Ļoti bargs sals februārī nav gaidāms

Februārī laikapstākļi būs līdzīgi kā janvārī, bet kopumā februāris varētu būt siltāks nekā parasti. Tā “Dzirkstelei” vēsta laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

Februāra sākumā, visticamāk, būs atkusnis. Ļoti bargs sals februārī nav gaidāms, vienīgi ap 20. vai 24.februāri vietām varētu būt līdz mīnus 20 vai mīnus 22 grādiem. “Pārsteigumu februārī nebūs,” saka V.Bukšs.

Ticējums vēsta - ja 1.februārī diena saulaina un no jumtiem lāstekas pil, tad būs agrs pavasaris; ja snieg un putina, tad snigs un putinās arī marta pirmajā pusē.

Nozīmīga diena ir 2.februāris - Sveču diena jeb Ziemas Māra. Ja dienas vidū ir saule, gaidāms agrs pavasaris, bet vasara lietaina. Ja diena vējaina - nokrišņiem bagāts gads. Ja sniegputenis, tad snigs un putinās līdz Dārtai (6.februāris). Ja stiprs sals ir 5.februārī, tad tas nebūs ilgāks par trim dienām. Laika zīmes jāvēro arī 14.februārī. Ja diena ir bez vēja, tad pavasaris būs silts. 24.februārī sāk mosties dzīvā radība. Ja šajā dienā istabā lido kodes, tad jārēķinās, ka martā vēl var būt aukstums. Jo aukstāks 24.februāris, jo siltāks gaidāms marts.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas