Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Litenieši projektu pārvērš realitātē

Litenes pagasta ļaudīm, kā arī tā viesiem un tūristiem tagad ir iespējams apstāties pie informatīvas pagasta kartes, lai uzzinātu visu par apskatei nozīmīgiem objektiem Litenes pagastā un to atrašanās vietu.

Litenes pagastā sadarbībā ar pagasta pārvaldi šajā vasarā ir īstenots domubiedru grupas, kurā darbojas bijušais Litenes pamatskolas direktors vēsturnieks un gids Jānis Zvaigzne, Litenes bibliotēkas vadītāja Dace Dzērve un vides speciāliste Dace Samsone, projekts "Uz Liteni". Tas tika iesniegts Hipotēku un zemes bankas mazo projektu konkursā un saņēma 400 latu lielu atbalstu.  

"Pagājušajā vasarā Liteni apmeklēja ļoti daudz tūristu, piemēram, no Igaunijas. Šogad ilgāku laiku Litenē pavadīja ģimene no Francijas un citurienes. Ne visi vēlas pagastu iepazīt gida pavadībā, tāpēc mēs Litenes muižas ansambļa teritorijā izveidojām un ierīkojām Litenes pagasta karti ar nozīmīgākajiem apskates objektiem," stāsta D. Samsone.

 

Projektā tika sakopta un uzlabota jau barona Volfa laikā izveidotā un dziesmā apdziedātā liepu aleja, kas ved gar Pededzes krastu. Liepceliņa garums ir 250 metri.

 

"Dažviet lietus laikā krauja pie Pededzes bija izskalota, tāpēc to nostiprinājām un aizlīdzinājām. Gar liepceliņu un pie avota ierīkojām arī soliņus. Sakārtojām avota apkārtni, tāpēc tas pagastā uzskatāms par jaunu tūrisma objektu. Uz Liepavota atrašanās vietu ir arī norāde," stāsta D.Samsone.

 

Visu vasaru projektā strādāja gan pagasta "simtlatnieki", jaunieši un citi interesenti.

 

"Patīkami, ka šī darbošanās nevienam netika uzspiesta, bet katrs nāca ar savu ideju. Projektā iesaistījās pat vietējā rīkstniece, kura palīdzēja noteikt, kur un kā labāk ierīkot avotu, tāpēc tas mums visiem bija arī izglītojošs process. Avota ūdens ir dzerams, bet pagaidām mūsu darbības rezultātā tas vēl nav tik dzidrs, kā vajadzētu. Arī rīkstniece norādīja, ka pamazām avots iekaros savu ceļu cauri grantij un akmeņiem un kļūs dzidrs," stāsta D.Samsone.

 

Interesentu grupa jau kaļ idejas atkal jauniem projektiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas