksmes drošības direkcijā inspektors, 26 gadus vecs vīrietis, veicot transportlīdzekļa apskati, guva kājas traumu. SIA "Gaujas koks" 37 gadus veca strādniece pakošanas darbu laikā guva sejas traumu.

 

Vidzemē šogad lielākais nelaimes gadījumu skaits darba vietās ir apstrādes rūpniecībā (49 nelaimes gadījumi), tai skaitā kokapstrādē un papīra ražošanā, kā arī transporta un uzglabāšanas nozarē (15 nelaimes gadījumi).
 
Latvijā kopumā šogad nelaimes gadījumi darba vietās ar letālām sekām visvairāk notikuši būvniecībā - dzīvību zaudējuši jau 7 cilvēki (2008.gadā - 10 bojāgājušie). Kā otrā riskantākā nozare pēc darba vietā dzīvību zaudējušo cilvēku skaita ir apstrādes rūpniecība (piemēram, pārtikas produktu ražošana, kokapstrāde, darba mašīnu ražošana) - šogad dzīvību zaudējuši jau 6 cilvēki (2008. gadā - 5 bojāgājušie). Citās nozarēs bojā gājušo skaits ir salīdzinoši mazāks.

 

Pērn vislielākais negadījumos cietušo skaits bija kokapstrādes nozarē.   

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas