Lombardos klientu pieplūduma nav 3

Ja makā vairs nav naudas, cilvēki nereti izvēlas iespēju doties uz lombardu, kur ieķīlā kādu savu mantu, pretī saņemot naudu. "Dzirkstele" vēlējās noskaidrot, vai šajos ekonomiski grūtajos apstākļos lombardos nav vērojams lielāks cilvēku pieplūdums.

Akciju sabiedrības "Lombards Moda" valdes loceklis Guntars Zvīnis norāda, ka izteikti liela klientu pieplūduma šobrīd nav, tomēr var teikt, ka interese tomēr ir lielāka pēc šādiem pakalpojumiem. "Galvenokārt, tiek ieķīlāta sadzīves tehnika, zelta izstrādājumi, arī nekustamie īpašumi. Varētu teikt, ka pašreiz nedaudz ir palielinājies ieķīlāto zelta izstrādājumu skaits," stāsta G.Zvīnis.

Viņš saka, ka, par laimi, pašlaik cilvēki vēl arī atķīlā savas mantas.

"Ja klienti šajos apstākļos kavējas ar mantas atķīlāšanu, mēs cenšamies arī iet pretī, lai cilvēki var tikt galā ar savām problēmām. Taču, ja ekonomiskā situācija turpinās pasliktināties, tad droši vien ir gaidāms lielāks klientu pieplūdums," atklāj G.Zvīnis.

Arī SIA "A Pluss 3" valdes loceklis Aivars Biezais norāda, ka pagaidām vēl klientu pieplūdums nav izjūtams.

"Ir cilvēki, kas pēc tam arī nāk un atpērk savas mantas, bet, protams, ir arī tādi, kas to nespēj. Pagaidām gan vēl neizjūtam, ka šādu klientu kļūtu vairāk," vērtē A.Biezais.

Viņš domā, ka cilvēkiem vēl ir kaut kādi nelieli ietaupījumi, tādēļ pagaidām viņi nenes savas mantas uz lombardu.

"Protams, ja valdība turpinās ar cilvēkiem šādi izrīkoties, viņi būs spiesti ieķīlāt mantas lombardā," uzskata A.Biezais.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

jānis

Ko darīja Jēzus ar augļotājiem. Izdzina no tempļa. Mēs slavējam un taisam par labdariem. Šajā laikā lombardu turētāji ir īstie maitēdāji. Kur viņi ņem naudu ko aizdot pret ķīlu un cik no ķīlas vērtības aizdod.

pirms 11 gadiem, 2009.03.15 07:58

kaada

AIvars tads sirms palicis! Nemaz vairs pazit nevaretu.

pirms 11 gadiem, 2009.03.15 02:16

loģika

Tiem kam patiesaam iet gruuti ,ne tikai kriizes laikaa, nav pat mantu ,kuru var iekiilaat. un pie tam par to mantu iedod tikai kaadus 5ls, pa tiem normaali vairs pat paaeest nevar :(

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 19:19

Vietējās ziņas