Litenē atkal jauns pagastvecis 83

Iedzīvotāji protestē un vāc parakstus, tomēr ievēl Normundu Ratsepu
Līdz novada pašvaldību vēlēšanām, kas notiks jūnijā, Liteni turpmāk vadīs Normunds Ratseps. Viņu vakar, 10.martā, aizklātā balsojumā ievēlēja pagasta padomes deputāti. Ar šādu balsojuma rezultātu ir neapmierināta daļa pagasta iedzīvotāju, kuri uzskata, ka viņu vēlmes deputāti nav ņēmuši vērā.

Pirmā balsošana par pagasta padomes priekšsēdētāju notika 6.martā. Likums par pašvaldībām nosaka, ka jauna pagasta padomes priekšsēdētāja vēlēšanām jānotiek divu mēnešu laikā kopš iepriekšējā atstādināšanas no amata.

 

Priekšsēdētāja amatam bija izvirzīts Vilnis Lapiņš, kurš līdz šim veica pašvaldības vadītāja vietas izpildītāja pienākumus pēc tam, kad no priekšsēdētāja amata 14.janvārī tika atstādināts Gunārs Ciglis. Deputāts Vitālijs Platais priekšsēdētāja amatam izvirzīja arī otru kandidatūru - deputātu Normunds Ratsepu, kurš pagastā strādā par projektu vadītāju. 6.martā pašvaldības vadītāju ievēlēt neizdevās, jo trīs deputāti balsoja "par", trīs - "pret", bet viens atturējās.

 

Rīko vietējo "referendumu"

Pēc šī sēdes, lai paustu savu atbalstu V.Lapiņam, aktīvākie pagasta cilvēki organizēja parakstu vākšanu. Kopumā tika savākti apmēram 150 paraksti, kuri tika iesniegti pagasta padomes deputātiem, mudinot viņus izdarīt pareizo izvēli.

 

"Iedzīvotāju parakstu vākšana par labu V.Lapiņam nav uzskatāma par N.Ratsepa nomelnojumu, bet tautas pausts viedoklis. Galvenais, ka cilvēki nav vienaldzīgi tam, kas notiek pagastā. Cilvēki atzinīgi vērtēja arī mūsu aktivitāti, vācot parakstus. V.Lapiņš ir gudrs un taisnīgs cilvēks. Cilvēki to ir novērtējuši un viņu ciena. Viņš prot veidot komandu. 6.marta pagasta padomes sēdē, kas bija atklāta, V.Lapiņš mūs iepazīstināja arī ar faktiem par pagasta finanšu nesaimniecisku izlietojumu, " stāsta pagasta lauku attīstības speciāliste Dace Samsone.

 

Pateicas par uzticību

"Izsaku lielu pateicību cilvēkiem, kas mani atbalstīja, jo šajos laikos ir grūti vadīt pašvaldību un vēl saņemt tik lielu atbalstu, tāpēc novēlu arī jaunajam priekšsēdētājam saņemt šādu atbalstu," uzsver V.Lapiņš.

 

Viņš vēlēšanās zaudēja pēc tam, kad nobalsoja deputāts, kurš līdz šim atturējās. V.Lapiņš nenoliedz, ka labprāt būtu turpinājis vadīt pagastu līdz novada vēlēšanām jūnijā, jo bijušas ieceres ieviest kaut ko jaunu.

 

"Man bija patiesa programma, tajā paudu, ka mēs šajos laikos pagastā, piemēram, nevaram atļauties algot projektu vadītāju. Tas nebūtu godīgi pret Normundu Ratsepu, ja es to nebūtu pateicis pirms vēlēšanām. Uzskatu, ja mums jāatsakās no interešu pulciņiem vai kaut kas jāsamazina, piemēram, pirmsskolas izglītības iestādē, tad vispirms ir jāsamazina no "augšas"- tur, kur reāli varētu ietaupīt naudu," saka V. Lapiņš.

 

Sola pabeigt iesākto

Jaunievēlētais pašvaldības vadītājs N.Ratseps uzsver, ka pats nav rāvies par priekšsēdētāju, viņa kandidatūru izvirzīja padomes deputāts.

 

"Arī man ir skaidrs, ko gribu paveikt šajos trīs mēnešos. Esmu priecīgs, ka mums ir izdevies pabeigt tik daudz dažādu objektu celtniecību pagastā. Daļa tiks nodotas maijā. Gribu, lai funkcionētu arī jaunā estrāde un stadions, kuru izbūvē ir ieguldīti lieli līdzekļi. Strikti raudzīšos pa nozarēm, kā vēl būtu iespējams samazināt finansiālo līdzekļu izlietojumu, lai netiktu skartas cilvēku algas. Laiks rādīs, vai esam rīkojušies pareizi, īstenojot tik vērienīgus projektus un ņemot aizdevumus to realizēšanai," saka N.Ratseps.

 

Viņš atzīst, ka iesāktos projektus būtu spējis īstenot arī bez ievēlēšanas priekšsēdētāja amatā, lai gan iepriekšējā pagasta padomes sēdē izskanējis viedoklis par N. Ratsepa nekompetenci projektu risinājumā.

 

"Es šādu nostāju neatbalstu. Ja iepriekš nevienam nebija nekādu pretenziju tad pēkšņi, kad parādījās variants ar diviem kandidātiem uz priekšsēdētāja amatu, kājās tika sacelti iedzīvotāji," saka N.Ratseps.

Pievieno komentāru

Komentāri 83

iz galvaspilsētas

es jaunu toč nekad nebalsotu par cilvēku kurš izstās pēc barsetčika

pirms 11 gadiem, 2009.04.04 19:07

Felicita

Cekists ar klopu tagad valdis litene..........,parnacis tas majas ,tam sarkani zabaki kajas,tas uz galda uzkapis un uz mani rajas,kapec tam uz galvas sudi krajas.

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 16:49

vērotājs

Beidzot Litenē viss mierīgi------tvaiks nolaists un žults arī beigusies.Labāk dzīvosim draudzīgi un nemeklēsim skabargas otra acī..............

pirms 11 gadiem, 2009.03.23 06:47

par to veikalu es piekrītu,tāpēc eju tam ar līkumu garām.

pirms 11 gadiem, 2009.03.20 06:53

litenieti,bet tu gan,laikam neesi nekāda kritizēt'ja-vai ne!D;D;

pirms 11 gadiem, 2009.03.19 15:53

Liteniete

jūs esiet tik tuvredzīg :) :) :) :) :)
Daudz reiz esmu iepirkusies Lapiņa veikalā, ne reizi ko tādu neesmu tur piedzīvojusi, bet tikko kā uzceltās Litenes estrādes grīda ir zem visas kritikas, kā var ko tādu dabūt gatavu, uz ko tad nauda tika noraksīta? Es, pat neprofesionāle būvniecības jautājumos tai grīdai paredzu pavisam drīzu izjukšanu. :)

pirms 11 gadiem, 2009.03.19 13:58

lasu komentārus un nobrīnīties vien nevaru....Lapiņa kungs ir pacelts tādā virsotnē ,ka prieks.Tik gudrs un labs,.pilnīgi piekrītu-
gudrs-jo sēž deputātos jau 17 gadus un ir privatizējies visu ,ko vien vēlējās,tas nekas ,ka nekopj iegādātos īpašumus pašā Litenes centrā,
Labs un atsaucīgs-veikalā tirgojas ar sabojātu pārtiku,čekus par pirkumu nedod,ja nesoko līdz,tad skaisti un ar smaidu pieskaita vēl pāris latiņus pirkumam klāt,vienkārši SUPER!
Man Lapiņa kungam būtu viens jautājums-ja jau tagad esat sasparojies Litene palīdzēt attīstīties,kur tad jūs bijāt šo visu laiku,kad bija iespējas ,tagad ,kad visur ir krīze,jūs pēkšņi vēlētos strādāt un darboties ???????

pirms 11 gadiem, 2009.03.19 12:08

Litenes zeltenei nav informācijas par pēdējo gadu attīstību Litenē,gan arī ar Lapiņa un Racepa saistību un nopelniem tajā.

pirms 11 gadiem, 2009.03.19 07:50

bijusī Litenes zeltene..... :)

es nebūt nespriežu pēc tā, ko te citi raksta,bet gan pēc tā, ko zinu personīgi, neminēšu kas un kā, bet man ir gana daudz pēc kā izdarīt secinājumus, lai ieliktu kādu ķeksīti vienam vai otram kungam par labu. Sākot jau ar personīgajām īpašībām, tad nu domāju, ka R. pa šiem mēnešiem būs dikti jāpierdāda, ka viņam varētu uzticēties, jo viņš nu ir tas, kas pirmām kārtām domā tikai par sevi.
Katrā gadījumā, lai viņam veicas!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.18 17:49

:)

Es jau nesaku, ka Lapins ir slikts cilveeks vai neko nav izdariijis, bet nav jau arii taa, ka vinjs vienigais ir tas dariitaajs un, paareejie kaajas kustinaadami, seez un neko nedara. Tas, ka izlasot komentaarus, tu izdari secinaajumus un pieneemumus par to kaads ir cilveeks, ir pilniigi nepareizi, bet tas laikam ir cilveeka dabaa, taa dariit. Es domaaju, ka nevajag nevienu sodiit pirms laika, jo veel jau nekas nav izdariits, tad kad buus (nebuus) darbi, kurus atraadiit pareejiem, tad gan...

