Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lūdz samazināt nomas maksu 7

SIA „Gaujas Koks” vērsusies Gulbenes novada domē ar lūgumu vairāk nekā uz pusi samazināt nomas maksu noliktavas ēkai 51,25 kvadrātmetru platībā, kas atrodas blakus uzņēmuma ražošanas teritorijai Stradu pagastā.

Šo ēku firma piekto gadu nomā no pašvaldības, nomas līguma beigu datums ir 13.septembris. Līdz šim noteiktā nomas maksa bija viens lats par kvadrātmetru. SIA “Gaujas koks” lūdz, lai turpmāk šī maksa būtu 0,40 lati par kvadrātmetru. Vakar par šo iesniegumu deputāti diskutēja tautsaimniecības komitejas sēdē un vienojās, ka nomas maksa ir jāsamazina, bet galīgais lēmums tiks pieņemts kārtējā domes sēdē 30.jūnijā.


“Faktiski runa ir par to, ka nomas maksa par noliktavas ēku uzņēmumam “Gaujas koks” varētu tikt samazināta diviem ar pusi mēnešiem,” sacīja Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis. Viņš pauda, ka nomas maksu patiešām vajadzētu samazināt, ņemot vērā ekonomiskās krīzes apstākļus. J.Duļbinskis arī atgādināja, ka šobrīd par noliktavu izmantotā ēka kopā ar katlumājas ēku un pieguļošo zemi ir īpašums, ko pašvaldība vēlas pārdot izsolē. Viņš interesējās, vai “Gaujas koks” izmantos šo iespēju iegūt objektu īpašumā.

SIA “Gaujas koks” izpilddirektors Indars Pelsis sacīja, ka objekta izsoles cena – aptuveni 5000 latu - ir pārspīlēti liela, jo, piemēram, katlumāja ir avārijas stāvoklī, tātad tās nojaukšanā būs jāiegulda līdzekļi. Uzņēmumu varot interesēt tikai samazināta cena. Taču viennozīmīgi “Gaujas koks” gribēšot nomāt noliktavas ēku no pašvaldības arī turpmāk.


Domes attīstības un īpašumu nodaļas juriste Inta Bindre pastāstīja, ka pašvaldībai turpmāk būs jālemj, vai nodot īpašumu nomā vai tomēr pārdot to. Ir izsludināta jau atkārtota šā pašvaldības īpašuma izsole Stradu pagastā, pagaidām cena nav samazināta, kaut likums jau šobrīd ļāva to darīt par 20 procentiem. Ja arī otrajā izsolē neizdosies īpašumu pārdot, var rīkot vēl trešo. Vai tad cena tiks samazināta, to lems izsoļu komisija. “Nav izslēgts, ka uz šo īpašumu pieteiksies kāds cits, nevis SIA “Gaujas koks”,” teica I.Bindre.


Deputāte Ilze Mezīte atgādināja I.Pelsim par Stradu pagasta Stāķu iedzīvotāju pretenzijām pret SIA “Gaujas koks” darba stilu. I.Mezīte rosināja, ka uzņēmums biežāk varētu greiderēt ceļu, pa kuru tiek vestas kravas uz ražošanas teritoriju. Uz to I.Pelsis atbildēja, ka uzņēmums uzmana šo pašvaldības ceļu – vismaz divas reizes nedēļā bedrēs tiek bērtas šķembas. I.Mezīte bilda, ka Stāķu iedzīvotājiem ir pretenzijas, ka smago automašīnu šoferi aiz sevis atstājot nekārtību. I.Pelsis sacīja SIA “Gaujas koks” rūpīgi seko, lai uzņēmuma teritorija netiktu piemēslota. “Ja kāds šoferis piemēslo teritoriju, viņš nedēļu nāk strādāt par apkopēju. Kas notiek ārpus uzņēmuma teritorijas, par to mēs nevaram atbildēt,” teica viņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Stradi

lai tas gaujas koks iet pa skuju taku , ieteicu palielinat nomas maksu par 50%

pirms 8 gadiem, 2011.06.22 13:03

Nomas maksa 1Ls/m2 ir normāla un 0.40 Ls/m2...tas jau ir smieklīgi. Vai tad Stradu pagasta pārvaldei un novadam nekādu peļņu no nomniekiem nevajag?Interesanti gan...

pirms 8 gadiem, 2011.06.22 09:57

123

Kā jau vienmēr komentāros visiem gribas izgāzt žulti. Nezinu par pārējo, bet algas tur vienmēr tiek samaksātas.

pirms 8 gadiem, 2011.06.22 09:40

333

Deputatiem smiekli nenak? Tads uznemums un nevar samaksat 1ls. par kvadratmetru? Uznemums, kas sava laika apcakareja simtiem cilveku nesamaksajot nopelnitu algu. Nebrinos ja pat tagad tas notiek. Lai tad klape ciet to budu, kad bus spejigi maksat tad lai nak pec atslegam. Kur jus krizi redzat? Krize jums ar smadzenem. To ka cenas celas visur, ta nav krize, ta ir alkatiba.

pirms 8 gadiem, 2011.06.22 07:38

zāģis2

Lai nu kurš, bet uzņēmums, kas strādā koku biznesā un nevar samaksāt šo summu???? Deputāti attopieties....

pirms 8 gadiem, 2011.06.21 22:33

urbis

Smieklīgi. Nevar nomaksāt 51.25Ls mēnesī? Tad labāk lai bankrotē.

pirms 8 gadiem, 2011.06.21 19:27

...

šis ceļa posms ir drausmīgā stāvoklī, un ja šī firma uzskata , ka viss ir ok, tad nepavisam dzīvē tas ir tā, par to var pārliecināties, aizbrauciet - redzēsiet...

pirms 8 gadiem, 2011.06.21 16:22

Vietējās ziņas