Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lizuma kultūras namā atjauno spoguļzāli un skatuvi 2

Vasaras beigās, atsākoties jaunajai amatiermākslas kolektīvu darbības sezonai, Lizuma pagasta pašdarbnieki, kā arī vieskolektīvu dalībnieki varēs uzstāties uz Lizuma kultūras nama skatuves, kur šobrīd tiek atjaunota grīda, vispirms iesildoties atjaunotajā spoguļzālē ēkas otrajā stāvā.

Darbi tiek veikti par pašvaldības līdzekļiem. Nākamajos divos gados plānota vēl lielāka šīs kultūras iestādes rekonstrukcija.
Lizuma kultūras nama vadītāja Elita Dūte stāsta, ka skatuves vecā grīda, kuru balsta vecās Lizuma muižas apcirkņu sijas, likta 1973.gadā. Kultūras nams toreiz tika renovēts trīs gadus. 

“Pie mums bija ienācis arī Andris Kalvītis, kurš tika licis skatuves grīdu toreiz. Kopš tā laika grīda nav mainīta. Pateicoties visiem cilvēkiem, kuri ir strādājuši kultūras namā, gan skatuve, gan citas telpas ir samērā labi uzturētas. Mēs par skatuves grīdas maiņu domājām jau pirms trim gadiem, bet pērn visus līdzekļus nācās novirzīt kultūras nama elektropadeves ierīču nomaiņai, tāpēc šo darbu veicam šajā gadā,” stāsta E.Dūte.

Vadītāja min aptuveno summu, kas tiks izlietota tikai skatuves sakārtošanai. Tie ir divi tūkstoši. Grīdas segumam izraudzīti paši labākie dēļi 40 milimetru biezumā un 5,10 metru garumā no Valmieras. Skatuves grīdas maiņa uzticēta meistaram Jurim Ločmelim no Lizuma.

“Mēs tomēr vairāk uzticamies saviem vietējiem meistariem, nevis firmām. Lielajā skatītāju zālē vajadzētu nomainīt arī parketu. Cik saprotu, tad Gulbenes novada attīstības programmā ir ierakstīts, ka 2017./ 2018.gadā ir plānota Lizuma kultūras nama renovācija. Tāpēc ceram, ka Latvijas simtgadi varēsim sagaidīt skaistā kultūras namā,“ cer E.Dūte.

Viņa ieskicējusi, kāda pēc renovācijas varētu izskatīties lielā zāle, ņemot vērā, ka tai tomēr ir jāsasaucas ar pārējām muižas ēkām. Tāpēc tiks saglabāti arī sienu un griestu paneļi, nedaudz paplašināts arī skatītāju balkons. Renovācijas plānā ir iecerēts mainīt arī kultūras iestādes tualetes, kur viss esot kā padomju gados, jo tām, atrodoties pašreizējā vietā, neko nav iespējams mainīt.

“Mana ideja ir mazliet pārbūvēt garderobes telpu. Tur, kur tagad atrodas dienas sociālais centrs, vienā pusē ierīkot sanitārās telpas kungiem, otrā – dāmām,” prāto E.Dūte.

Gadu desmitiem nemainīgas palikušas arī kāpnes, kas no ēkas pirmā stāva ved uz spoguļzāli, un to metāliskās margas. Katrs to pakāpiens ir atšķirīgs. Lai pakāpienus vienādotu, pa visu Latviju tiek meklētas lielās flīzes. Ir pasūtītas arī jaunas kāpņu margas.

“Darbi tuvojas nobeigumam spoguļzālē, kur spoguļi ir ieguvuši jaunu ierāmējumu, nomainīts gaismas ķermenis un arī grīdas segums. Šī telpa kalpo viesu uzņemšanai, kā arī kolektīvi tajā iesildās pirms uzstāšanās. Finanšu līdzekļi šogad mums ir piešķirti trim objektiem – skatuves grīdai, spoguļzālei un kāpņu telpai. Tie ir septiņi tūkstoši eiro. Mēs ārkārtīgi cenšamies, lai šajā summā varētu iekļauties. Visu cenšamies sakārtot pamazām. Arī spoguļzālei vispirms nomainījām logus. Savulaik Lizumā uzbūvētas visas saimniecības ēkas, tikai pēc tam celta pils. Mēs arī tagad rīkojamies līdzīgi,” saka E.Dūte. 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Žēl tikai ka

tur publiskie pasākumi praktiski nenotiek, ar to tiek domāts balles, koncerti utt...

pirms 3 gadiem, 2016.07.18 20:12

Vietējās ziņas