Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ligita Miezīte: “Ietves jātīra prātīgi!” 7

Gulbenē nebeidz virmot asas diskusijas un pat strīdi par to, vai iedzīvotāju un sētnieku pienākumus ziemā ir notīrīt gājēju ietves līdz pašam bruģim.

Pilsētas Labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte saka: "Jā, būvnormatīvi patiešām paredz, ka ietve ziemā jānotīra līdz plikam bruģim. Taču ir viena nianse. Pliks bruģis kļūst ārkārtīgi slidens, jo veidojas tā saucamais "melnais ledus". Vecam cilvēkam uz tādas ietves var kāja paslīdēt! Ja uz ietves ir kaut mazliet sniega, tad slīd mazāk. Var paiet un var arī bērnu ar ragaviņām pavilkt. Es teiktu, ka bruģa tīrīšanā ir jāievēro zelta vidusceļš, ir jātīra prātīgi."  

Viņa stāsta, ka prasība ziemā notīrīt ietvi tā, lai uz tās nemaz nebūtu sniega, bija raksturīga jau padomju gados, bet toreiz ietves klāja betona plāksnes, kurām šāda tehnoloģija bija piemērota. Notīrītas tās nebija slidenas. Savukārt mūsdienu bruģis sastāva ziņā ir atšķirīgs un ziemā notīrīts tas ļoti slīd.

 

Saistošie noteikumi "Par administratīvo atbildību Gulbenes novada pašvaldības teritorijā" neparedz,
ka ietvēm Gulbenē ziemā jābūt pavisam bez sniega. Namu īpašniekiem jāatbild par viņu ēkām piegulošo gājēju ietvju tīrību, sniega un apledojuma laikā uzkopšanu katru dienu veicot līdz pulksten 9.00, bet dienas laikā - pēc vajadzības. Sniegputeņa laikā sniegs dienā jānotīra pēc snigšanas.

 

Apledojuma laikā ietves regulāri jākaisa ar smiltīm vai smilts-sāls maisījumu, lai novērstu slīdēšanu. Ietves aizliegts kaisīt ar tīro sāli, izdedžiem, mākslīgo mēslojumu vai ķimikāliju un citiem smilts aizstājējiem. Ietves bez cietā seguma jāuzkopj un jākaisa ar smiltīm pēc nepieciešamības.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Lai nu kurš runātu par prātu,tikai ne Miezīte...

pirms 6 gadiem, 2013.01.24 11:20

brrr

Kam ts smiltis ? Lai zabaki biežāk juni jāpērk vai frizētavas ,skolas, veikali nav gana netīri... Un smiltis bārstam lai sāēd bruģi, majas fasādes . Es aicinu PADOMĀT...

pirms 6 gadiem, 2013.01.24 09:37

IR vai NAV?

It kā trotuāri būtu ar marmora bruģiem. Vai vienreiz nevar izvēlēties kvalitatīvākus bruģus, nevis to lētāko, lai atlikušo naudiņu sagrābtu savām vajadzībām.

pirms 6 gadiem, 2013.01.23 23:34

josifs

Nu atkal sākas, a ja man jābūt 8 darbā, tad man jāceļas 5,lai iztīrītu pašvaldības īpašuma trotuāru, kas iet gar manu māju, un kaimiņi tik pāriet laimīgi pāri ielai un iet pa notīrīto trotūāru. murgs. A smiltis vispār sanāk jāpērk pašam, lai kaisītu. Lai tā Miezīte atved kaut smiltis, nevis gudri tik runā....

pirms 6 gadiem, 2013.01.23 18:20

leo

Vajadzetu šo informāciju nodot sētniekiem, savādāk sakaisa ar smilti kā tuksnesī, kas būs kad ksīs sniegs ! Smiltis jāber ja slidens ne jau katru dienu un visu trotuāru . Ir ziema un jānēsā piemēroti apavi !

pirms 6 gadiem, 2013.01.23 17:01

Nu jā

Un kur tad individuālās mājas saimnieks lai dabū to smilti vai smilts-sāls maisījumu? Jāpērk? Jāņem no pilsētā izvietotajām kastēm?

pirms 6 gadiem, 2013.01.23 09:20

kangelane

Tieši tā! Miezītes kundze runā 100% pareizi. Par to pārliecinājos dcembra beigās, slidenajā laikā pēc Ziemassvētkiem, kad uz ietves, kas šķita tīrāka par tīru- bez sniega pārsliņas- paslīdēju, ļoti neveiksmīgi kritu un salauzu kāju. Tātad uz ietves bija bijis t.s. "melnais ledus".

pirms 6 gadiem, 2013.01.22 18:01

Vietējās ziņas