Litenē sakārto pirmsskolas izglītības iestādi 3

Uz Litenes pirmsskolas izglītības iestādi aicina arī bērnus no kaimiņu pagastiem un pilsētas
Litenes pirmsskolas izglītība ir ieguvusi jaunu veidolu. Ēka ir nosiltināta, sakārtota fasāde, rekonstruēta katlu māja, sakārtota ventilācijas sistēma, veikti kosmētiskie remonti, kā arī izbūvēta piebūve.

Litenes pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Elita Trupavniece stāsta, ka beidzot viņiem būs zāle un guļamistaba lielajiem bērniem.

 

"Tie mums bija 40 gadus ilgi sapņi. Mums līdz šim nebija pašiem savas zāles, un lielajiem bērniem līdz šim viss notika vienā telpā - viņi tur gan mācījās, gan ēda, gan arī gulēja," stāsta E.Trupavniece.

 

"To mums bija ļoti svarīgi sakārtot. Līdz šim mēs fiziski nevarējām uzņemt vairāk bērnu telpu trūkuma dēļ, tagad mēs to varēsim izdarīt, ja vien būs bērni, kas nāk pie mums."

 

Ņēma aizņēmumu

 

Iestādes rekonstrukcija izmaksājusi nedaudz vairāk nekā 200 000 latu.

 

"Ņēmām aizņēmumu no valsts kases, protams, arī pašiem bija jāpieliek nauda. Pie šā brīža apstākļiem šķiet, ka šī ir liela summa, bet tajā momentā naudai bija cita vērtība un ieguldījām tajā lietā, kas pagastam šķita svarīga," saka Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš.

 

"Tobrīd šķita, ka budžets to atļauj izdarīt, bet tagad, protams, ir ļoti grūti. Pats bēdīgākais ir tas, ka šobrīd projekts ir jāatmaksā uz pašu darbinieku algu samazināšanas vai pat atlaišanas rēķina - diemžēl mēs neviens to nevarējām paredzēt, kad projekts tapa."

 

Bērnudārzam ir jāpastāv

 

Šobrīd pirmsskolas izglītības iestādē mācās 36 bērni, turklāt tie visi ir Litenes pagasta bērni, taču litenieši ir gatavi pie sevis uzņemt arī bērnus no citiem pagastiem, pat pilsētas.

 

"Pie mums būs viena no retajām diennakts pirmsskolas izglītības iestādēm novadā. Īpaši izdevīgi tas varētu šķist vecākiem, kas brauc strādāt kaut kur prom. Mēs priecātos, ka pie mums brauktu gan bērni no citiem pagastiem, gan arī no pilsētas. Ja bērnu būtu pietiekami daudz, mēs pat varētu domāt par transportu," saka V.Lapiņš.

 

Viņš piebilst, ka bērnudārzam ir jāpastāv.

 

"Ja pazudīs bērnudārzs, nākamā iestāde būs skola, kas tiks slēgta. Tad pazudīs arī iedzīvotāji un situācija būs vēl bēdīgāka. Mēs cenšamies būvēt šo piramīdu no pašas apakšas, sākot ar bērnudārzu, pēc tam atjaunojot arī skolu, būvējot stadionu, lai mēs būtu pievilcīgi jebkuram, kas dzīvo pie mums un kas nākotnē varētu gribēt dzīvot pie mums," saka pārvaldes vadītājs.

 

Arī E.Trupavniece piekrīt, ka iestādei ir jāturpina strādāt.

 

"36 bērni tomēr ir diezgan daudz, un vecākiem, kas strādā, viņus nav kur likt. Turklāt telpas tagad ir jaunas un plašas," bilst vadītāja.

 

Raksta projektus

 

Kā papildu pakalpojumu ar laiku pirmsskolas izglītības iestādē ir iecerēts izveidot patversmi, kur varētu ievietot bērnus, kam ir sarežģījumi ģimenē.

 

"Rakstām arī projektus, lai varētu iegādāties mēbeles, kā arī sakārtotu rotaļu laukumu. Tas viss būs domāts mūsu bērniem," saka V.Lapiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

velta

Mēs varam daudz ko gribēt, bet tā nenotiek kā gribam. Ja ar vienu rāvienu var likvidēt 1. slimnīcu, atlaist 670 darbinieku, tad Litenes bērnudārzs un skola ir tīrais sīkums.
Valstij cuilvēki nav vajadzīgi- re kur Rimšēvicam alga lielāk nekā ASV bankas pārvaldniekam. Lūk, kā vajag dzīvot! Bet te sapņo par 36 bērnu izmitināšanu. Valstij tak neko nevajag.
Tā ir Latvija, esam aizmirsuši kādā valstī dzīvojam!

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 14:43

Tas pilnīgi ir saprotams, ka par ērtībām jāmaksā, un vispār 36 bērni -tas ir ĻOTI maz priekš tādām plašām telpām un šodienas vispārējā dzīves situācija rāda, ka nevar cerēt uz jaunu bērnu pieplūdumu - 5. un 6. gadīgo apmācība atcelta un pagaidiet vecāki, kad izmaksas par bērnu būs pielīdzinātas pilsētas bērnudārziem....

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 09:53

O tantuks, gan sabiedrībai labi, gan pašai tika pilnas kabatas ar naudu ;)

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 09:37

Vietējās ziņas