Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Litenes ielas galu Gulbenei nepievienos 4

Litenes ielas galu Gulbenes pilsētai tomēr nepievienos. Novada domes 24.februāra sēdē deputāti nobalsoja par atkāpšanos no domas paplašināt pilsētas teritoriju, iekļaujot tajā arī Litenes ielas galu, kas atrodas Stradu pagastā.

Domes attīstības un īpašumu nodaļas teritorijas plānotāja Anita Vaska paskaidroja, ka ir aptaujāti divu nekustamo īpašumu turētāji, kurus skartu teritoriālās piederības maiņa.

 

"Viņiem tika paskaidrots, ka grozīt pilsētas robežas bija domāts saistībā ar ielu rekonstrukcijas 3.kārtu. Saņēmām negatīvu viedokli. Iedzīvotāji nevēlas, lai viņu īpašumi tiktu pievienoti pilsētai, jo tad viņiem būtiski palielinātos nekustamā īpašuma nodoklis - apmēram 30 reizes -, maksājot par izmantojamo zemi. Būtu izdevumi arī saistībā ar adreses maiņu," sacīja A.Vaska.

 

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa sacīja, ka tā arī ticis plānots - ja iedzīvotāji nepiekritīs pašvaldības priekšlikumam, tad notiks tā, kā vēlas viņi. Tas nozīmē, ka pilsētā realizētais Litenes ielas rekonstrukcijas projekts apstāsies vietā, kur Gulbene robežojas ar Stradu pagastu. Finansējumu Litenes ielas gala finansējumam Stradu pagastā novada dome meklēs, gatavojot projekta pieteikumu ar Lauku atbalsta dienesta starpniecību.

 

Jau rakstījām, ka Gulbenē plānots asfaltēt Litenes ielu, taču tās gals - aptuveni 200 metri - atrodas Stradu pagastā. Lai šis stūris nepaliktu ārpus projekta, izteikts priekšlikums to iekļaut pilsētas robežās. Tad būs iespēja Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītā projekta realizācijas gaitā aptuveni 70 000 latus atvēlēt šo 200 metru asfaltēšanai, caurtekas izbūvei un uzbrauktuves izveidei uz Blaumaņa ielas.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Bet vai tas nenozīmē, ka arī vērtība zemei celtos, ja tā tiktu iekļauta pilsētas teritorijā?

pirms 9 gadiem, 2011.03.01 14:24

333

Stulbums no padomju laikiem. Un ka tas izskatisies? Lai jau vini dzivo sava pagasta. Celi tak pieder nejau viniem. Piepilsetas robezu ar jasaved kartiba.

pirms 9 gadiem, 2011.03.01 13:02

Janka

Nē nu gan pasaules grūtības!!! Cik nav piemēru ka vienas valsts teritorija atrodas citā!!! ...tad grūti paņemt ielu pilsētas teritorijā? Lai cilvēki dzīvo Stradu pagastā! Iela jebkurā situācijā nav personīgā zeme!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.01 08:54

Vietējās ziņas