Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Litenes pagastā plāno apvienot izglītības iestādes 6

Par Litenes pamatskolas un bērnudārza apvienošanu vienā izglītības iestādē, iespējams, tiks lemts jau 28.aprīļa novada domes sēdē. Par to publiski ir izteikusies pašvaldības izpilddirektore Guna Švika.

“Tā ir ideja, kas apspriesta arī pagastā,” “Dzirkstelei” saka Litenes pamatskolas direktore Sarmīte Locāne. Līdzko būšot deputātu lēmums, nākšoties to pildīt, viņa atzīst. “Tad mēs nāktu kopā un paši pārrunātu visu “virtuvi”. Viena izglītības iestāde, nevis vairākas, jau tagad ir daudzos pagastos. Esam braukuši pieredzes apmaiņā uz citiem novadiem, kur jau tā ir, piemēram, uz Jaunpiebalgu,” stāsta S.Locāne.

Viņa ir neziņā, vai pēc apvienošanas abām izglītības iestādēm Litenē ir jāatrodas zem viena jumta. No vienas puses tas nebūtu slikti, bet no otras puses būtu žēl, ja bērnudārzam nāktos pamest savas telpas, kas ir sakārtotas visaugstākajā līmenī. Turklāt bērnudārza ēkā atrodas arī bērnu patversmes telpas. “Bērnudārzs no skolas neatrodas kilometriem tālu!” kā vēl vienu pozitīvu argumentu šo apstākli piemin S.Locāne. 

Šobrīd Litenes pamatskolā ir 47 skolēni, bet apvienojumā ar bērnudārzu būtu vairāk nekā 70. Tāds audzēkņu skaits ļautu pastāvēt šai izglītības iestādei, ja ņem vērā pašvaldības jau pieņemto lēmumu par obligāto 60 audzēkņu skaitu skolā. S.Locāne uzsver, ka pašvaldības lēmumi tomēr ir jāpilda. Taču no otras puses viņa par šo tēmu izsakās piesardzīgi.

“Ir cilvēki, kas saka, ka tā ir demagoģija, ja es apgalvoju – skola ir pagasta sirds. Es tomēr domāju tā: tur, kur ir bērni, tur ir dzīvība! Nevis tikai tur, kur ir darbavietas. Litenes pamatskola atrodas novada stūrī. Mums ir jādomā, kā pastāvēt,” pauž S.Locāne. 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

!

Nu cik gadus vilks tads apvienojums?Vienu?Divus?Un talak?

pirms 4 gadiem, 2016.04.08 22:33

jā,,jā

šito izlasot,skaidrs,Litenē arī viss iet uz galu.Un nav ko slēp-tā ir.

pirms 4 gadiem, 2016.04.09 10:42

es

mazas izdzīvošanas iespējas kā skolai tā bērnudārzam.Bērnu nav ne vienā,ne otrā,tik cik vajag.Tagad abus salikt kopā-tas ir īslaicīgs risinājums un nerisina problēmu kā tādu.

pirms 4 gadiem, 2016.04.09 11:01

Lauķis

Protams, ka mazās skoliņas ir nerentabli uzturēt, bet nerentabli uzturēt ir arī 100 "gudrās" galvas un visus viņu padomniekus. Ja aizslēgs mazās skolas pagastos, tad tur vispār pazudīs jelkāda cerība. Nu nevedīs jaunās ģimenes savus bērnudārzniekus un sākumskolas vecuma bērnus katru dienu 15-20 km uz tuvāko skolu, pārcelsies prom ar visu iedzīvi.

pirms 4 gadiem, 2016.04.09 11:18

MLogo

Katram savā vietā jāpaliek! Lielie pusaudži nav jāliek ar mazajiem bērniņiem! Absurds!

pirms 4 gadiem, 2016.04.11 12:23

...

tas ir beigu gala sākums abām iestādēm.....

pirms 4 gadiem, 2016.04.13 08:28

Vietējās ziņas