Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lizuma jaunie pētnieki prezentē pētījuma rezultātus

Pagājušās nedēļas nogalē Rīgas Tehniskajā universitātē kopā pulcējās radošākie inženiertehniskie prāti, tostarp arī skolēnu komanda no Lizuma vidusskolas, kas uzrādīja atzīstamus rezultātus pētniecības darbu konkursā, taču godalgotu vietu konkursā neieguva.

Lizuma vidusskolas skolēni Rīgas Tehniskās universitātes rīkotajā vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursā izstrādājusi izcilu zinātniskās pētniecības darbu par Lizuma arhitektūru.


Universitātes informācijas centra korespondente Egita Kancāne stāsta, ka Lizuma vidusskolas skolēni no pagājušā gada novembra līdz šī gada februārim piedalījās universitātes vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursā „Nāc un studē RTU!" un iekļuva to 10 skolēnu komandu vidū, kuri tika izvirzīti konkursa finālam „RTU Jauno pētnieku diena", kas universitātē norisinājās pagājušās nedēļas nogalē. Labākajiem bija iespēju iegūt valsts budžeta dotētas studiju vietas.


Lizuma vidusskolas komanda - 11. klases skolnieces Līga Šmite un Kristīne Sīle un 12. klases skolniece Dace Jaunbērziņa - kultūras vēstures, vizuālās mākslas un kulturoloģijas skolotājas Vairas Briedes vadībā izstrādājusi pētījumu „Arhitektūras loma mūsdienu sabiedrībā Lizumā", kurā aplūkotas Lizuma arhitektūras pārmaiņas pēdējo 20 gadu laikā. Darba autores secinājušas, ka Lizuma pagasta iedzīvotāji labprāt dzīvo laukos un restaurē senās mūra un koka ēkas. Fiksēts arī fakts, ka Lizuma centrā mūsdienās vairāk tiek celtas ražošanas ēkas, nevis jaunas dzīvojamās mājas.


Darba autores uzskata, ka šī pētījuma gaitā apkopotie dati veiksmīgi papildinās Lizuma novadpētniecības muzeja materiālu klāstu. Savukārt pētījuma laikā izveidotais plakāts tiks pievienots Lizuma arhitektūras ekspozīcijai.


Taču lizumnieku komandas līdzjutēji uzvarēja universitātes rīkotajā spēlē "Slepenā misija RTU aizkulisēs", iegūstot vērtīgas dāvanas - mobilos telefonus. Spēles dalībnieku uzdevums bija pēc iespējas ātrāk un precīzāk veikt dažādus ar eksaktajām zinībām saistītus uzdevumus - ar nivelieri mērīt dažādu objektu augstumus un paaugstinājumus, izskaidrot ķīmiskās reakcijas un citi. Ar šiem uzdevumiem lizumnieki tika veiksmīgi galā un ieguva 1.vietu, apsteidzot visu pārējo 10 komandu līdzjutēju


Kopumā šogad konkursam tika iesūtīti 45 zinātniskās pētniecības darbi no visas Latvijas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas