Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Litenē izveido apmācību un iniciatīvu centru

Litenes pagastā darbu ir uzsācis iedzīvotāju apmācību un iniciatīvu centrs. Šonedēļ tajā notiek jau pirmās mācības, kurās pagasta seniori apgūst datoriemaņas un prasmes darboties ar internetu.

Centrs atrodas Litenes pamatskolas telpās. Gan telpu renovācija, gan arī inventāra iegāde telpu aprīkošanai veikta projekta gaitā, kas īstenots ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu. Projekta kopējās izmaksas ir 6000 latu.  

Telpas ir ieguvušas jaunu, skaistu un modernu izskatu, tās ir aprīkotas ar mēbelēm, uzstādīta arī interaktīvā tāfele, iegādāts projektors. Centrs tika veidots skolas mājturības klases telpās, un skolēni arī turpmāk šeit darbosies un varēs apgūt, piemēram, ēstgatavošanas prasmes, izmantojot modernu sadzīves tehniku. Pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš norāda, ka centrs šajā vietā veidots ar nolūku.

 

"Mēs nevaram atļauties gan remontēt šo klasi, gan arī atsevišķi veidot mācību centru, tādēļ izvēlējāmies šos darbus apvienot un centru veidot šajā vietā, jo telpas šeit ir pietiekami lielas," saka V.Lapiņš. Viņš atzīst, ka centra izveide būs ieguvums visiem liteniešiem.

 

"Litenes pamatskolā ir izveidots internāts, tādējādi brīvajā laikā skolēniem būs nodrošinātas ērtas telpas, kur varēs gatavoties mācību procesam. Telpās būs iespēja darboties un izglītoties gan senioriem, gan lauksaimniekiem, gan arī biedrību dalībniekiem. Projekta rezultātā iedzīvotājiem tiks nodrošinātas telpas izzinošu lekciju, semināru, kā arī praktisko nodarbību norisei," stāsta V.Lapiņš.

 

"Pagasta seniori šobrīd piedalās Gulbenes bibliotēkas organizētajās mācībās, taču viņi labprāt iesaistās arī dažādās citās aktivitātēs un šīm aktivitātēm varēs izmantot arī šīs telpas. Seniori mums ir ļoti aktīvi. Jāpiebilst, ka 25.maijā pie mums, Litenē, notiks visu novada senioru svētki, kam seniori ļoti gatavojas." Telpās, kā norāda pārvaldes vadītājs, pirms Lieldienām organizējuši arī otro pagasta tūrisma sanāksmi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas