Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lizumā savāc vairāk nekā 500 parakstus 13

Lizuma pagasta iedzīvotājs Ivars Bumburs, kurš dzīvo “Kalniņos”, kas atrodas pie valsts nozīmes ceļa Lizums-Tirza un no tā atrodas piecus metrus, pagājušajā nedēļā uzsāka parakstu vākšanu par šīs brauktuves sakārtošanu. Līdz trešdienai izdevās savākt vairāk nekā 500 parakstus.

“Savulaik jau tiku sūtījis informatīvu vēstuli par šo ceļu uz Gulbenes novada domi un “Latvijas valsts ceļiem”, bet saņēmu atbildi, ka nekas darīts netiks, jo neesot naudas. Satiksme pa šo ceļu ir ārkārtīgi liela. Sausajā laikā visapkārt ir milzīgi putekļi, kas nogulst uz visa, kas ir pagalmā. Par logu atvēršanu vispār nav ko runāt. Tie, kas atbild, ka neko nevar darīt, droši vien domā, ka no Lizuma uz Tirzu vai arī pretējā virzienā dienā aizbrauc desmit automašīnas. Īstenībā pa dienu gar manu māju aizbrauc vairāki simti automašīnu! Cilvēki no Tirzas brauc uz darbu Lizumā un tamlīdzīgi. Visa māja dreb no šīs transporta kustības. Baidos, ka tā rezultātā ēka var sabrukt, ja necīnīšos,” situāciju raksturo I.Bumburs.

Viņš piecus gadus pie savas mājas laistījis brauktuvi ar ūdeni, bet tagad to vairs nedarot, jo saņēmis aizrādījumu. I.Bumburs šogad interesējies par iespēju iegādāties speciālo pretputekļu līdzekli, lai simts metrus gar māju to pats nokaisītu. Mājas saimnieks līdzekli arī pasūtījis, bet firma tā arī prasīto daudzumu neatvedusi.

“Trīs reizes zvanīju firmai, bet 200 kilogrami droši vien bija pārāk mazs daudzums, lai vestu. Esmu novērojis, ka, ierīkojot valsts meža ceļus, tie tiek nobērti ar šķembām un mālu, bet uz Lizuma - Tirzas ceļa visa virskārta ir vienos putekļos,” norāda I.Bumburs.  

Šoreiz viņš vēstuli ar iedzīvotāju parakstiem apņēmies nosūtīt Veselības ministrijai, jo izpētījis, ka putekļi ietekmē cilvēku veselību, kā arī uz Satiksmes ministriju un “Latvijas valsts ceļiem”. “Sākumā vienu dienu parakstus vācu pats, apbraukājot mājas, kas atrodas pie šī ceļa, bet tad sapratu, ka tādā veidā galā netikšu, un izlēmu, ka parakstus vākšu Lizuma rūpniecības preču veikalā. Arī tirzmalieši izteica vēlmi parakstīties, tāpēc parakstu vākšana notika arī degvielas uzpildes stacijā “Virši” Tirzā,” piebilst “Kalniņu” saimnieks.

Ar valsts akciju sabiedrības “Latvijas valsts ceļi” Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītāju Laimoni Aumeisteru sazināties neizdevās, bet Tirzas pagasta pārvaldes vadītājs Česlovs Barkovskis pauž, ka būtu priecīgs, ja pa labu ceļu no Tirzas caur Lizumu varētu nokļūt līdz asfaltētajai Smiltenes šosejai. “Nekur arī līdz šim nav solīts, ka to varētu uzlabot,” piebilst pārvaldnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Ruksis

Lai idodaas iecereetais Ivaram un paareejiem! Turu iikshkjus!

pirms 3 gadiem, 2016.09.12 12:59

Ruksis

Lai izdodaas iecereetais Ivaram un paareejiem! Turu iikshkjus!

pirms 3 gadiem, 2016.09.12 12:59

Ruksis

Lai izdodaas iecereetais Ivaram un paareejiem! Turu iikshkjus!

pirms 3 gadiem, 2016.09.12 12:59

Attīstība

Kaut kas galīgi nav kārtībā ar šo novadu. Reģionālā reforma ir devusi pretēju efektu. Visu laiku tikai samazināšanas, algu optiizācijas utt. Ir ar steigu kaut kas jāmaina, kamēr novada dome nav piespiedusi pamest Latviju atlikušajiem novada iedzīvotājiem. Šāda novada struktūra neveicina pagastu attīstību ne kādā veidā.

pirms 3 gadiem, 2016.09.12 17:47

Jaunus prātus pie varas, kamēr nav pa vēlu

Ja paskatās blakus novadus, tad tur ir acīm redzamas izmaiņas uz labo pusi gan pilsētā, gan pagastos ( sakārtoti autoceļi, piesaista Eiropas projektus, ceļ tūrisma objektus, ēkas, labiekārto utt.), bet jautājums kas notiek Gulbenē? Vēl 5 gadi un te būs tukša vieta ar pāris penzonāriem! Te vienkārši nav ko darīt un dome to kultivē!

pirms 3 gadiem, 2016.09.17 15:26

Lai tiešām veicas!

Veiksmi, Ivar! Es nepaspēju parakstīties!
Īstenībā tiešām skumja bilde rāmējas. Šķiet, ka novada dome vēlas atkratīties no pagastu iedzīvotājiem. Ūdenssaimniecību nodos Gulbenes namiem. Atliek tikai apkuri tām dažām daudzīvokļu mājām noņemt un viss - pagasta pārvaldes, kurai tāpat savas teikšanas nekādas, nav jēgas. Administrācija, lai cik neliela tā būtu, tomēr cilvēkiem ir vajadzīga. Bet Gulbenes vīriem par pagastu iedzīvotājiem ir pilnīgi nospļauties. Pagasta pārvaldes vadītājs vismaz dzīvojot uz vietas un esot vietējais un vietējo pārstāvis, kaut ne cik, vēl labu savam pagastam.
Un ceļi, ak Latvijas ceļi..... Man pilnīgi ir zudusi cerība, ka kādreiz no Lizuma uz Tirzu un Druvienu būtu asfaltēts ceļš - žēl Tirzas un Druvienas iedzīvotāju, kas neasfaltētu ceļu dēļ, tiek norobežoti no citiem pagastiem.

pirms 3 gadiem, 2016.09.13 10:08

Siets

Novada domē, kura atrodas Gulbenē, darbinieki strādā no pagastiem.

pirms 3 gadiem, 2016.09.13 12:01

Gulbis

Cik tad ir to gulbeniešu starp "Gulbenes vīriem"?
Liela daļa taču Jūsējie, no pagastiem.
Rakstiet vēstules, e-pastus, dodieties pie deputātiem, iesaistieties sava novada politiskajā dzīvē.
Pieprasiet ievēlētajiem priekšstāvjiem atbildību par visu, kas ir vai nav izdarīts.
Mums visiem jābūt aktīvākiem.

pirms 3 gadiem, 2016.09.13 13:14

lz

Lizumā no pagasta pārvaldnieka vispār nav nekāda labuma,tik vien ir kā algu saņem,greideris pagastam ir ,bet ceļi bedru bedrēs!

pirms 3 gadiem, 2016.09.13 13:26

Jānis

Nav nekādas jēgas no šiem tā saucamiem vīriem un dāmām, saņem lielas algas, sēž mīkstos krēslos un pats galvenais neviens ne par ko neatbild. Vēlēšanas nākamgad...

pirms 3 gadiem, 2016.09.13 20:32

Ceļu meistars

Vai atceraties, toreiz, kad vajadzēja teritoriālo reformu "cauri dzīt" tautai tika stāstīts, ka visi pagastu centri ar novada centru būšot saistīti asfaltētiem ceļiem... Nu kā gan var nesolīt.

pirms 3 gadiem, 2016.09.13 16:27

Labais

"Viņš piecus gadus pie savas mājas laistījis brauktuvi ar ūdeni, bet tagad to vairs nedarot, jo saņēmis aizrādījumu".................. Kurš tad tas aizrādītājs bija?

pirms 3 gadiem, 2016.09.14 13:52

Sarkasms

Visu cieņu par uzdrīkstēšanos un izpildījumu parakstu vācējiem.
Bet, tad kad Lizuma centrà sāk celt visiem lizumniešiem veselībai kaitīgo granulu cehu.. sorry trūkst vārdu..
Viss ko varu pateikt - Dzirkstele raksta TIKAI par to, par ko kāds maksā..

pirms 3 gadiem, 2016.09.28 22:03

Vietējās ziņas