Lubāna tīko pēc daļas Līgo pagasta 11

Gulbenes novada deputāti nepiekrīt robežu maiņai
Līgo pagastā divu saimniecību - „Mindaugas" un „Priedaines"- īpašnieki vērsušies Lubānas novada domē ar iesniegumu, kurā lūdz viņu nekustamo īpašumu teritorijas pievienot Lubānas novadam. Šā iesnieguma autori ir četri cilvēki gados. Lubānas novada dome 28.maija sēdē atzinīgi vērtējusi šo iniciatīvu. Jautājums bija jāizlemj Gulbenes novada 17.jūlija sēdē. Deputātu balsojums bija nepiekrist Gulbenes novada robežu grozīšanai.

Līgo pagasta pārvaldes vadītājs Uldis Doņuks informē, ka Lubānas novada dome ir aptaujājusi Līgo pagasta iedzīvotājus. Taču faktiski ne jau visi aptaujātie vēlas mainīt Gulbenes novada robežas. Kā atzīst U.Doņuks, daļai Līgo iedzīvotāju, kurus no pagasta centra nošķir prāvs meža masīvs, patiesi demit kilometrus tālā Lubāna ir daudz tuvāka nekā 30 kilometrus attālā Gulbene. Tomēr tas nav pietiekams faktors. Iedzīvotāji izmanto medicīniskos pakalpojumus Lubānā, iepērkas tur veikalā un izmanto turienes pasta pakalpojumus. "Taču šie nosacījumi neatbilst pašvaldības funkciju veikšanai," saka U.Doņuks.  

Lubānas novada jaunais vadītājs Tālis Salenieks "Dzirkstelei" saka, ka viņš šo situāciju vēl nav iepazinis. Jautājumu droši vien līdz šim kārtojis līdzšinējais pašvaldības vadītājs Miķelis Gruzītis.


Taču arī līdz šim T.Salenieks esot dzirdējis, ka iedzīvotāji no tuvējiem kādreizējā Gulbenes rajona (tagadējā novada) pagastiem prasās ar saviem nekustamajiem īpašumiem, lai viņus pievieno Lubānas novadam. Faktiski šo cilvēku dzīve ir saistīta ar Lubānu, tur arī bērni savulaik skolā gājuši.

 

"Ja tāds iedzīvotāju pieprasījums būs arī turpmāk, atgriezīsimies pie šā jautājuma," saka T.Salenieks.

 

U.Doņuks uzskata, ka šī situācija ir speciāli organizēta no Lubānas puses. Šādam viedoklim piekrīt un to domes sēdē pauda arī Gulbenes novada deputāts Nikolajs Stepanovs.

 

"Lubāna bija aktīva jau pirms novadu kartes apstiprināšanas," saka viņš.

 

Kolēģe Saulcerīte Indričeva atgādina, ka Gulbenes novada pašvaldības nolikuma ir teikts, ka novada administratīvās teritorijas robežu grozīšanai ir nepieciešama publiskā apspriešana.

 

Jau rakstījām, ka, Pēterdienā līgojot, Līgo pagasta iedzīvotājs Pēteris Platnieks "Dzirkstelei" neslēpa, ka uzrakstījis iesniegumu Lubānas pašvaldībai ar lūgumu pievienot viņa īpašumu šim novadam. Viņš pauda, ka Lubāna iznākot pat tuvāka viņa mājām nekā Līgo pagasta centrs.

 

"Diezin vai kāds gribēs mainīt robežas, taču mums tas būtu daudz izdevīgāk - mēs vieglāk nokļūtu uz novada centru. Labi, ka vēl veselība turas, tad jau pat ar velosipēdu vēl varu aizbraukt," sacīja viņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Lapsiņa

Nav jau nav, tikai Lubānā varbūt ir gudrāki, zinošāki un ne tik mantkārīgi vadītāji kā Gulbenē. Kādreiz jau Līgo skaitījās Madonas rajonā. Lai Dievs dod visiem izķepuroties sveikiem un veseliem no šīs mēslu bedres!

pirms 11 gadiem, 2009.07.22 14:12

Lapsiņai

Nu gan Jūs aizfantazējāties, it kā Lubāna būtu citā valstī.

