Litenieši audzēs savu egli (video) 8

Kociņu stāda, domājot par nākamajām paaudzēm
Vakar laukumā pie Litenes pagasta pārvaldes lieli un mazi litenieši kopīgi iestādīja apmēram divus metrus garu egli. Kad kociņš paaugusies, tas pagastā kļūs par centrālo Ziemassvētku egli. Pie tās draiskojās Zaķis, kā arī bija ieradies daudz mazu rūķīšu. Vairāk foto skatīt šeit.

Dāvana nākamajām paaudzēm Ideja par eglītes stādīšanu ir Litenes pagasta pārvaldes vadītāja Viļņa Lapiņa izlolota.

 

"Eglīti mēs šodien visi kopā stādām nākamajām paaudzēm, tāpēc visi arī rūpēsimies, lai tā augtu, un katru gadu šo eglīti izrotāsim uz svētkiem. Šogad, kamēr tā ir maza, pie pagasta būs arī otra eglīte," teica V.Lapiņš.

 

"Katru gadu egli vedam no meža, bet pēc svētkiem tā tiek sadedzināta, tāpēc izlēmām iestādīt pastāvīgu egli, kas priecētu gadu no gada. Uz Liteni eglīte ir atceļojusi no stādu audzētavas Kalsnavā. Tā ir baltegle, kas pēc gadiem sasniegs apmēram 15 metru garumu. Lielākais prieks par to, ka kopīgi ir iestādīta eglīte, protams ir mazajiem pagasta bērniem, jo viņi būs tie, kas kops šo egli. Esam paredzējuši turpmākajos gados rast iespēju eglītē iedegt elektrisko lampiņu virtenes," stāsta Litenes pagasta pārvaldes sekretāre Anita Beļajeva.

 

Novēl izturību, mīlestību un veselību

Kociņa stādīšanu pārvaldes vadītājs iestādīt uzticēja Litenes pamatskolas puišiem. Pasākumā piedalījās Litenes pirmsskolas izglītības audzēkņi, kuru galvas rotāja sarkanas rūķu cepures, un audzinātājas, kā arī Litenes pamatskolas skolēni un direktore. Bija ieradušies arī pārējo pašvaldības iestāžu vadītāji. Uz kopīgām dziesmām un rotaļām visus mudināja Litenes bibliotēkas vadītāja Dace Dzērve. Savukārt Litenes kultūras nama vadītāja Maija Leimane bija iejutusies Zaķa lomā.


Iededzot eglītē svecītes, katrs iestādes vadītājs izteica savu vēlējumu nākamajam gadam. Pārvaldes vadītājs visiem vēlēja veselību, daudz naudas un veiksmi it visā. Tika vēlēta arī izturība, mīlestība un spēks, lai varētu paveikt daudz labu darbu. Arī V.Lapiņš saņēma izrotātu egles zaru ar novēlējumu, lai 2010.gadā pagasta budžetā būtu tik daudz naudas, cik eglei skuju. Savukārt bērni pārvaldes vadītājam, lai tas to nodotu tālāk Ziemassvētku vecītim, nodeva aploksni, kurā bija ievietotas lapiņas ar mazo liteniešu vēlmēm, cerot, ka Ziemassvētku vecītis tās palīdzēs piepildīt.

 

Liek darboties izdomai

Gandrīz katru gadu pirms Ziemassvētkiem Litenes pagasta kultūras namā tiek iekārtota kāda izstāde. Šogad iekārtot izstādi iecerējusi Litenes pagasta bibliotēkas vadītāja Dace Dzērve. Jau kopš šīs nedēļas līdz Ziemassvētkiem uz bibliotēku var nest pašu rokām gatavotas eglītes. Tās var būt veidotas no dažādiem dabas un citiem materiāliem. Galvenais, lai to izgatavotājiem nevajadzētu tērēt daudz naudas materiālu iegādei. Bibliotēkas vadītāja jau uzrunājusi Litenes pamatskolas audzēkņus, mudinot viņus iesaistīties eglīšu gatavošanā.

 

"Manas ieceres mērķis ir rosināt bērnu un arī pieaugušo fantāziju, kā arī, īpaši, skolas vecuma bērniem, piedāvāt lietderīgu brīvā laika izmantošanu," saka D.Dzērve.

 

Ja eglīšu būs daudz, tad izstādi Litenes kultūras namā varēs apskatīt ikviens, kurš 25.decembrī apmeklēs Ziemassvētku koncertu.

 

"Ja tomēr kādam nepadodas izveidot pašam savu eglīti, var gatavot arī tās rotājumus. Arī tad, ja izgatavotā eglīte būs tik liela, ka to nevarēs novietot uz kāda galda vai plaukta, tai tiks rasta cita vieta, piemēram, tā varēs rotāt telpu, novietota uz grīdas," stāsta D.Dzērve.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Ļoti žēl,ka Daukstu pagasta iedzīvotāji arī nepastāstija,ka viņu izpilddirektors Brūniņš pats no Baltezera atveda trīs sudrabegles,kuras iestādītas -Krapā,Staros un Daukstēs.Tādā veidā atrisinot problēmu-katru gadu kaut kur meklēt egles.

pirms 10 gadiem, 2009.12.12 23:11

mazie bērni - rūķīši un zaķis - NU VIENREIZĒJI!!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2009.12.11 10:14

Vietējās ziņas