Litenes pagastā turpinās sakārtot vidi 5

Litenes pagasta pārvalde vēlas turpināt labiekārtot Litenes centra dīķa apkārtni, kā arī  uzstādīt strūklaku dīķī.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka pirms diviem gadiem dīķis tika iztīrīts un uzsākta apkārtnes labiekārtošana. Šogad Litenes pagasta pārvalde iesniedza biedrības “Sateka” projektu konkursā pieteikumu projektam “Litenes centra dīķa apkārtnes labiekārtošana, uzstādot bērnu rotaļu laukumu, āra trenažierus un strūklaku centra dīķī”, bet projekts tika noraidīts finansējuma trūkuma dēļ.

Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš “Dzirkstelei” stāsta, ka vēlme ir palikusi, bet tagad pati lielāka problēma ir finansējums.

“Cerība bija uz projektu, bet neatbalstīja, jo naudas šajā kārtā bija maz. Rokas negribas nolaist, bet ir nepieciešama diezgan liela nauda, piemēram, strūklakas ierīkošana vien izmaksātu aptuveni 8 līdz 10 tūkstošus eiro, jo gribas jau skaistu strūklaku, izgaismotu, lai būtu prieks skatīties. Cik būs iespēju, tik darīsim. Mēs skatāmies iespējas, ko varam iegūt ar projektiem, kaut gan tagad ir maz projektu, kas attiecas tieši uz vides labiekārtošanu,” stāsta V.Lapiņš.

Viņš saka, ka tagad pavasarī turpinās veidot takas gar dīķi, kur ir atpūtas laukums ar soliem.

“Tas ir vēl iepriekšējā projektā paredzētais, ko nepaspējām paveikt. Tagad darbi tiks pabeigti,” skaidro V.Lapiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Litenietis

Sakārtot vidi,tas ir ļoti labi.Bet vai vispirms nevajadzētu sakārtot nolaistos ceļus?

pirms 3 gadiem, 2018.04.07 18:25

nu

ceļi var pagaidīt.Sēdiet vien tur,kamēr nožūs.Galvenais jau pagasta plānos '' ap dīķi un strūklaka" lai ir... par tiem,kas nedzīvo centrā,jau sen ir aizmirsts.

pirms 3 gadiem, 2018.04.07 22:07

:)

Jā, cilvēkiem sāp, ka te un tur nav labi. Bet vai tādēļ lai nekur nav labi? Cilvēki nesaprot, k ā notiek naudas piesaistīšana dažādu problēmu risināšanai, tādēļ gan klausieties, kur nav labi, bet dariet labi tur, kur jau rodas iespēja. Turklāt, centrs ir visiem, nomaļas vietas - tikai dažiem. Lai Jums veicas atrast šo un citas iespējas labu ieceru īstenošanai:)! "Suns rej, karavana iet tālāk" (Austrumu paruna).

pirms 3 gadiem, 2018.04.08 14:46

;)

Nepiekritīšu, vasarā uz šīm "nomaļajām" vietām atpūsties, sēņot un ogot brauc daudzi, bet kas pēc viņiem paliek? Atkritumu kalni. Tā kā sakārtoti ceļi tomēr ir vajadzīgi visiem. Nav runa par jaunu ceļu izbūvi, bet gan par pienācīgu esošo ceļu uzturēšanu un kontroli. Tas, kas šobrīd vietām darās, tās ir tikai sekas, diemžēl, ne tikai pie mums.

pirms 3 gadiem, 2018.04.08 18:52

!

pabrauc un paskaties,pa kādu ceļu dažam ir jātiek pēc darba mājās vai no tām ārā,un tad runā tik skaisti.Kā visur,tikai izrādīšanās... cik mums skaisti....bet tas ir nelielā centra daļā,kur ir asfalts.Mežinieki arī nekaunās braukt un visu izjaukt,un pārējiem no skaistuma ne vēsts.Bet pagastā pret visiem būtu jāattiecas vienādi,ne tikai domāt par pašu centru.Vēl jautājums,kam tas dīķis pieder.Bija jau runas,ka pagastveča dēlam....

pirms 3 gadiem, 2018.04.08 19:30

Vietējās ziņas