Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Likuma nezināšana var dārgi maksāt 4

Kāds "Dzirksteles" lasītājs no Letēm pagājušonedēļ ziņoja, ka uz ceļa, kas ved uz Letēm, malā esot manījis stirnas atliekas. Pēc to apskates viņš secinājis, ka tas ir cilvēka roku darbs. Šobrīd stirnu medību sezona ir beigusies, tāpēc par atradumu tika paziņots laikrakstam un Valsts meža dienestam.

Norādītajā vietā ieradās Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris medību un iekšējās kontroles jautājumos Laimonis Kļaviņš. Pēc atlieku pirmās apskates izskatījās, ka stirnas ādā ir skrošu pēdas. Radās iespaids, ka tā ir nelikumīgi nomedīta, tai ir novilkta āda, atliekas ir iepakotas celofāna maisā un tas izmests ceļmalā.

 

"Vēlāk, kad āda tika izpētīta kopā ar speciālistiem, tomēr izrādījās, ka stirna kaut kad un kaut kur ir notriekta ar transportlīdzekli. Gaļu cilvēks bija paņēmis sev, bet atliekas izmetis šajā vietā. Tomēr arī tas ir pārkāpums. Tā ir dzīvnieku produkcijas piesavināšanās. Šajā gadījumā tik un tā zaudējumi (tie ir 200 lati) vainīgajam būtu jāsedz valstij, ja vien šis cilvēks būtu zināms," saka L.Kļaviņš.

 

Speciālists pieļauj, ka cilvēki nezina likumdošanu un, iespējams, tādēļ nākas saskarties ar šādiem gadījumiem.

 

"Par jebkuru medījamo dzīvnieku, kura bojāejas cēlonis nav medības, lemj meža dienests. Tiek sastādīts noteikta parauga akts un lemts, ko tālāk darīt ar dzīvnieku. Iespējams, notriektais dzīvnieks tiktu atstāts arī cilvēka rīcībā, likumdošana to pieļauj," skaidro L.Kļaviņš.

 

Viņš piebilst, ka vainīgo, protams, nav izdevies atrast. "Par sadursmi ar dzīvnieku šajās dienās neviens nav ziņojis, arī virsmežniecības darbiniekiem nav informācijas, ka kaut kur būtu bijis šāds gadījums," saka speciālists. Viņš pateicas lasītājam, kurš ziņoja par šo gadījumu.

 

"Tas ir tikai apsveicami. Mūsu pienākums tālāk ir noskaidrot nianses, kas un kā ir noticis. Varēja būt arī tā, ka stirna tiešām būtu bijusi nelikumīgi nomedīta, bet cilvēks varēja vienaldzīgi paiet tai garām," saka L.Kļaviņš.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

pietiek jau ar to,ka so dzivnieku del tiek bojatas automasinas,kuru remonti jasedz mums pasiem,ta ka tikai normali, ja cilveks panem galu,vismaz kada atlidziba!

pirms 9 gadiem, 2011.02.06 20:27

Āzis

Ir notriekts un bojā gājis dzīvnieks.
Tiek ziņots. Ierodas atbildīgā persona. Un tālāk?
Kur var iepazīties ar visām likumdošanā paredzētajām darbībām, kas saistās ar bojā gājušā dzīvnieka tālāko likteni?

Vai reāli dzīvē notiek tā, kā stāv rakstīts? Vai arī likuma sarežģītības dēļ tiek pieņemti racionālāki lēmumi?

Būtu pateicīgs, ja šis jautājums nepaliktu bez atbildes!

pirms 9 gadiem, 2011.01.18 11:35

šerifs

tev nebūs kunga mēžā medīt un kunga gaļ ēst, jo kurš nesapratīs tiks ispīsts siekstā un ar pletni pa muguru

pirms 9 gadiem, 2011.01.17 22:05

stirna

Kādi Jūs speciālisti, ja nevarat lāgā atšķirt skrošu pēdas no sasitumiem, kuru rezultātā stira gāja bojā.

pirms 9 gadiem, 2011.01.17 13:41

Vietējās ziņas