Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lizumā vēlas nojaukt bīstamas kūtis un šķūņus 1

Par bīstamu būvju nojaukšanu Lizuma pagastā novada domes deputāti lēma Tautsaimniecības komitejas sēdē.

Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Andis Caunītis informēja, ka šīs ēkas, kas savulaik kalpojušas kā kūtiņas lizumniešiem, ir avārijas stāvoklī, līdz ar to ir dzīvībai bīstamas.

Lēmuma projektā ir norādīts, ka pagājušā gada nogalē Gulbenes novada domē tika saņemts Lizuma pagasta pārvaldes iesniegums, kurā izteikts lūgums pieņemt lēmumu par ēku nojaukšanu. Daļai ēku ir iebrucis jumts, kā arī bojātas ēku nesošās konstrukcijas un fasādes apdare, dažviet novērojamas patvaļīgas iekļūšanas pazīmes ēkās, līdz ar to ēkas kļuvušas bīstamas to lietotājiem un garāmgājējiem.

“Kamēr cilvēki gribēja turēt lopus, bija aktīva interese par kūtiņām. Lopu tur tagad nav, un intereses par tām nav. Dažās kūtiņās gan vēl glabā malku, bet lielākā to daļa ir tukšas. Tur ir diezgan bīstami,” komitejas sēdē teica Lizuma pagasta pārvaldes vadītājs Uģis Aigars.

Arī paši Lizuma pagasta iedzīvotāji norādot, ka šīs būves, kuras celtas kolhoza laikā, apdraudot viņu dzīvību un veselību. Tur var skraidīt mazi bērni, jo pie tām ir brīva piekļuve. Ir būvinspektora atzinums, ka šīs ēkas ir bīstamas, vidi degradējošas un bojā ainavu.

Tautsaimniecības komitejas sēdē deputāti konceptuāli atbalstīja šo ēku nojaukšanu. A.Caunītis norādīja, ka vēl jāprecizē, cik tas izmaksās pašvaldībai. Lēmuma projekts tiek virzīts izskatīšanai novada domes sēdē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Silvija

Un kad Gulbenē nojauks pusbrukušos graustus ?

pirms 3 gadiem, 2016.07.26 19:33

Vietējās ziņas