Lizumnietis iepazīst ķīmiķa darbu „Grindeks” Kvalitātes kontroles laboratorijā 2

„Profesiju dienas skolēniem" uzņēmums „Grindeks" organizē jau trešo gadu, un šogad uz tām bija pietiekušies 82 skolēni no 22 Latvijas pilsētām un novadu centriem. "Ņemot vērā jauniešu lielo interesi un izvērtējot atsūtītās pieteikuma vēstules, uzņēmums rada iespēju palielināt projekta dalībnieku skaitu - plānoto 30 jauniešu vietā šogad uzņemsim 40 vidusskolēnus," informē AS „Grindeks” Komunikācijas departamenta vadītāja Laila Kļaviņa.

L.Kļaviņa stāsta, ka 8.februārī AS „Grindeks" viesojās Lizuma vidusskolas 12. klases skolnieks Armands Sebris, kurš „Profesiju dienas" ietvaros iepazinās ar ķīmiķa darbu uzņēmuma Kvalitātes kontroles laboratorijā.  

Savā pieteikuma vēstulē Armands rakstīja, ka plāno savu nākotni saistīt ar darbu ķīmijas nozarē, jo viņam vienmēr paticis strādāt ar dažādām vielām un formulām ķīmijas stundās. Pagājušajā gadā Armands skolā izstrādāja arī zinātniski pētniecisko darbu par ūdens sastāvu ūdens tilpnēs savas dzīves vietas tuvumā, un ieguva vērtējumu - 9 balles. Armands labprāt pavērotu ķīmiķu, ķīmiķu tehniķu vai analītiķu darbu tuvplānā un uzdotu jautājumus, kas palīdzētu viņam saprast, vai izvēlētā profesija būs īstā.

 

„Man ļoti patika, ka daudz ko pats savām rokām varēju pamēģināt. Iepazinu daudz jaunu ķīmisko vielu, iekārtu. Sapratu, ka ķīmiķim arī trauki ir daudz jāmazgā, jo no to tīrības ir atkarīgs, cik precīzs būs analīzes rezultāts. Domāju, ka es varētu strādāt šajā profesijā - ķīmiķa darbs ir interesants!" pēc uzņēmumā „Grindeks" pavadītās dienas savus iespaidus raksturo Armands.

 

„Iepazināmies ar laboratorijas darbu, kopīgi veicām arī vairākas analīzes, lai Armandam būtu priekšstats, cik dažādos veidos tiek pārbaudīta mūsu ražoto zāļu kvalitāte. Bija redzams, ka Armands jau daudz ko zina no tā, ko gribēju viņam stāstīt un var redzēt, ka ķīmija viņu patiešām interesē," stāsta „Grindeks" Kvalitātes kontroles laboratorijas vadītāja Iveta Lūse.

 

„Profesiju dienas skolēniem" ir īpaši uz karjeru ķīmijas un farmācijas nozarē orientēts projekts, kuru organizē AS „Grindeks", un kas šogad norisinās no 1. februāra līdz 15. maijam.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ppa

nākotnē varēs atkal sintezēt metadonu gaujmalā,

pirms 9 gadiem, 2012.02.16 00:13

Vietējās ziņas