pirms 11 gadiem, 2009.07.22 13:47

kuuuka

Nu nav jau tā ka doņuks neko nav darījis, bet nu iespējams, ka varēja arī vairāk. Protams, ir grūti ko darīt, ja pagsts atrodas pašā nomalē, iedzīvotāju skaits niecīgs, darba vietu tik pat kā nav utt. Nu un arī tā kultūras dzīve, un sporta aktivitātes balstītas uz tiem, kas līgo ciemā ierodas brīvdienās. Protams, ir jāmāk izdzīvot ar to nelielo budžetu, kas tiek iedalīts, bet man jau šķiet, ka arī to varētu izlietot efektīvāk. Protams, kā vienmēr prioritāte ir skola, kurā tiek nodrošināts darbs daudziem pagasta iedzīvotājiem. Bet ko darīs, ja to skolu aizslēgs, kas visticamāk arī notiks. Nu risinājums, būtu, ja tā būtu filiāle kādai lielākai skolai. Nu un tagad Doņuka jaunais amats - pārvaldnieks, dikti labi skan....Galvenais lai būtu darbi....

pirms 11 gadiem, 2009.07.22 10:27

Lapsiņa

Līgociemiet, kā jums cēlās roka tādus vārdus veltīt Doņuka kungam! Es domāju, ka grūti pameklēt otru tādu pašvaldības vadītāju kā viņš. Bet ierosinājums Doņuka kungam un Līgo iedzīvotājiem. Varbūt tiešām vērts padomā par Lubānu, kaut vai tikai skolas saglābšanas nolūkā. Varbūt Lubāna Siltāju skolu paņemtu kā mātes uzņēmumu un nebūtu jālikvidē. Skola šobrīd ir labā stāvoklī un tāpēc tā varbut kādam ir kļuvusi par iekārojamu objektu un varbūt tāpēc vien ir jālikvidē. Varbūt pievienojoties Lubānai var iegūt vairāk nekā zaudēt!

pirms 11 gadiem, 2009.07.22 09:43

Vieteejaa

Taadu kaa Donnuka kungu veel pamekleejiet, bez vinna nebuutu ne kultuuras dziives, ne sporta aktivitaassu! Vinnam cepuri nost! Ja vajadzees arii par veciissiem paruupeesies atraujot savu briivo laiku un ziedojot vinniem. Kur veel redzeets taads pagasta vadiitaajs, kas tur ruupi par visiem. Lai visi taadi buutu, tad Latvija nebuutu nonaakusi taadaa situaacijaa!

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 21:12

Novadniece

Tie ir 4 cilvēki gados. Tāpēc jau nav jāmaina novada robežas. Taču par šiem cilvēkiem rūpe gan jātur. Jāpaseko viņu vajadzībām. Domāju, ka U. Doņuks to arī darīs.

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 19:13

Es nesaprotu, kas tad notiks ja daļu no Līgo iekļaus Lubānas novadā ja reāli cilvēkiem tas ir izdevīgāk nekā palikt Gulbenes novadā? Lūk šeit jau netiek pievērsta uzmanība iedzīvotāju labklājībai, bet gan principam ka vajag to zemes daļu un viss... Un Doņukam te nav nekāda sakara!

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 19:01

???

Nu nav jau tā, kā kaimiņpagastam izskatās, nav laikam pašam bijusi personīga darīšana - bet īstenībā...un ja tu vēl esi vecāka gadagājuma cilvēks...

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 18:15

Cilvēkam jau nekad nav labi. laikam šos astoņus gadus neesat degunu no mājas izbāzusi, ja uzskatāt, ka Uldis nav neko darījis. paldies pagasta priekšsēdētājam par ieguldīto darbu, bez viņa mēs tiešām būtu "īsta nomale". ŽĒL, KA LĪGO PAGASTĀ KĀDS TO NESPĒJ NOVĒRTĒT.

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 17:24

Līgociemiete

Pilnīgi piekrītu tiem cilvēkiem, kuri vēlas savas mājas ieskaitīt Lubānas novadā. No Doņuka jaunskunga līdz šim Līgo nav bijis nekāda labuma un, diemžēl, nebūs arī pārvaldnieka statusā.

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 17:23

Līgociemiete

Pilnīgi piekrītu tiem cilvēkiem, kuri vēlas savas mājas ieskaitīt Lubānas novadā. No Doņuka jaunskunga līdz šim Līgo nav bijis nakāda labuma un, diemžēl, nebūs arī pārvaldnieka statusā.

pirms 11 gadiem, 2009.07.21 17:20

Vietējās ziņas