Līgonakts – vēsa, arī turpmāk – mēreni silts

Laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas prognozē, ka Līgo un Jāņu dienā, visticamāk, būs mēreni silts laiks, vietām nolīs lietus un palaikam uzspīdēs arī saule.


V.Bukšs “Dzirkstelei” stāsta, ka Līgonakts būs salīdzinoši vēsa. Līgotāji varēs sildīties pie ugunskuriem, arī diena nebūs īpaši silta, kā to varbūt gribētos. Viņš ir novērojis, ja Lieldienas ir sniegainas un aukstas, tad Līgo un Jāņi laika ziņā ir pretēji - jauki un silti. Savukārt šogad Lieldienas bija siltas un saulainas, līdz ar to ap Jāņiem būs vēsāks laiks.

Arī sinoptiķi prognozē, ka Jāņos laiks būs vēss un lietains.


Arī par turpmāko vasaru V.Bukšs saka, ka tā, visticamāk, būs mēreni silta. Jūlijs aplaimos ar dažām karstām dienām un kopumā būs sausāks nekā parasti. Augusts, iespējams, būs normas robežās, bet septembris vēsāks, un sagaidāms agrs rudens.


“Ja seko ticējumiem un zīmēm dabā, tad kopumā vasara rādās būt sausāka nekā parasti, jo ziemā mežos tikpat kā nebija sniega. Bērzi pavasarī saplauka agrāk par alkšņiem. Kurmju rosība bija liela ne tikai ziemā, bet arī pavasarī. Daudzviet oši saplauka agrāk par ozoliem un vārnām ligzdas lielākoties ir koku galotnēs. Arī maijvaboļu rosība šopavasar izpalika. Tās ir zīmes, kas liecina vairāk par sausu nekā slapju vasaru. Nokrišņi tādās vasarās pārsvarā ir īslaicīgi un reizēm kā stipras lietusgāzes. Jāņem vērā, ka sausās un mēreni siltās vasarās naktīs līdz Jāņiem vēl iespējamas salnas. Ticējums saka, ja vasara iesākas ar lietiem, tad tā beidzas ar sausumu, un arī otrādi,” savā mājas lapā raksta laika zīmju vērotājs.

Ņemot vērā laika zīmes, vasarā dienu, kad temperatūra sasniegs plus 30 grādus un vairāk, varētu arī nebūt. Izņēmums varētu būt augusta pirmā puse, kad daždien un dažviet būs siltāks nekā parasti. Augusta otrajā pusē būs vēsāks un vairāk nokrišņu.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas