Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lizumā sola pārskatīt siltuma tarifu 9

Maijā Lizumā tiks veikti aprēķini par iespējamajām siltuma tarifa izmaiņām – informē pagasta pārvaldes vadītājs Uģis Aigars.
Pašlaik Lizumā spēkā ir līdzšinējais tarifs - 43,87 eiro par megavatstundu siltuma bez PVN. Jaunums iedzīvotājiem – iespēja par saņemtajiem pakalpojumiem pagasta pārvaldē norēķināties bezskaidrā naudā ar bankas karti.

Kā zināms, Lizuma pagasta pārvalde turpina nodrošināt siltumenerģijas novadīšanu patērētājiem. Siltuma ražotājs pagastā ir SIA “Eko NRG” (sākot no 15.janvāra). Nepieciešamības gadījumā ir paredzēta arī  ārkārtas katla iekurināšana pašvaldībai piederošajā katlumājā, ja tiek pārtraukta siltuma padeve no SIA “Eko NRG”. U.Aigars informē, ka ir bijušas divas tādas reizes, kad pa 12 stundām siltuma ražošana bija jānodrošina katlumājai. Taču tagad situācija ir stabila, un ar 1.februāri ir pārtraukta kurinātāja pienākumu veikšana diennakts režīmā.

Jau rakstījām, ka pagājušā gada 16.jūnijā tika noslēgts trīspusējs iepirkuma līgums par siltumenerģijas ražošanu un piegādi līdz Lizuma katlumājai starp Gulbenes novada domi, Lizuma pagasta pārvaldi un SIA “Eko NRG”. Līgums paredz, ka SIA “Eko NRG” divus gadus saražo un piegādā siltumenerģiju Lizuma pagasta katlumājai (22,77 eiro par megavatstundu bez PVN). Patērētājiem šobrīd piedāvātais siltuma tarifs ir lielāks par ražotāja piedāvāto cenu, jo tarifā ietilpst arī patērētā elektroenerģija, sūkņu un siltummezglu apkalpošana (remonts, apkope), pakalpojuma administrēšanas izdevumi (aprēķins, nosūtīšana, iekasēšana, tiesvedības izdevumi), remontdarbi siltumapgādes sistēmā.

Jau rakstījām, ka Gulbenē un piecos novada pagastos par centralizēto siltuma piegādi ir iespējams norēķināties saskaņā ar skaitītāja rādījumiem un par megavatstundām. Lizumā ir lētāks siltums nekā Gulbenē vai Jaungulbenē. Lejasciemā siltuma tarifs ir zemāks nekā Lizumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

pie bagātās kundzes

Janvāra rēķins bija vienkārši kosmoss. Pat Rīgā nav tādi rèķinu. Bet man jau nav problēmu - man zelta atradnes tepat zem kačigarkas

pirms 7 mēnešiem, 2018.03.10 23:20

Kaimiņš

Tad, kad bija zemāki rēķini, bija auksti. Visiem slikti. Tad, kad nu beidzot vari pa māju kautvai pliks staigāt, tad atkal nabaga Latvietim viss ir slikti.

pirms 7 mēnešiem, 2018.03.10 23:27

SAS

cilvēkiem nav naudas,tu to saproti!!!Ja pensionāram no 200 eu par vienistabas dzīvokli 60 eu jāsamaksā tikai par apkuri ,ūdeni,kanalizāciju,un vēl citi maksājumi?????Kā lai šis cilvēks izdzīvo?Cik ilgi kāsīs no cilvēkiem,cik ilgi turpinās celt cenas?Teiksi,pielika pie algām,bet sen jau pārtikas,zāļu un citas cenas bija augšā !

pirms 6 mēnešiem, 2018.03.13 18:00

Jukos

Kamēr pie valdes ir šitik nesaimniecisks cilvēks tikmēr nekas nemainīsi!!!

pirms 7 mēnešiem, 2018.03.10 23:57

Skeptiķis

Ļoti dārgi tie administrēšanas izdevumi - aprēķināšana, to var saprast, bet nosūtīšana? Ja jau lielākai daļai sūta elektroniski,nav dzirdēts,ka kāds pa pastu būtu vēstuli saņēmis ar rēķinu. Iekasēšana arī dārga? Tad varbūt tas jaunums ar karšu norēķiniem visu sadārdzina? Vai arī tik traki daudzi nemaksā, ka tiesvedības izdevumi tik milzīgi? Vai arī remontē neatņemdamies?

pirms 7 mēnešiem, 2018.03.11 08:56

janka

Tādu tiesvedības izdevumu varbūt nebūs, bet viss ir ierēķināts un jau sēd vesela juridiskā nodaļa un saņem labu algu.

pirms 7 mēnešiem, 2018.03.11 13:56

SAS

Tā ir ,iepērk par pusi lētāku maksu bet cilvēkiem pārdod par 44 eu ,katru mēnesi no katras mājas pusi naudas sastāda tie administrēšanas ,apkalpošanas un vēl citas šanas izdevumi,vienkārša bezkauniba,vai tad katru mēnesi remontē un dievs zin ko apkalpo??Tik cilvēkus šmauc.

pirms 6 mēnešiem, 2018.03.13 17:53

SAS

Paskatoties uz cenu ,var domāt ,ka no Gulbenes siltumu ar cisternu ved uz Lizumu....

pirms 6 mēnešiem, 2018.03.13 17:55

zzs un komuņakas

Rīgā 3-istabu dzīvoklis bija 70 eiro apkure, gulbenē 2-istabu 74 eiro - jā, Gulbene - padomju Vasjuki! Turklāt gulbenē radiatori vislaik auksti, ļoti labi iekārtojušies gulbenes apsaimniekotāji, siltuma piegādātaji un alkoholiķi, kuri groza ventīļus, visi saņem naudu, bet nevienam nav nekādas atbildības, bet domes komjaunatne pārlaimīga, cik gudri juristi strādā viņu iestādēs, jo nauda nāk kā pa reni, un pakalpojums nav jāsniedz. 2 dienas gulbenē nodzīvoju, pēc tam 2 nedēļas noslimoju, zāles, ārsts, elektrība, lai sasildītos - viss jāsamaksā un arī rēķins nekaunīgajām komuņaku ku....ēm pašvaldības un vinu draugu sijās! un tā gadu desmitiem. pareizi Veidenbaums teica, uz zemes nav taisnības, kropļiem tik spēks.. un galvas kropļi ir nekaunīgi un alkatīgi

pirms 6 mēnešiem, 2018.03.15 15:23

Vietējās ziņas