Litenē bērnu patversmes nebūs 4

Pirms 10 gadiem Litenē izveidotā bērnu patversme, kura 2017.gadā tika pārdēvēta par bērnu un ģimenes atbalsta centru, ar 1.septembri, visticamāk, tiks likvidēta kā nerentabla. Gulbenes novada deputātiem par gan vēl jānobalso 25.jūlija domes sēde. Taču 18.jūlijā, apspriežot šo jautājumu finanšu komitejas sēdē, deputāti jau bija vienprātīgi.

Novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs sacīja, ka situācija divreiz ir apspriesta kopā ar deputātiem sociālo un veselības jautājumu komitejas sēdē. Secināts, ka pašvaldībai šāda veida pakalpojuma sniegšana ir jāpārtrauc. Pašlaik centrā uzturoties viena ģimene. Maijā centrā bijis ievietots viens bērns. Ja turpmāk kādam Gulbenes novada bērnam vai ģimenei būs vajadzīgs patvērums, pašvaldība gādās par viņu ievietošanu šādā pašā centrā kādā no kaimiņu novadiem. Tuvākais šāds centrs atrodas Rugājos, tas ir Latgales reģionālā atbalsta centrs „Rasas pērles”. Par savas pašvaldības iedzīvotāju ievietošanu šajā vai kāda citā līdzīgā centrā maksās Gulbenes novada pašvaldība.

Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone sacīja, ka jau vairākus gadus bijusi diskusija par dārdzību, uzturot pašvaldība bērnu un ģimenes atbalsta centru, kurš praksē ir maz pieprasīts. Turklāt šā pakalpojuma sniegšanas vieta nav attīstījusies, kaut teorētiski šeit varēja uzņemt arī krīzes situācijās nonākušus bērnus un ģimenes no citiem novadiem.

Tajā pašā laikā ir paredzēts saglabāt un izmantot ēku Litenes pagasta “Brīnumos” kā vietu, kur tiks gatavots ēdiens visiem veidojamā starppagastu bērnudārza “Ābolīši” audzēkņiem. Šajā ēkā arī tiks nodrošināta bērnudārza veļas mazgāšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

gudrā

smieklīgi gan, kāpēc jāved veļa mazgāt no Beļavas uz Liteni, tur taču ir visi apstākļi , lai mazgātu uz vietas... un arī gatavot var uz vietas, smieklīgas reformas...

pirms gada, 2019.07.21 17:30

nu

sen bija laiks likvidēt ! Cik naudas izšķiests tai patversmei! Tur vairāk par dažiem bērniem nekad nav bijis,bet algas daudziem darbiniekiem jāmaksā,lai pieskatītu pāris bērnus.

pirms gada, 2019.07.22 08:20

!

Tur jau gavenais bija saņemt algu par vadīšanu.Ja ir viens bērns,labi,ja nav neviena,vēl labāk,jo alga tāpat ir.Kāpēc kaut ko attīstīt......

pirms gada, 2019.07.22 08:28

likvidatori

Kārtējais likvidatoru sasaukuma likvidēšanas darbs.

pirms gada, 2019.07.22 09:40

Vietējās ziņas