Lizuma jaunieši draudzējas ar kaimiņtautām 7

Lizuma vidusskolā vairāk nekā nedēļu kopīgā projektā aktīvi darbojās 33 Lizuma, igauņu, lietuviešu un poļu jaunieši.

Projekta "Etno - tehno - emo" koordinatores skolotājas Inese Dambe un Vaira Briede stāsta, ka doma par kopīgu projektu radusies jau tad, kad Lizuma skolēni viesojušies Sāremā (Igaunijā). Jau tad viņiem radusies vēlme turpināt sadarbību. Rietavā (Lietuvā) savukārt lizumnieši bija aizbraukuši dejot, bet Polijā bijuši dziedāt. Tagad visi draugi tika saaicināti kopā. Šī projekta mērķis bija likt jauniešiem izprast, kā etnogrāfiskais un modernais sadzīvo ar katra cilvēka iekšējo būtību.  

Katru dienu jaunieši darbojušies dažādās darbnīcās, bet diena noslēgusies ar etnogrāfisko vakaru. Jaunieši daudz sportoja, spēlēja dažādas spēles, viens otram stāstīja par savu kultūru, tradīcijām, tautastērpiem, tika mācītas arī dažādas spēles un rotaļas, visi arī labprāt dziedāja.

 

Vienā dienā projekta dalībnieki cits citam pastāstīja par saviem folkloras varoņiem un pasaku trasē veica dažādus uzdevumus, citā dienā no avīzēm tika veidoti moderni tērpi. Viens no uzdevumiem jauniešiem bija arī uzzīmēt savus senos un mūsdienīgos tērpus. Interesants piedzīvojums bija brauciens uz Cēsīm, kur jauniešiem bija iespēja saģērbties senajos tērpos. Ar lielu aizrautību viņi arī pievērsušies grafīti mākslai un veidojuši rotaslietas un maskas.

 

V.Briede atklāj, ka viņas ar I.Dambi tikai rūpējušās par finansēm un sagatavojušas visu nepieciešamo, bet visas darbnīcas vadījuši paši jaunieši.

 

"Viņiem pašiem tā bija interesantāk. Arī mums, pedagogiem, bija iespēja pamācīties, ka reizēm bērniem uzreiz nav jāliek kaut ko izdarīt par katru cenu, šad tad vajag ļaut, lai viņi paskatās, ieinteresējas un saprot, ka tas ir tā vērts. Jaunieši visas šīs dienas darbojās ar lielu aizrautību un interesi. Viņi labprāt vēlējās uzzināt kaut ko jaunu par otru tautību, protams, arī palepoties, ka arī viņiem ir kaut kas līdzīgs. Turklāt visas aktivitātes jaunieši veica kopā, nevis atsevišķi pa grupām. Projekta lielākais ieguvums - labās attiecības, kas noteikti vēl arī turpināsies," saka V.Briede.

 

Projektu finansēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Kaadam te welk uz kašķi.. man taa saak raadiities! :D

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 21:56

Dažiem te derētu ielūkoties vārdnīcā!

Svešvārdu vārdnīca

Grafīti
- Izcelsme - itāliešu graffiti.
- 1. Seni uzraksti un zīmējumi, kas ieskrāpēti uz sienām un priekšmetiem.
- 2. Mūsdienu uzraksti un zīmējumi, kas uzkrāsoti (gk. ar aerosola krāsām) uz dažādām virsmām.

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 09:07

s

Vai tad Latviešu valoda grafiti raksta ar diviem F ???

pirms 11 gadiem, 2009.07.17 16:21

Gramatika

Iespaidīgi... tikai varēja jau vārdu graFFiti pareizi uzrakstīt!

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 17:48

Vietējās ziņas