Lūdz pabalstu represētajiem 5

Latvijas Pašvaldību savienība ir saņēmusi vēstuli no Latvijas Politiski represēto apvienības priekšsēdētāja Gunāra Resnā, kurā viņš lūdz pašvaldības iespēju robežās politiski represētājiem pensionāriem piešķirt naudas pabalstu sakarā ar Latvijas Republikas proklamēšanas dienu 18.novembrī. Latvijas Pašvaldību Savienība savā vēstulē Gulbenes novada domei pievienojas G.Resnā priekšlikumam.

Gulbenes novada domes deputāti 17.novembrī šo jautājumu informatīvi apsprieda finanšu komitejas sēdē. Domes finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Anna Pružinska uzsvēra, ka novada politiski represēto apvienība pašvaldībai nav lūgusi šādu pabalstu.  

Domes juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Vita Kravale deputātiem klāstīja, ka novadā ir palicis mazāk par 300 politiski represēto personu. Domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika bilda, pa visiem politiski represētajiem pensijas ir pāri 200 latiem, tāpēc rodoties jautājums: "Ja piešķirsim katram 5 latu pabalstu, vai viņiem tas kaut ko izteiks? Protams, būs arī tādi, kuri par to priecāsies, tomēr vairums labāk izvēlas iespēju tikt aizvestiem, piemēram, uz politiski represēto personu ikgadējo salidojumu Ikšķilē. Pašvaldība šiem cilvēkiem šādu iespēju līdz šim ir nodrošinājusi par brīvu."

 

D.Švika klāstīja, ka šogad pašvaldība nav atteikusi palīdzību politiski represētajiem pasākumu organizēšanā un apmeklēšanas iespēju nodrošināšanā. "Veidojot nākamā gada budžetu mēs iespēju robežās paredzēsim finansējumu Gulbenes novada politiski represēto apvienībai," teica viņš.

 

Deputāts Intars Liepiņš piekrita, ka, viņaprāt, politiski represētie vairāk priecāsies par pašvaldības sagādāto iespēju pulcēties kopā pasākumos, nevis par 5 latu pabalstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

int

Interesanti, kas notiktu , ja visi 300 represētie gribētu uz Ikšķili doties...

pirms 9 gadiem, 2011.11.28 13:39

?!

Vai maz ir tik daudz - 300 represēto?
Citas pilsētu/ novadu domes arī ir saņēmušas šo ierosinājumu izmaksāt svētku pabalstu. Bet, lai saņemtu pabalstu, jāņem līdzi REPRESĒTĀ apliecību.
Tie, kuri nespēj paši ierasties domē vai sociālajā dienestā pie tiem dodas uz mājās un tā varēs noskaidrot viņu DZĪVES APSTĀKĻUS un represēto patieso skaitu ...

pirms 9 gadiem, 2011.11.24 22:35

sīkstulei

Nekad visi nekur netiks, un deputāts pauž viedokli...viņam nav visi jānogādā nez kur!
Protams, te ir jautājums par līmeni, kas ir labāk apēst "piecīti" vai apmeklēt atceres dienu un salidojumu...

pirms 9 gadiem, 2011.11.24 12:04

piekrītu

Turklāt būtu jāpadomā arī, vai šādā vecumā vispār ir iespējams apmeklēt kādu pasākumu. Un neviens represētais gan nebūtu apvainojies par 5 latiem dāvanā.... Varbūt tiešām varētu apciemot šos cilvēkus un paskatīties, kā viņi dzīvo, pirms izteikt savu viedokli.

pirms 9 gadiem, 2011.11.24 11:16

sīkstule

tomēr vairums labāk izvēlas iespēju tikt aizvestiem, piemēram, uz politiski represēto personu ikgadējo salidojumu Ikšķilē. Pašvaldība šiem cilvēkiem šādu iespēju līdz šim ir nodrošinājusi par brīvu... protams jau jauki, tikai cik tad uz šādu pasākumu no tiem 300 aizbrauc, tāpat vai pašvaldība ir arī apciemojusi katru no šiem mazāk par 300 palikušajiem represētajiem, lai pārliecinātos par dzīves apstākļiem?
Ls 5 neko neizsaka, bet vai I.Liepiņš palīdzēs nodrošināt iespēju represētajiem arī no tālākām novada malām uz tiem organizētajiem pasākumiem nokļūt, jo, piedodiet, ne katram no viņiem ir iespēja uz tādiem doties.

pirms 9 gadiem, 2011.11.23 19:13

Vietējās ziņas