Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Litenes “Staļļos” akmeņus pārvērš rotās 7

Pagājušajā nedēļā Litenes pagasta “Staļļos” tika atklāta Latvijas pusdārgakmeņu darbnīca, kurā akmeņus rotās, galda piederumos un suvenīros pārvērš meistari Anita un Ainis Vorobjovi. 

“Meistari Anita un Ainis Vorobjovi ir Litenes patrioti, jo Anitas mamma dzīvo Litenē. Tāpēc arī darbnīca tika izveidota Litenē. Telpas ir pašvaldības īpašums, kas daudzus gadus netika izmantotas. Tagad līdz ar darbnīcas atklāšanu, tās ir ieguvušas otro elpu. Lai tur varētu darboties, Anita un Ainis paši veica arī visus labiekārtošanas darbus,” stāsta Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš.

“Līdz šim mēs strādājām Gulbenē. Tā kā dzīvesbiedre Anita ir deklarējusies Litenes pagastā, radās doma, ka varbūt tieši Litenē ir iespējams sameklēt telpas, kurās iekārtot darbnīcu. Tās mums izīrēja Litenes pagasta pārvalde. Darbnīcu ieskauj pamatīgi akmens mūri, bet, lai arī laukā ir ziema, mums, strādājot, rokas nesalst. Mājvieta ir rasta arī visām akmens apstrādes iekārtām. Vieglāk ir uzņemt arī viesus, kuru kļūst arvien vairāk. Piemēram, ja pagājušajā gadā janvārī un februārī, lai redzētu, kā mēs strādājam, darbnīcu apmeklēja divi, trīs cilvēki, tad šogad kopš gada sākuma pie mums jau ir bijuši vairāk nekā 150 apmeklētāji,” stāsta Ainis.

Darbnīcā no akmens top ne tikai kuloni un piespraudes, bet arī dažādi dekoratīvi galda piederumi, svečturi, rotu komplekti, auskari, atslēgas piekariņi un pat Laimes pogas. Anita un Ainis, liekot lietā gan pašmācībā gūtās zināšanas, gan konsultējoties ar ģeologiem par to, kā izskatās neapstrādāti dārgakmeņi – pusdārgakmeņi, ko ledāji uz Latviju savulaik atnesuši no Skandināvijas valstīm, pirms trīs gadiem izlēma, ka attīstīs šādu savu rotu veidotāju biznesu.

“Pēc izejmateriāla mums nav jābrauc uz karjeriem. Tas atrodas zem mūsu kājām, atliek iet un uzmanīgi vērot, lai ieraudzītu. Akmens atpazīšanu var iemācīties. Šobrīd strādājam pie jauna rotu dizaina, kas praktiski gandrīz ir jau gatavs,” atzīst Ainis.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Olis

lai jau ņemās bet cenas ir astronomiskas. un nesaista - vizuāli apskatīties var bet ne vilkt virsū.
akmeņiem ir un paliks vieta būt pļavās, ceļos un dabiskā vidē

pirms gada, 2017.02.16 10:23

Prieks.

Arī es tur biju. Cenas nav zemas. Ļoti liels par uzņēmīgiem, aizrautīgiem cilvēkiem. Neskatoties uz diezgan augsto cenu, rota tika nopirkta. Domājams, ka pa lēto cilvēki nepārdos. Cik no meistara stāstītā var noprast, akmeņi viegli viss nedodas rokā. Iesaku doties uz akmeņu darbnīcu. Interesanti, saistoši, izzinoši. Malači Lai veicas!

pirms gada, 2017.02.16 21:47

pēterītis

Nu protams, kas tur ir vai ne, kaut kādu akmeni apstrādāt, štrunts, kā sviestu sakult. Toties pie Andrīša maizi par 7 eiro/kg un pie Mades žāvētu gaļu par 11/kg, tā jau ir cita lieta, vai ne, rinda stāv, tur cenas adekvātas, ar zeltījumu!

pirms gada, 2017.02.19 00:48

Anna

Atkal jau kārtējais skauģis un negatīvais vērtējums.Darbi ir ļoti skaisti un vispār pat iedomāties nevarēja,mūsu zemītē ir tik daudz dabisku dārgumu,nav jābrauc pa pasauli un jāpērk svešu zemju rotas,par kurām nezini.Lai veiksme Jūs cienījamie meistari pavada un darbi lai liek runāt par Jums un iekaro vietu pasaulē ar savu dabiskumu un vienreizējo skaistumu.Apsveicam Jūs no visas sirds un vēlam veiksmi.Mēs bijām pie ekskursijā pie Jums Gulbenē redzējām visu procesu .Paldies!!!

pirms gada, 2017.02.16 11:03

annA

...bet cenas vienalga ir neadekvātas.

pirms gada, 2017.02.16 11:50

Tranna

Tūrisma info centram kārtējā labā atbilde gadījusies

pirms gada, 2017.02.16 13:12

df

Paldies, ir ļoti skaisti, galvenais lai neaptrūkstas ideju. Vienmēr pilveidoties vajag.

pirms gada, 2017.02.16 15:21

Vietējās ziņas