Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Litenē būs Lauku diena

Litenes pagasta kooperatīvajā sabiedrībā „Klēts" 16.augustā pulksten 11.00 pie graudu kaltēm Gulbenes konsultāciju birojs interesentus aicina uz demonstrējuma semināru - Lauku dienu. Semināra tēma ir „Jaunu agrovides pasākumu ieviešana intensīvi ražojošā saimniecībā".

Par demonstrējumu informēs „Klēts" vadītājs Aldis Dukurs un Gulbenes konsultāciju biroja vecākā speciāliste augkopībā Ingrīda Šteinberga. A.Dukurs dalīsies pieredzē arī par citu agrovides pasākumu ieviešanu kooperatīvajā sabiedrībā „Klēts", kā arī aicinās apskatīt bioloģiski vērtīgo zālāju Pededzes un Sitas pļavās.

 

Tiks runāts arī par aizsargjoslu ievērošanu gar valsts nozīmes ūdenstecēm. Lauku dienā piedalīsies arī Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūta vadošā pētniece agronomijas zinātņu doktore Līvija Zariņa. Viņa reizē ar demonstrējuma lauka apskati stāstīs par uztvērējaugu lomu nitrātu, fosfātu un citu augu barības vielu noplūdes samazināšanā.

 

Savukārt I.Šteinberga pēc lauka apskates visus mudinās piedalīties diskusijā par agrovides pasākumu ieviešanas efektivitāti.

 

„"Klēts parasti neatsaka savu līdzdalību demonstrējumā. Būtībā ne visas saimniecības vēlas tajā piedalīties, jo tas prasa papildu darbu un arī dažādu ierobežojumu ievērošanu. Bieži vien jāveic lieki pārbraucieni no viena lauka uz otru ar lauksaimniecības tehniku. No demonstrējuma lauka dažkārt iegūs mazāku ražu nekā no citām platībām.

 

Piedalīšanās demonstrējumā ir papildu slogs saimniecībai. Vienu brīdi šiem lauka demonstrējumiem nebija finansējuma, bet pēdējos gados tas atkal ir piešķirts. Demonstrējumi dažādi. Litenē runājam par agrovidi, bet, piemēram, Madonā runājām par tauriņziežu audzēšanu, jo Latvijā vēlas panākt, lai sojas vietā vairāk audzē lopbarības pupas. Mums viss nav jāpērk

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas