Litenes pansionātā jau vairāk nekā 200 inficētie ar Covid-19 11

Litenes pansionātā Covid-19 neatkāpjas. Uz 1.februāri bija inficēti jau 155 klienti (kopā Litenes pansionātā mīt 269 klienti) un 53 darbinieki. Par to “Dzirksteli” informē valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” direktore Mārīte Grigāne.
M.Grigāne “Dzirkstelei” atzīst, ja pagājušajās nedēļas otrajā pusē šķita, ka situācija “nav ne labāka, ne sliktāka”, tad šobrīd tā Litenē tomēr ir pasliktinājusies.

Slimo aptuveni trešā daļa darbinieku, kopumā Litenes pansionātā ir 148 darbinieki. “Litenē ir vislielākā filiāle, un tur strādā ļoti daudz darbinieku. No tiem slimo daudz, bet tie, kas saslima pirmie, jau sāk atgriezties darbā. Vajadzētu situācijai uzlaboties, jo šonedēļ tie klienti, kas pirmie saslima, arī būs izveseļojušies. Lielai daļai vispār nav saslimšanas simptomu. Pagaidām gan pa kādam jaunam saslimušajam parādās. Ja Covid-19 ir ienācis, tad jau to savaldīt ir grūti, īpaši tik lielā iestādē. Tik ātri tas neatkāpjas, bet izkulsimies, lai arī no visām filiālēm vissliktākā situācija joprojām ir Litenē. Citās filiālēs arī slimo, bet tie ir tikai daži atsevišķi gadījumi,” stāsta M.Grigāne.

Viņa arī norāda, ka joprojām regulāri tiek veikti testi. “Tiklīdz darbinieks, kurš strādā ar klientiem, atnāk uz darbu, viņš mēra temperatūru un veic eksprestestu. Ja viss ir kārtībā, tad dodas veikt savus darba pienākumus, bet, ja eskprestests ir pozitīvs, tad viņš dodas mājās.  Ar darba organizāciju tagad ir grūti, bet mums ir ļoti lielas piemaksas tiem, kas strādā ar Covid-19 slimajiem. Tā kā darbinieki slimo, tad uz laiku pieņemam darbā aprūpētājus. Šobrīd ir vakances. Ir pieteikušies četri cilvēki par aprūpētājiem. Mēs jau piektdien pieņēmām vienu darbinieku un pirmdien vēl vienu, jo galvenais ir aprūpētāji,” saka M.Grigāne.

Savukārt Gulbenes novada pašvaldības sociālās aprūpes centrā “Jaungulbenes Alejas”, kā arī sociālās aprūpes centrā “Siltais” un tā struktūrvienībā “Dzērves” situācija ir mierīga.

Centra “Siltais” un struktūrvienības “Dzērves” vadītāja Inese Lesiņa “Dzirkstelei” saka, ka neviens ar Covid-19 nav slims. “Regulāri tiek veikti testi. Sekojam līdzi,” saka I.Lesiņa.

Arī “Jaungulbenes Alejās” regulāri tiek veikti testi un ievēroti epidemioloģiskās drošības pasākumi. “Kontrolējam situāciju. Pašlaik ir mierīgi. Katru nedēļu darbiniekiem tiek veikti testi, un mēs gatavojamies vakcinācijai. Ceram, ka tā varētu notikt februārī. Lielākā daļa klientu un darbinieku ir piekrituši vakcinēties. Atsaucība ir laba,” saka “Jaungulbenes Aleju” vadītāja Marika Andževa.


Pievieno komentāru

Komentāri 11

!

Slimo aprūpētājiem ir spectērpi? Izejot no darba kāpj sabiedriskajā transportā, dodas veikalā...?

pirms mēneša, 2021.02.02 11:47

anna33

Diēta ir pagājušais gadsimts! Lai zaudētu svaru, jums vairs nav nepieciešams sevi izsmelt ar diētām! Es šeit lasīju par jaunu un veselīgu metodi - *** es izmēģināju tik daudz lietu, visas diētas, fitnesu, labi, es varētu zaudēt 2 kg un ar šo rīku mēneša laikā zaudēju 15 kg, un es jūtos lieliski! Es iesaku visiem!

pirms mēneša, 2021.02.04 00:30

???

Tie viņu spectērpi ir izsmiekls.Kas tā par aizsardzību.

pirms mēneša, 2021.02.02 15:25

Dace

Ko nozīmē mierïgi,kas tä par informäciju.Divi izskaidrojumi,daļa slimo izmirusi,tātad problėma nost.,vai reäli tiek slēpti cipari.

pirms mēneša, 2021.02.02 19:18

urbis

Kam Tev cipari? Vieglāk paliks?

pirms mēneša, 2021.02.03 09:06

X

Viens saslimušais inficē vēl vismaz divus. Tie, savukārt, atkal katrs divus... Cik Gulbenes novadā iedzīvotāju? Izdariet secinājumus...

pirms mēneša, 2021.02.02 19:20

...

Mirušie ir.Bet cik īsti,neatklāj.Derētu noskaidrot.Un arī to,kā šos pansionāta iemītniekus ārstē un vai vispār ārstē.Un kādi tad ir apstākļi slimajiem.Kuram ārstam par viņiem ir atbildība?Ko viņš paskaidro par situāciju?Savādāk tik Grigānes bļa bļa bļa....Viņas nemaz nav Litenē un vai viņa pārzin situāciju vispār?

pirms mēneša, 2021.02.02 22:27

es

Kamēr būs tādi Ministri , nekas nemainīsies ! Ne mums vakcīnas , ir tikai birojs !!! Litenē ne tikai tie nelaimīgie cilvēciņi sēž pa kaktiem savās gultās , iemet kādu ripu temperatūrai un visa ārstēšana ...

pirms mēneša, 2021.02.03 14:27

hjfdhjd

Par ārstēšanu jau "vislabāk" zin tādi,kas sēž dīvānos un medicīnas jautājumos ir apaļas nulles! Bet komentārus rakstīt,protams,vajag par lietām, kur nav nekādas saprašanas.

pirms mēneša, 2021.02.03 16:59

Banāniņš.

Ātrāk visi pārslimos ātrāk varēsim tusēt!!

pirms mēneša, 2021.02.04 11:14

Gulbeniesi

Tad tos slimos visus uz slimnīcu prom,un tad nebūs tik liela saslimstība.ka jūs varat ārstēt cilvēkus kad jūs nesaprotam no tādām lietām kādas zāles dot,vai jums vienalga pa iemītniekiem nomirs arī labi,izveseļosies arī labi. Kāda tāda ārstēšana.

pirms mēneša, 2021.02.04 12:17

Vietējās ziņas