pirms 11 gadiem, 2009.03.18 16:48

bijusī Litenes zeltene..... :)

Jus gan (pēdējie) tādi objektīvi objektiņi te gadījušies!!! hi, hi, :)
Kāpēc sakiet, ka Vilnis neko labu nav izdarījis? Tas arī ir vienīgais sliktais, ko variet par viņu pateikt???????
Ja viņam nav dota iespēja, tad kāpēc lai viņš sevi kādam pierādītu, pietiek jau ar to, ka viņam vismaz ir sava pozitīvā autoritāte, neko sliktu par to kungu neesmu dzirdējusi.
Ar to es nesaku, ka Ratseps ir zem visiem kritērijiem, lai būtu pagastveceča godā, to jau Litene galu galā labāk zin, ko viņi ir pelnījuši, ja jau tā kārpaties, tad tāds, kuram pieredze pārmērīgā alkohola lietošanā, automātu spēlēšanā, neizglītots, jums būs kā radīts :)
Un jā, esmu absolvējusi maģistrus jau daudzus gadus atpakaļ, tā, ka nesūdzos par savu izglītību un pirkstus variet kratīt cik uziet, uz manis tas kopš bērnudārza laikiem vairs neiedarbojas. :)
un turpiniet vien izteikties, lai gan šaubos, ka ko jēdzīgāku, par "priekš kam tā izglītība" variet no sevis izspiest.
Jauku dienu!

pirms 11 gadiem, 2009.03.18 15:35

:)

kaa man patiik ka cilveeki raxta skatoties tikai no sava subjektiivaa viedokla. kaada starpiiba tam kaada tev izgliitiiba. nu labi ir gan- vainu tu esi mulkis, vai tu esi mulkis kas izliekas gudraaks par apkaarteejiem, bet iisteniibaa taads pat mulkis vien paliec. tie gudrie nedomaa par citiem, jo tiem gudrajiem pietiek ar to, ka vinus uzskata par taadiem, kas domaa par apkaarteejiem. taapec nespriediisi par to kuram kaada izgliitiiba, bet ja jau bijusī litenes zeltene ir tik izgliitota, tad noteikti ir augstaa kreeslaa, ja nav, tad var tikai pakratiit ar pirkstu un teikt VAI VAI- aprunaajam citus ,bet pashi...

pirms 11 gadiem, 2009.03.17 17:58

esošais litenietis

ko tad tas '' godavīrs'' Lapiņš pagasta labā ir izdarījis.kaut kā nevaru iedomāties.viss ir tikai paša interesēs-------centrā sapirkti īpašumi,no kuriem lielākā daļa nātrēs ieauguši un netik apkopti.

pirms 11 gadiem, 2009.03.17 10:42

bijusī litenes zeltene.

Sanāca smiekli, kad uzzināju, kas ir jaunā pagastveča godā. Lai nu kurš :D ups, sorrrryyy!
Bet ko mēs gribam, kas notiek valdībā? Sanāk, ka sākusies ir kaut kāda epidēmija, ja jau šitādi cilvēki tiek pie grožiem. Māmiņas, necentieties pārāk skolot savus bērnus, rau, cik maz vajag, lai kādā jaukā dienā ar savām "bagātajām" zināšanām sēstos vadošos amatos.
Runājot par Vilni Lapiņu, varu teikt visu to labāko, tādus tautā sauc par godavīriem, žēl, ka aprobežotam un savtīgam cilvēku lokam tādi kā Vilnis "traucē darboties".
Ciglis arī bija lāga vecis, Lai viņam tagad viss ok!
Līdz reformān jau nav tālu, tā, ka ilgi jebkurā gadījumā ši kārtība, vairāk gan teiktu- nekārtība, nepastāvēs.
:)

pirms 11 gadiem, 2009.03.16 18:14

petiigie cuuku komentaari. izgaztuve pansionaats un kashkjiiga tauta. viss kas tajaa litenee ir

pirms 11 gadiem, 2009.03.15 00:36

skeptikje

Interesanta diskusija :)) bet.... nav duumu bez uguns!

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 21:24

par GUNĀRU

Neviens jau nav neaizvietojams,bet ja runājam par GUNĀRU ,lai nu katrā pagastā tāds būtu.Visas tās ''izsaimniekošanas'' runas ir baltiem diegiem šūtas un klaču līmenī.Labi ka pagastā palika pie teikšanas GUNĀRA atbalstītāji.Lai viņiem veicas,bet klačotāji beidzot lai ari izdara kautko pagasta labā.Kaut vai nomaksā komunālos parādus.

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 06:45

27.martā būs iedzīvotāju sapulce.Gribu redzēt cik no tiem 150 patriotiem ieradīsies.

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 06:12

Vietējās ziņas