Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Litenē pašvaldības ēkas apkurinās ar granulām 1

Litenes pagasta 5000 kvadrātmetru komunālās saimniecības teritorija, kurā ietilpst pagasta iestādes, kā arī sporta zāle, turpmāk tiks apkurināta ar Polijas ražotāja «Heiztechnik» 500 kilovatu granulu apkures katlu. Par to informē preses koordinatore Ingrīda Zaķe.

«Pagasta pārvaldes komunālās saimniecības ēkas iepriekš tika apkurinātas ar malkas apkuri. Pašreizējais malkas katls ir savu laiku nokalpojis, tāpēc tika pieņemts lēmums mainīt apkures veidu. Granulu apkures katla iegāde un uzstādīšana pašvaldībai atmaksāsies apmēram četru gadu laikā,» uzskata Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš.

I.Zaķe stāsta, ka Gulbenes pašvaldības izsludinātajā konkursā tiesības piegādāt un uzstādīt granulu apkures katlu ieguva uzņēmums SIA «EUROTHERMO», kas Latvijā veic Eiropas Savienībā ražotu apkures katlu piegādi, uzstādīšanu, kā arī nodrošina servisu un garantijas pakalpojumus.

Vilnis Lapiņš pārliecinājies, ka granulu apkure pašvaldības ēkām ir ekonomiski pārdomāts un izdevīgs risinājums.

«Nomainot malkas katlu pret granulu katlu, mums bija iespēja samazināt resursus. Lai nodrošinātu apkuri ar malkas katlu, tika algoti četri kurinātāji, šobrīd kurināšanai ar granulu katlu tiek algoti tikai divi kurinātāji. Jaunais granulu apkures katls darbojas automātiskā režīmā, tāpēc, uzstādot attiecīgus parametrus, tas arī naktīs un brīvdienās darbojas pats,» stāsta Litenes pašvaldības vadītājs.

I.Zaķe stāsta, ka Litenes komunālās pārvaldes saimniecībā uzstādītais granulu katls ir unikāls ar savu tehnoloģiju.

"Pašlaik tas ir vienīgais šāda tipa katls Latvijā. Tas ir aprīkots ar īpašām informācijas tehnoloģijām, kļuvis vēl gudrāks, pats izskaitļo cik bieži un kādā daudzumā jāpadod granulas kurināšanai, kāda temperatūra jāuztur katlā. Līdz ar to jaunais granulu katls ir daudz ekonomiskāks," skaidro preses koordinatore.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas