Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Litenes pašvaldība māju ar baseinu izsolē nepirks 1

Litenes pagasta pārvalde rīt, 5.aprīlī, tomēr nepiedalīsies šajā pašā pagastā esošā īpašuma "Gārša" izsolē par 5000 latu sākumcenu. Īpašums pieder likvidējamajai akciju sabiedrībai "Latvijas Krājbanka"

Litenes pārvaldnieks Vilnis Lapiņš bija iecerējis, ka, iegādājoties šo īpašumu izsolē, tur pēc remonta varētu ierīkot pašvaldības sociālos dzīvokļus. Taču 28.marta Gulbenes novada domes sēdē deputāti neatbalstīja šādu iniciatīvu. Pamatojums - pašvaldībai ir gana daudz arī savu ēku un telpu, kuras netiek pienācīgi izmantotas, kā uzsvēra novada domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika. Turklāt iegādāties izsolē īpašumu par paaugstinātu cenu pašvaldībai liedz Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likums. Pašvaldība ir tiesīga iegādāties īpašumu tikai par kadastrālo vērtību vai izsoles sākumcenu. Uz to norādīja novada domes Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Vita Kravale.  

Īpašums "Gārša" sastāv no zemesgabala 0,36 hektāru platībā, uz kura atrodas ēkas un palīgēkas. Arī baseins. Par to deputātus informēja novada domes izpilddirektore Sarmīte Krišāne, kura ir bijusi apskatīt īpašumu. "Nebūtu prātīgi iegādāties šo īpašumu, ja papildus būtu jāiegulda vēl varbūt 60 000 latu īpašuma sakārtošanā," viņa teica. S.Krišāne arī pauda: ja pirmajā izsolē īpašumu "Gārša" neviens nenopirks, visticamāk, būs atkārtota izsole un cena tiks samazināta. Viņa arī norādīja, ka šobrīd pagastā nav pieprasījuma pēc pašvaldības dzīvokļiem.

 

Diskutējot par šo jautājumu, deputāts Gunārs Ciglis norādīja, ka Litenē nav sociālo dzīvokļu, tāpēc, viņaprāt, pašvaldībai būtu jāiegādājas īpašums "Gārša". Arī deputāts, domes sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Valtis Krauklis pauda līdzīgu viedokli, jo ir jādomā "par priekšdienām", kā uzsvēra viņš, jo laukos pieklājīga pašvaldības dzīvojamā fonda nav. Deputāte Ilze Mezīte norādīja, ka novadā jau taps liela sociālā mājā - Ozolkalnā. Deputāts Guntis Blūms pauda, ka situācija ar īpašumu "Gārša" ir tāda, ka īpašniekam to vairs nevajag, pircēja nav un tad "uz pašvaldību skatās kā uz tādu, kura var savākt visu".

Pievieno komentāru

Komentāri 1

:)

Rūpnieciskā, nevis lauksaimnieciskā, ražošana un pakalpojumi spēs glābt šo valsti. Sociālie nami ir kapu priekškambaris, pēc kā ļoti ilgojas vietējie lielzemnieki.

pirms 6 gadiem, 2013.04.08 09:43

Vietējās ziņas