Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lizumnieši turpina apzināt seno un tradicionālo amatu pratējus

Lai turpinātu roku darbu prasmju saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm, Lizuma pagastā turpina apzināt tos, kas prot senos un tradicionālos amatus un varētu dalīties pieredzē. Par to informē Amatnieku kopas „Laipa" vadītāja Līga Ozoliņa.

"Priecātos, ja man atsauktos paši meistari (mobilais t.ālrunis 26954824). Turpinot vākt materiālus par tradicionāliem rokdarbiem, amatniecību, tautas lietišķo mākslu Lizumā senākos laikos, lūdzu palīdzēt ar informāciju. Priecāšos, ja atradīsies kādas senas fotogrāfijas vai kādi citi materiāli," aicina L.Ozoliņa.


Šogad aprīļa sākumā Lizumā atkal notiks pasākums „Satiec savu meistaru". Šoreiz pasākuma norisei izraudzītas vairākas vietas. Viena no tām būs Apsīšu Jēkaba dzimtās mājas „Kalaņģi".

 

"Decembrī, kad tur viesojās rakstnieka mazmeita Margrieta Biruma, viņa priecājās, ka lizumnieši rūpējas par sava novadnieka piemiņas saglabāšanu un izteica vēlēšanos, lai „Kalaņģi", kas ir arī viena no vecākajām Lizuma mājām, nav tikai vieta ekskursantu apmeklējumiem, bet māja, kur pulcēties radošiem cilvēkiem, piepildot to ar notikumiem un tautas garīgo kultūru," stāsta Amatnieku kopas `"Laipa" vadītāja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas