Litenē rīko Pededzes svētkus 1

Litenes brīvdabas estrādē 21.jūlijā notiks atpūtas pasākums visai ģimenei "Atceries Pededzes krastus". Tajos paredzētas arī sacensības pļaušanā ar rokas izkapti, kurām jāpiesakās līdz 13.jūlijam. Būs arī daudz citu interesantu aktivitāšu.

Litenes tautas nama vadītāja Maija Leimane stāsta, ka šogad pirmo reizi paši litenieši apņēmušies sarīkot pļaušanas sacensības parastajā tautas klasē.

 

"Mēs ļoti gribam atjaunot savulaik aizsākto tradīciju, kad Litenē notika pirmās Vislatvijas pļaušanas sacensības. Šoreiz vēlamies sapulcēt mūsu novada cilvēkus, kuri prot pļaut ar rokas izkapti. Protams, sacensībās var piedalīties arī citi interesenti. Arī tas būs ļoti labi, ja izdosies pļaušanas sacensības tradicionāli organizēt tikai novadā. Uzskatām, kas tā ir viena no latviešu tautas skaistākajām prasmēm - nostāties pļavas malā un pļaut zāli ar rokas izkapti," stāsta M.Leimane.

 

Ir izstrādāts arī pļaušanas sacensību nolikums. Tajā norādīts, ka tautas klasē sacensībās aicināti visi interesenti bez vecuma ierobežojuma. Dalībnieki pēc vecuma un dzimuma tiks sadalīti pa grupām. Pļaušanas laukumi, kas tiks nosprausti Pededzes līcī blakām Litenes brīvdabas estrādei, tiks izlozēti. Sacensībās katrs dalībnieks pļaus ar savu izkapti, kuras asmens nepārsniedz 90 centimetrus. Uzvarētāju noteiks, ņemot vērā pļaušanas ātrumu, vāla taisnumu, pļāvuma gludumu, pļāvēja tīrība, pārcilājot nopļautos vālus un pļāvēja tērpu.


Darbosies arī amatnieku tirgus un meistardarbnīcas, muzicēs lauku kapelas un dziedās folkloras kopas, būs dažādas atrakcijas bērniem, kā arī jautras sporta aktivitātes visai ģimenei.

 

"Būs arī ēdienu degustācija. Vārīsim arī zupu un cepsim pankūkas. Ja kādam ir, tad ļoti lūdzam aizdot pankūku cepamo pannu, kādu savulaik lietoja mūsu senči," lūdz M.Leimane. Vakarā notiks arī pašdarināto peldlīdzekļu izbrauciens pa Pededzi. Plostus būs iespējams izgatavot arī uz vietas.


Savukārt vakarā mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu koncertā piedalīsies pašdarbnieki no tiem pagastiem, caur kuriem plūst Pededzes upe. Jau ir zināms, ka uzstāsies Pededzes, Mālupes, Lubānas, Stradu, Litenes un Rugāju pašdarbnieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas